Červenec 2016

Nový kabátek

24. července 2016 v 23:35 | Mniška |  Nový vítr
Aiya! Zdar, sláva!, jak by pozdravili elfové ve svém vznešeném jazyce. Po elfsku nyní zdravím i já vás, milí návštěvníci.

Stálí čtenáři, pokud tu ještě nějací zbyli, už vědí, že pozdravy a vítání se vlastně stalo mé hobby, protože v poslední dlouhé době plní tento blog převážně články, které se zčistajasna po delší odmlce objeví, vítají a zvou k prohlídce tohoto hradu. Přitom paní sídla ani není přítomna a sama by se měla pozvat do domu. To mi trochu připomíná pár scén z filmu Hodíme se k sobě, miláčku...?, v němž se Alena hádá se svým novým manželem tak divoce, až se divák diví, proč se ti dva dali vlastně dohromady. A pak to z Aleny vypadne; přece kvůli tomu usmiřování! A tak já na dlouho utichnu, abych se pak vrátila se svou zálibou vás všechny znovu přivítat.

Dějiny se cyklicky opakují, takže se zdá, že vítánky na tomto blogu zakoření jako výkřiky kosmické se smyslem komickým.

Doktorské studium na univerzitě totiž vycucává čas zrovna tak jako Maelström lodě, navíc jsem tento týden pomáhala na zámku Duchcov jako kustod antické výstavy (mimochodem doporučuji její návštěvu, expozice je skvěle připravená). Takže můj blogový hrad zarůstá plevelem. Musím se přiznat k tomu, že už jsem měla vážné a nebezpečné představy o tom, že blog zruším nadobro, protože mě osobně velice mrzí, že blogový vesmír a s ním lidé svých blogových světů se mi tak vzdalují, že už jsem měla pocit, že tu snad nikdo nemohl zůstat. Jak jsem ale ráda, že jsem se zase mýlila! Nejen, že se mi nedávno ozvala Berry prostřednictvím svého korespondenčního lístku, ale také Dincie, která jednoho ušmudlaného dne prostě napsala na e-mail a nabídla mi své dva nové layouty, které pro mě vytvořila, aniž bych jí předtím napsala jakoukoliv žádost. Velmi mne potěšily obě dívky, které si vzpomněly na mou skromnou existenci! :)

Ještě ale k layoutu, který už návštěvníci mohou nějaký ten čas na mém blogu obdivovat. Dincie opět odvedla naprosto famózní práci a těší mě, že na mě pamatuje s mými oblíbenými jednorožci a dokáže se mi trefit se svou fantazií do noty. Hlavně mi vytvořila layout navzdory tomu, že jistě věděla, že jsem již dlouhou dobu neaktivní a právě i tím mne nevědomky přesvědčila o tom, že blog.cz ještě nebudu opouštět. Taková krásná práce, především vytvořená od srdce, nemůže přijít vniveč. A mimochodem její krásné layouty, které pro mne vytváří už dlouho, jsou jediným důvodem, proč jsem už dávno nezměnila kvalitativně upadající doménu blog.cz (tou kvalitou se ale nechci dotknout autorů nejen mých oblíbených blogů, ale i těch málo jiných, které si drží úroveň).

Tolik tedy k vítání a k nové úchvatné výstavbě mého sídla. Dincie patří můj obrovský dík za její práci tak krásně čarovnou a tak kouzelně laskavou!

A vám všem přeji krásný poslední červencový týden!