Zametám si před prahem vlastního hradu

2. října 2013 v 18:49 | Mniška |  Nový vítr
Vážení a milí čtenáři, ať už pravidelní, poutníci hnaní občasnou zvědavostí, či náhodní kolemjdoucí, dnes bych se chtěla obrátit zejména na vás a položit vám pár dotazů ohledně tohoto blogu, na němž právě čtete tyto řádky. Nebudu se však pouze ptát, ale ukážu vám i pár menších aktualizací v tomto mém malém hrabství, které se snažím spravovat jak nejlépe to jde. Zda je to můj úspěch či debakl, můžete ostatně sami posoudit...


V prvé řadě bych vás chtěla upozornit na úpravu názvů některých rubrik, jejichž počet jsem se snažila alespoň o něco málo snížit. Původně jsem je chtěla i zjednodušit pro snazší orientaci, ale připouštím, že některé názvy rubrik mohou být nyní spíše matoucí, a proto je zde krátký průvodce:

Soukromá komnata - má nahradit egoisticky se tvářící rubriku Já, mé andělské já. Původní záměr byla však ironie, v podstatě jsem si dělala legraci sama ze sebe, otázkou je, jestli to tak někdo i pochopil :). Nicméně se jedná o tu nejosobnější rubriku, tedy o články, které se týkají mé osoby.

Společenský sál - zaměňuje a slučuje dvě rubriky - Kulturu a Hudbu. K tomu není co dodávat. Uvažuji také o tom, že zde skončí - dosud články málo početná - rubrika Dovádění v PC krabici.

Nový vítr - je stále tentýž, včera i dnes, jedná se zkrátka o novinky všeho druhu nebo obecnosti, týkající se blogu.

Pergamen a brk - ani tato rubrika se nemění, sem stále vkládám články s mými tvůrčími počiny

Truhla - plná nezařaditelného materiálu - povídání o zajímavostech, o faktech atd.

Památníček - je obdobou mých vzpomínkových článků, které se týkají třeba jedné nebo více osob z minulosti, či událostí.

Kniha projektů - jak už název napovídá, jedná se o články, s nimiž se zapojuji do projektových akcí. (Ne)malé radosti, s nimiž však přispívám nepravidelně, jsou zde zastoupeny také.

Kronika českého jazyka - z této kroniky musím smést veškerý prach, kterým se zanáší, ale i tak jsem se rozhodla tuto rubriku ponechat a občas přispívat jakousi naukou o zapeklitostech v českém jazyce.

Turnaje - když se na mém hradě pořádají soutěže, pak se záznamy o nich objeví právě zde.

Tajemný altánek - slučuje rubriky Svět do nitra (vykládající o psychologických jevech), Království tajemna a Říše snů, tedy dvě rubriky, jejichž odlišnost dělí jen tenká hranice. Jedná se však o koutek fantazie - ze světa fantasy filmů, tvůrců, věnujících se právě fantazii anebo jsou to články třeba o faktech, které s sebou však nesou špetku tajemna.

Pohledy do studánky - dříve Odrazy života. Když se člověk zhlédne ve studánce, uvidí svůj odraz. Stejně tak, když se člověk podívá na fotografie, které si však svůj odraz skutečnosti narozdíl od studánky ponechají až do svého zániku. Je to tedy koutek s mými amatérskými fotografiemi. Nečekejte proto nic uměleckého, fotím jen pro radost to, co mě zrovna zaujme, nebo co má být zdokumentováno pro časy budoucí.

Magický les - i tato rubrika zůstává a nadále se bude věnovat bájným tvorům.

Cyklus Fascinací otevřená pusa - v životě člověka vyvstávají otázky; jak věci fungují, jak se co děje, aby to mohlo fungovat. Co je ve skutečnosti toto a co támhleto! Prostě jsou kolem nás věci zdánlivé jednoduché, zdánlivě obyčejné, ale nakonec člověk zjistí, že o takových ví jen málo. Tato rubrika je jakýmsi kroužkem pro zvědavce, které zajímají skryté/neskryté věci okolo nás.

Proč tato inovace? Vskutku toužila jsem po tom, aby toto místo bylo skutečně jako moje malé vznešené sídlo na hradě a abych se v něm mohla také tak cítit. Podobně jsem chtěla zvelebit už první verzi mého blogu před pár lety, ale tehdy jsem neobětovala ten čas něco pořádně vymýšlet. Dejme tomu, že si zase hraji, momentálně na hraběnku zdejšího malého prostůrku. Nejde však jen o mě, doufám, že i vy z toho budete něco mít a možná ucítíte atmosféru, kterou bych si tu přála navodit. Pravda, že reálný život není pohádka a i když vím, že mne mnozí lidé považují za naivní hlupačku, která si myslí, že žije právě v pohádce anebo v "ideálním světě", nenechám si od takových lidí vzít své snění, jen proto, že se jim mé "naivní" názory nelíbí a nesouhlasí s nimi. Právě proto, že si až moc dobře uvědomuji, že svět není ideální a naopak bývá krutý, si chci udržet svou fantazii, sny i naději, o které si koneckonců skutečně myslím, že oprávněně existuje.

Zmínit bych se měla také o aktualizaci svého internetového vesmíru, který měl původně svou vlastní rubriku. Záměr byl takový, že jsem chtěla vkládat obrázkové odkazy a popisy mých oblíbených blogů a stránek. Ovšem nejsem si jistá, zda tento můj systém shromažďování mých oblíbených odkazů postřehl každý, a proto jsem se rozhodla vložit je do menu tak, jako činí mnozí jiní blogeři. (Aktualizace se bude dít průběžně).

A teď přichází prostor k tomu, abyste se vyjádřili. Ale nebojte se, mám na vás jen pár otázek:
1. Zajímalo by mě, zda sledujete v bočním menu položku Novinky anebo je pro vás zbytečná. Stejně tak, zda si všimnete nové aktualizace v záhlaví blogu s krátkým oznámením.

2. Ráda bych se zeptala také na to, zda máte raději na tomto blogu osobní vyprávění o mých příhodách, názorech, postřezích, zkrátka články osobní anebo zda vás více baví články poučné, z nichž se můžete něco dozvědět a odnést si něco nového (a když už ne nového, tak aspoň něco málo). Pokud však budete mít i jiné připomínky, kritiku, pochvalu - zkrátka cokoliv, sem s tím. Jen chci znovu upozornit, že vzhled blogu, který mi na zakázku vyrobila Dincie - layout tedy není mé výroby - ještě nějakou dobu nebudu chtít měnit. Případné pochvaly ke vzhledu blogu směřujte na Dincie.

3. Všimla jsem si, že někteří blogeři mají ve svém menu odkazy na písničky a videoklipy na YouTube (či na jiný odobný server), a tak by mě zajímalo, zda tyto odkazy používáte, rozkliknete si je a posloucháte.

4. Dále by mě zajímal váš názor na věc aktualizace článků. Totiž někdy si oživím pár svých vzpomínek a podívám se na některé své starší články. U některých z nich však úpím, když vidím, jakým způsobem jsem je tehdy napsala. Vidím nejen stylistické nedokonalosti, ale také věty i myšlenky, které jsou dnes jiné. Člověk se neustále mění a na některé věci má i jiný pohled. V některých článcích dokonce prozrazuji i něco, co jsem možná neměla nikdy vůbec vyjevit. V jiných článcích se zase nevyjadřuji přesně tak, jak bych chtěla. A proto jsem se vás chtěla zeptat, jak se díváte na tuto problematiku. Souhlasíte, aby starší články zůstaly netknuté a napsané tak, jak je lady Mniška tehdá stvořila? Anebo připouštíte, že minimálně některé články by byly hodné úpravy, případně aktualizace? Jde o to, že když náhodný kolemjdoucí narazí na jeden z mých starších článků, jelikož hledá něco konkrétního, uvidí tu čistou hrůzu. Tedy tato má úvaha se týká především těchto poutníků, ani ne tak vás, mých pravidelných a věrných čtenářů, protože pravděpodobnost, že u mě budete číst starší články, je malá :)

5. A pak je tu ještě poslední věc. Možná dost odvážná otázka, na kterou asi někteří nebudou chtít ani odpovědět, ale stejně se zeptám. Patříte k těm, kteří ke mně na blog chodí z vlastního zájmu, anebo tento blog berete jako směnárnu - čili za svůj komentář očekáváte mé komentáře na svém blogu?

Tyto aktualizace a otázky mají zlepšit kvalitu blogu. Jestli se tak stane, to samozřejmě nemohu zaručit, protože jsem jen člověk, ale snahu budu mít zcela určitě. Blog je sice můj, toť pravda, a nemálo z vás by jistě řeklo, že si na něm mohu dělat co chci, nicméně články na tomto blogu nepíši sama pro sebe, ale pro vás, takže mě zajímá váš zájem :)

Děkuji!

Na závěr tu máme pěkného ježečka, vykukujícího z podzimního listí, z internetu.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Annika Annika | Web | 2. října 2013 v 20:30 | Reagovat

vida vida, já mám království, ty máš hrabství! to jsem ráda, že nejsem osamělý ostrůvek, že má zem má sousedy! :-) úprava názvů rubrik se mi zamlouvá. občas jsem v nich v minulosti měla zmatek, teď už to vypadá, že se v nich vyznám lépe.

písničky z youtubu v menu většinou nerozklikávám. sama jsem je tam dříve měla, ale pak jsem si uvědomila, že když na ně sama neklikám, tak je divné je tam mít.

ohledně aktualizací: asi bych to nedělala. připadá mi to - s velkou nadsázkou :D - jako kdyby archeolog vykopal starou vázu a řekl si, že je rozbitá a vybledlá, tak ji nechá opravit a přebarvit. váza sice bude možná hezčí, ale její původní historická hodnota se pokazí.

chodím k tobě ne jako vraceč přízně, ale prostě jako čtenář. sice komentuji možná tak každý třetí článek, ale věz, že tu jsem a že čtu - jen jsem líná komentovat :-D

a ten ježeček... nyuuuu! :-)

2 Annika Annika | Web | 2. října 2013 v 20:30 | Reagovat

jo, a panel Novinky sleduju! :-)

3 Kariol Kariol | Web | 2. října 2013 v 20:32 | Reagovat

Páni, změny v rubrikách jsou docela příjemné, nové názvy se mi ve většině případů líbí víc. :-) A takovýhle průvodce se hodí, má ho i Annika a Luné a upřímně, bez něj bych byla ztracená :D
A co se týče otázek... :-)
Když na tvůj blog přijdu, nového textu v horním boxu si všimnu vždycky, novinky občas přehlédnu. :-) Zrovna dneska jsem však aktualizaci ohledně útulku četla hned po rozkliknutí tvé adresy, vážně na mě asi působí barvy :-D
Co na tvém blogu nejraději čtu? :-) Tvůj styl psaní mi vážně skvěle sedí, píšeš kouzelně a proto se mi všechno čte dobře. Ráda se s tebou procházím ve vzpomínkách či Nemalých radostech, jsem totiž zvědavá, jak si žijí ostatní. :-) A opravdu moc se mi líbila rubrika Svět do nitra, dnes už jinak se jmenující, protože ty články jsem prostě hltala. Psychologické testy, hádanky, fakta, to všechno na mě působí. Občas bych psychologa dost potřebovala a tyhle články mi dost pomáhaly... :-) Snad se k nim ještě vrátíš :-)
A vzhled od Dincie je krásný, k tvému království už mi nějak přilnul. Tahle barva skvěle vystihuje tvé psaní! Takže pokud budeš vzhled někdy v budoucnu měnit, určitě si nech na blogu alespoň trochu hnědé.. :-)
Přiznám se, že někdy si písničku pustím, někdy ne. A záleží taky na názvu a zobrazení v menu, když mě to naláká, kliknu :D
S aktualizací starých článků bych taky potřebovala občas poradit. Mám chuť většinu starých článků upravit, ale na druhou stranu, psala jsem je tehdy a tehdy jsem nebyla taková jako teď. Vyvíjím se já, mé psaní, mé myšlenky. A možná, že je dobré, že je to při procházení archivem vidět. A tak je tomu nejspíš i u tebe. I když, na druhou stranu si myslím, že hrubky (které nejspíš v tvých textech nejsou) by se opravit měly, stejně tak asi nevadí ani nějaké drobné přepisy... :-)
A poslední otázka. Má odpověď je celkem jasná - ve tvých článcích si vždycky ráda počtu, obdivuji totiž tvojí rovnováhu v životě, která z tvých slov vyzařuje. :-) Na druhou stranu se přiznám, že by mi bylo trochu líto, kdybys ty nekomentovala alespoň některé mé články. Ne kvůli počtu komentářů, ale především proto, že i v tvých komentářích pod mými články si hovím jako prase v žitě. Vždycky mi udělají radost :-) 8-)

4 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 2. října 2013 v 21:11 | Reagovat

1. Novinky čtu :)
2. U mě je to tak napůl...
3. Já jsem proti šílenému opravování, ale třeba různé gramatické a faktické chyby apod. respektuji :)
4. Přicházím sem se tu potozhlédnout, když na tebe nějak v blogovém vesmíru kliknu. Přečtu pár článků a zanechám komentář, kde se mi to zdá užitečné... například tadyten :D

5 Čerf Čerf | E-mail | Web | 3. října 2013 v 0:16 | Reagovat

Změny ve tvých rubrikách se mi líbí. K otázkám pěkně postupně:

1. Položku Novinky a záhlaví blogu sleduji jen okrajově. Ale zbytečné nejsou.
2. Já mám rád na blozích mix témat, takže neupřednostňuji žádný specifický žánr.
3. Videopřílohy a další podobné odkazy rozklikávám jen v případě, že mě téma osloví a příloha je organickou součástí zpracovaného tématu nebo jde o vlastní materiál. Když jde jen o přívěšek, většinou to opomíjím.
4. Podle mne aktualizace má smysl jen u tvůrčích věcí - chce-li člověk přepracovat starší báseň, povídku, atd. Přimlouvám se za to udělat v tom případě nový článek, třeba i s odkazem na původní verzi. Jen ať je vidět pokrok! Vždyť starší články mohou být skvělou "surovinou" pro něco nového, zvlášť když člověk postupně získává jiný úhel pohledu a začne vidět démanty v něčem jiném než doposud.

5. Nemám problém upřímně odpovědět: Občas dostávám nabídku "spřátelení", jakéhosi blogového výměnného obchodu. Vždycky dotyčnému odpovídám, že takhle to u mě nechodí. Jsem zvyklý napřed pár týdnů i měsíců dotyčný blog sledovat a když se mi líbí a můžu se za něj zaručit i před "svými" čtenáři, že jde o blog zajímavý (nesu přece tím případným doporučením na trh svou kůži, takže nerozdávám neznámým lidem bianco šeky), dám si ho mezi oblíbené a chodím si ho číst. A je mi v tu chvíli lhostejné, jestli druhá strana totéž udělá se mnou. Dovoluji si ten luxus chodit tam, kde se mi líbí a kde mi návštěva něco dává, a nic za to nepožadovat :-). Když někdo okomentuje můj článek, vždycky mě to potěší, ale nemůžu si přece na něco takového dělat za žádných okolností cosi jako nárok.

6 Beatricia Beatricia | Web | 3. října 2013 v 11:15 | Reagovat

Paní hraběnko, tvé inovace a aktualizace jsou velkorysé. Nejdůležitější je to, abys byla ve svém hrabství ráda a vyhovovalo ti.
Já čtu pečlivě tvé Novinky v pravém boxu a dovídám se o tvých aktivitách téměř on-line.
JÁ K TOBĚ BUDU CHODIT, I KDYBYS MĚLA TAKOVÝ PRIMITIVNÍ BLOG, JAKO MÁM JÁ. Bez rubrik bez rozcestníků, bez odkazů apod. Jak leží, tak běží. Ty máš blog velmi propracovaný, ale co je hlavní, píšeš krásné články.
A o tom to je. ☼☼:-)☼☼

7 eri-cka eri-cka | Web | 3. října 2013 v 21:51 | Reagovat

Ať uděláš jakoukoli úpravu, určitě bude super, na tvůj blog chodím moc ráda :-)

8 eri-cka eri-cka | Web | 4. října 2013 v 12:41 | Reagovat

Milá Mniško :-) přece jen se vyjádřím ke 4.otázce, já jsem kdysi o tom taky přemýšlela, že některé moje články, recepty (které už moc nepoužívám, protože se stravuji jinak, mám na ně už jiný pohled, ale pro druhého můžou být záchranou, třeba pro začínající bezlepkáře), obrázky a jiné věcičky už nevyjadřují co cítím teď, jak myslím, kdo jsem a co v životě hledám, že už nikoho zajímat nebudou, pokud vůbec někdy zaujaly doopravdy, ale vnitřně jsem cítila, že bych je měla nechat tak jak jsou napsané, že v té době jsem je psala s láskou a nadějí, považovala jsem je za správné, že to tak má být, nejlepšími poklady je to, co vyjadřujeme srdcem, jde to z nás, je to krátká přítomnost, kdy jsme sami sebou a věř mi, že tvé článečky byly tak psané i když to teď vidíš jinak, člověka mění myšlenky a ty jsou nekonečné, ne nadarmo se říká, co chceš udělat dnes, neodkládej na zítřek :-) do zítřka člověka už ovlivní zase jiné myšlenky, nejlépe to vědí obchodníci, nadšení zákazníka trvá opravdu jen pár minut, pak už reaguje mozek na další myšlenky, já to vlastně teď nepotřebuji,  a zazní slavná věta ještě si to rozmyslím, nebo ještě se tu zastavím na zpáteční cestě, v tom okamžiku obchodník ví, že už nepřijde, proto se obchodníci snaží zmanipulovat zákazníka co v nejkratší době, určitě to všichni známe :-D no teď jsem odbočila od tématu, ale každopádně je to jen a jen na tobě, ty s tím budeš vnitřně bojovat, ty se znáš nejlépe, nemůžeš vyhovět všem, každý jsme jiný a to je na nás to krásné :-) buďme sami sebou a nenechme se ovlivňovat druhými :-)

9 Eumenidas nebo ANA Eumenidas nebo ANA | Web | 4. října 2013 v 12:57 | Reagovat

Máš pěkné rubriky, s originálními názvy. Ty nech určitě, je to tvá fantazie a tvoje vizitka.
Co se týká novinek, zatím jsem si na tuhle novinku nezvykla, postřehla jsem ji občas ně některém blogu, ale jo, nakoukla jsem, i k tobě, byť ne pravidelně. Novinky určitě nech, to jen chce, aby se dostaly do povědomí. Navíc, jak vidím, mnozí už tuto rubriku čtou pravidelně. Novinky jsou dobrý nápad.
K aktualizacím starých článků - taky o tom občas přemýšlím, ale nechala bych je tak, jak jsou. Protože jsem je psala tenkrát, v určitém rozpoložení, v určitou dobu. Nech je původní, je to odraz tebe samé v té době. A jestli bys chtěla nějaký takový článek spravit, máš třeba nápad, jak jej vylepšit, potom vem původní článek, zkopíruj a přepiš. Můžeš dát poznámku, že jde o aktualizaci a úpravu původního článku (a hned dodat odkaz na ten původní článek), ale původní zadání nech stejné. Jak píše Kariol, starší články vznikly v určité době, kdy třeba jinak přemýšlela a je to vlastně trochu jako cesta časem. 8-)
Co se týká vzhledu, je kouzelný. Uvítala bych o stupeň větší písmo (tohle je taktak, jaké přečtu ještě dobře). Ale zase nevím, jestli by to nenarušilo celkový vzhled, to by se muselo zkusit.
Na tvůj starý blog si moc dobře vzpomínám, některé články o tajemném P., bylo to úžasné počteníčko, mělas už tenkrát svůj styl. Vlastně díky tomu jsem o tobě psala tenkrát i u sebe na blogu. Takže, piš, jak to cítíš. Mám ráda tvé psaní osobní, ale zajímá mě i některé novinky, věci, nad kterými třeba nepřemýšlím. Uvítala bych tu víc fotek, které jsi pořídila a jestli trochu kreslíš, i tvoje kresbičky. Vzpomínám si na fotky, kde jsi předváděla svou sbírku věcí, které máš ráda, to bylo moc pěkné.
A k poslední otázce - jestli sem chodím jen proto, abys mi oplatila koment? Sakryš, to je otázka do pranice. To víš, že ne! Občas sem zajdu proto, abych se podívala, zda nepřibyl nový článek.
No a když mi komentář oplatíš, jsem pochopitelně ráda, moc ráda čtu tvé kouzelné komentáře, protože vím, že můj (a kterýkoliv článek na jíném blogu) opravdu čteš a reaguješ na to. Od tebe jsem jaktěživ neviděla komentář typu hezký blog. :D

10 Vendy Vendy | Web | 4. října 2013 v 13:01 | Reagovat

Ještě mě zaujala tvá zmínka o youtubku, protože mám rubriku s názvem Youtube. Ale jsou to články, ve kterých představuji třeba písničky, které mě zaujaly, nebo moje vlastní vyrobená videa (byť primitivní, jen fotková) a nenapadlo mě, že by to někdo mohl brát jako odkaz přímo na onen server. Ono je to vlastně logický, žejo...
Takže, asi si rubričku upravím do jiného názvu. 8-)
Díky tobě mě tohle napadlo! 8-)

11 Ježurka Ježurka | Web | 4. října 2013 v 14:00 | Reagovat

Krásným mým jmenovcem na konci článku jsi u mne vyvolala úsměv na tváři, tak jdu na ty tvé otázky :
1. Přiznávám se dobrovolně, že nekoukám.
2. Líbí se mi většinou příhody osobní, ale taky se někdy ráda poučím. Učíme se celý život.
3. Někdy ano, ale není to pravidlem.
4. Aktualizace? Já se ke svým starým článkům nevracím, nechávám je tak, jak to "ze mne vypadlo", ale je to na tobě.
5. Chodím k tobě ráda, mám tě také v oblíbených, tedy není to jen "něco za něco", fakt.
Krásný víkend! :-D

12 Intuice Intuice | E-mail | Web | 4. října 2013 v 17:25 | Reagovat

Přiznám, že sem tak často nechodím, jsi pro mne nová.
1. novinky tolik nesleduji, sama je mám taky, záhlaví si všímám.
2.Raději osobní, ale i jiné zajímavé mám ráda.
3. odkazy mám, používám u sebe i jiných.
4.články neaktualizuji, člověk si dokáže přečíst, kdy článek vznikl a tím si odvodí stáří článku.
5. ráda chodím na zajímavé blogy,vždy se člověk může potěšit i poučit. :-)

13 Lofn Lofn | Web | 4. října 2013 v 20:20 | Reagovat

1.Novinky v bočním menu sleduji,je to skvělý nápad-mám tak přehled o novinkách ohledně tvé návštěvy v útulku.
2.Ráda si přečtu vše - od článků o jednorožcích,po články o útulcích...
3.Jak kdy,většinou ani ne
4.Nechala bych to na tobě
5.Chodím k tobě,jelikož je u tebe příjemné prostředí a mnoho zajímavých článků.Nikdy nikoho nenutím,aby mé články komentoval-to záleží na člověku,zda chce zanechat po sobě stopu,či svůj názor ;-)
Děkuji ti za krásný pochvalný komentář.
Na mém blogu je oznámení,tak si ho prosím přečti,snad to potrvá jen pár dní ;-)

14 Šárka Šárka | Web | 5. října 2013 v 9:43 | Reagovat

Tož tedy
1) Novinky v menu vždycky tak nějak přeletím zrakem, ale těch v záhlaví si všímám ještě víc.
2) Tak i tak, ale přeci jen o tvých vlastních zážitcích si přečtu dvojnásob ráda. :)
3) Přijde mi, že by to nikdo neposlouchal, takže se jim vyhýbám u sebe i u ostatních.
4) Tohle už je na Mnišce :) Měla jsem kdysi blog, který mě provázel celou dobou "hlavní puberty" takže to byly články typu "toho a toho miluju" a "ta a ta je mrcha". A pak jsem ten blog kvůli ostudě smazala ze dne na den. Ne že by ho třeba našli rodiče, ale právě jako prevenci, aby ho nenašli. Myslím ale, že to není tvůj případ a že i tvé starší články mají velkou úroveň. Pokud to tak necítíš a budeš mít čas, klidně aktualizuj. :)

5) takové to "budeme esbénka?" nijak moc neřeším. Většinou si do oblíbených přidám takový blog, který je zajímavý a jehož autor/ka píše sympaticky. A jestli si mě přidá do oblíbených druhá strana, to už je vedlejší věc. Takže k tobě chodím příjemně si počíst, jako snad každý tu.

Ježeček potěšil, mám je moc ráda a dvakrát jsme měli i ježka doma na jaro. Jen kdyby neměli tolik blešek ^^

15 Eamane Eamane | Web | 6. října 2013 v 20:09 | Reagovat

Ahoj :)
Já mám tvoje články ráda, plyne z nich dost zkušeností a někdy také poučení. Sem tam třeba uvítám nějakou recenzi nebo dávno zapomenutou zajímavost - takové věci já mám ráda :D ...
Já jsem třeba proti aktualizacím na svém blogu, protože odkaz na to, že jsem nějaká aktualizace udělala nikam nenapíšu. Samozřejmě, že i já články aktualizuji, ale ne tím způsobem, že bych ho celý přepsala, spíš tam jen něco málo přidám, ale nikoho o tom neinformuji ... Co se týká těch videí nevím, nevím ... Já je tam nemám a moc mi nechybí, spíš si radši přečtu článek než pustím písničku, nebo si pustím písničku ze svého počítače :)
K tobě na blog nechodím jen proto, aby ty jsi chodila na můj a dávala mi tam komentáře ... já sem někdy chodím a komentář nezanechám, jen si přečtu článek, mám to tu ráda :)

16 Mniška Mniška | E-mail | Web | 6. října 2013 v 21:43 | Reagovat

Všem bych Vám chtěla moc poděkovat za Vaši účast! Jsem vděčná všem z Vás! A věřte mi, že ačkoli to třeba nakonec mohlo tak vypadat, neptala jsem se na ty otázky z důvodu, abych od vás slyšela jen samé chvály a pěkná slůvka. Skutečně mne zajímalo, jak se díváte na věci, na něž jsem se ptala. Pokud jsem k tomu získala i vaši odpověď, že ke mně chodíte rádi, je to pro mě velký bonus navíc a třešnička na dortu, která chutná moc dobře!
Děkuji za odpovědi, které mi velmi pomohly, třeba Kariol se vyjádřila ohledně psychologických článků, a tak mi připomněla, že bych mohla v tomto zase pokračovat. Nebo se Vendy zmínila o mých kresbičkách či fotografiích, které sice v mé produkci nejsou úplně nejlepší - alespoň vím o tom, že na blogu je přímo spoustu vyslovených umělců - ale i přesto se s tímto materiálem ráda pochlubím, pokud se na to dá aspoň chvíli koukat :)
Děkuji také, že jste se tak hojně vyjádřili k tomu, co mi činí největší rozhodování - tedy aktualizace článků, kterou tedy míním spíše vyhlazení stylistických a pravopisných chyb, případně výmaz některých pasáží, které se nehodí - mám tu jeden příklad - když si rozkliknete článek Na tisíc otázek z cyklu Fascinací otevřená pusa, měl by to být artikl, věnující se větru a vzduchu, jenomže úvod je velmi zdlouhavý a de facto má s článkem společného pouze to, jak jsem se k tomu dostala, protože jsem zvažovala, jestli tuto pasáž nesmazat, případně zkrátit. Nechtěla bych ani tak něco doplňovat. Jsem si třeba vědoma jednoho velmi zpackaného článku, který ale pokud bych měla aktualizovat, tak novým článkem. Nemyslím tedy aktualizací nic moc radikálního - tedy jako kompletní přeměnu článků a přizpůsobení ho mým dnešním pocitům a náladám, to nikoliv. Spíš jen opravu pravopisu, stylistiky, případně zkrácení, odstranění, co tam nepatří, ale doplňovačka žádná.
Mimochodem Erička vyjádřila tu myšlenku s obchodníky opravdu skvěle, to se mi velice líbilo a donutilo mě to k zamyšlení! Takže za to děkuji!
A ještě jednou chci poděkovat vám všem za odpovědi i za to, že jste mými čtenáři. Jsem velmi ráda za každou osůbku, se kterou si rozumím, protože v reálu není moc snadné najít spřízněnou duši.
Děkuji vám všem! :-*

17 Vendy Vendy | 7. října 2013 v 9:22 | Reagovat

[16]:Mniško, ještě se vrátím k těm aktualizacím, vím asi, co tě zlobí a že bys ty staré články předělala a přepsala (pravopisné chyby, pokud vůbec nastanou, bych brala jako jedno, co se přepsat dá), ale jinak si fakt myslím, že je lepší zkopírovat článek a opravit ho podle své současné vize, s tím, že původní necháš tak jak byl, v době, kdy byl vytvořen. Jinak, samozřejmě, je to na tobě, jak se rozhodneš. Taky mě napadlo aktualizovat pár starých článků z mých začátků, zvláště, když jsem ještě neměla skoro žádnou návštěvnost, a ty články se mi zdají být dobré nebo zábavné... ale říkám si - napsala jsem je toho a toho dne, v tu dobu a cítila jsem se v tomhle rozpoložení. Dnes bych to třeba napsala jinak, pod vlivem dalších událostí, s jinou náladou. Asi bych je prostě zkopírovala a vystavila znovu. Nebo při aktualizaci bych dole přidala větičku, kdy byl článek vlastně poprvé vytvořen, napsán...
Jinak, nevím jestli mám jiné oči, ale nezvětšilas trošku písmo? O stupínek? :-)

18 Luné Luné | Web | 8. října 2013 v 17:54 | Reagovat

Kouzelné oživení tvého konejšivého království. Nové esence rubrik jsou opravdu omamné.. a konejšivé. Království tvé fantazie mě nikdy nepřestane unášet dál a dál od bolesti.. Děkuju :)

1. Ano, novinky pročítám a ráda, především souhrn plánovaných článků :)
2. Veškeré tvé psaní uvnitř sebe má střípky tvé úžasné osobnosti a já opravdu nemůžu říci, že jedna strana utkaná východem nekonečného oceánu slůvek je krásnější než ta druhá, tajemnější zátoka vytvořená z bavlnek úplňkové luny :)
3. Ano.. pokaždé objevím melodii, která mě inspiruje ke tvoření :)
4. K tomu nemám co říct, jenom možná: " Jsem zásadně proti aktualizování".. co bylo má zůstat tak, jak se zrodilo :)
5. Tvá slůvka léčí mou rozpolcenou duši.. takže ne, skutečně nejsem komentářový obchodník a nekupuji si od tebe hodnocení svých (ne)literárních počinů ;)

19 Kariol Kariol | 8. října 2013 v 21:23 | Reagovat

[16]: To spíš my, nebo já určitě, děkujeme za příjemný informační článek. :-) Jak jsem si tak pročítala komentáře, musím s nimi souhlasit... :-)

20 Kariol Kariol | 11. října 2013 v 15:50 | Reagovat

Mimochodem, taktéž jsem podepsala tu petici na ochranu zvířat, na kterou jsem narazila přes tvůj odkaz. :-)

21 pavel pavel | Web | 13. října 2013 v 9:48 | Reagovat

Mám raději osobní články a přijdu k tobě i z vlastní iniciativy. :-)

22 Arwen Arwen | Web | 13. října 2013 v 11:35 | Reagovat

1. Jasně, ale přiznám se, že občas na to zapomenu...
2. To je těžká otázka, protože mám ráda obojí...Ale asi ty příhody a tak...I když takové ty informační články blog krásně oživí...Připomínky nemám žádné, ale pochval spoustu :D Za prvé na tvém blogu se jeden nikdy nenudí, za druhé klaním se před Dincie...za třetí, obdivuji tě, jak moc pomáháš zvířatům, a za čtvrté tvůj blog je úžasný, za páté celková atmosféra tvého blogu je taková uklidňující, za šesté prostě máš super blog... :D
3.Já tam ten odkaz mám taky, ale přiznám s, že je to spíš pro osobní účely...Ale u jiných blogů je používám jak kdy. I když v článku si je pouštím skoro vždycky. :-)
4. Já bych ty články nechala, ale zase na druhou stranu tě chápu. Ale myslím, že to taková hrůza není... :-)
5. Já sem k tobě chodím, pokaždé když si vzpomenu, že bych také mohla zajít, takže z vlastního zájmu, ale je pravda, že na mém blogu si komentovala první ty, a tak jsem se o tobě dozvěděla :-)  :-)

23 Vendy Vendy | Web | 13. října 2013 v 15:47 | Reagovat

O návštěvě útulku si ráda počtu. A tvé připravované články vypadají hodně slibně, už se těším! :-)

24 Helena Helena | E-mail | Web | 13. října 2013 v 18:48 | Reagovat

Mniško,je vidět,že pořád zdokonaluješ a brousíš.
1.Přiznám se,nesledovala.
2.Přimlouvám se za to,aby články byly různých témat.
3.Párkrát jsem to udělala,někdy to není špatné.
4.Máš pravdu,že se člověk neustále mění,ale články bych nechala tak,jak vznikly. :-)

25 Helena Helena | 13. října 2013 v 18:50 | Reagovat

Klikla jsem někde,kde jsem nechtěla,a komentář byl uveřejněn dřív. ;-)
5.Chodím k tobě ráda Mniško a není to nějaká směnárna. :-)

26 Helena Helena | 13. října 2013 v 18:52 | Reagovat

Ještě musím napsat,že jsi dobrá,když se ti daří snižovat počet rubrik,u mně je to spíš opačně. :D

27 Mniška Mniška | E-mail | Web | 13. října 2013 v 21:00 | Reagovat

[17]: Moje milá Vendy, omlouvám se, že odpovídám tak pozdě. Teď se zase točím v jednom kole a kupodivu mu ten čas nebere zase tolik ta škola, jako spíš, že jsem měla hodně starostí s tím útulkem. Tím ale nechci zase říct, že mám ve škole Havaj 8-) to zas ne, dělám všechny úkoly, abych je měla hned hotové a pak se mohla zabývat něčím jiným.
Nicméně děkuji moc, že ses ještě zapojila do té debaty o té aktualizaci. Znám oboje stránky tadytoho počínání a jedna z nich je právě ta, že na blogu všichni přesně vidíme, jak se vyvíjíme. To je fakt, ale někdy mě chytne záchvat perfekcionismu a když vidím některé nepovedené řádky, nejradši bych je hned proškrtala. A pak je tam ten důvod, že co kdyby náhodou na ten článek narazil někdo "zvenčí". Mně samotné se to stává, že když na netu něco hledám, přečtu si něčí starý článek. A to je asi ten hlavní důvod, proč se po tomto ptám. Protože jak už jsem se zmiňovala o tom článku z cyklu FOP, tak by měl být naučný a já tam mám plno zbytečných odstavců navíc. Ano na jednu stranu to může být zajímavé tím, jak jsem se k tomu dostala...
Ale nicméně asi to tedy nechám tak, jak to je a žádná aktualizace se dít nebude - teda! Pokud si někdy ještě přečtu nějaký svůj starý článek, tak pravopisné chyby tam jistě nenechám. Ale proto jsem chtěla, abychom o tom diskutovali a já zjistila, co si o tom myslíte, abych se mohla rozhodnout, protože jsem bohužel v některých věcech velice nerozhodná. Takže mockrát děkuji za projevení názorů, moc si toho vážím! :-*

28 Mniška Mniška | E-mail | Web | 13. října 2013 v 21:04 | Reagovat

[20]: Jsem moc ráda, drahá Kariol, že sis těch pár minutek našla a podepsala :) klidně sdílej dál, zlati!

Jinak moc děkuji ještě dalším komentujícím a moc, moc, moc děkuji za Vaše názory a odpovědi, kterých si velice cením!

29 Vendy Vendy | Web | 22. října 2013 v 22:33 | Reagovat

[27]:Vidíš, a minulý týden jsem si na tebe a na problém s aktualizací vzpomněla, protože jsem aktualizovala jeden starý článek do tématu týdne.
A víš co, přes všechny moje představy jsem jej upravila, tedy něco jsem do něj připsala.
Ono to přece jen člověku nedá, vidí, co tehdy neviděl, napadají ho další věci.
Ale téměř nic jsem nemazala, asi jednu větu, protože nebyla v kontextu s tím, co jsem připsala.
To jsou paradoxy... :-D
Takže už přestávám cokoliv tvrdit, protože teorie je jedna věc a praxe druhá. ;-)  :-D

30 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 25. října 2013 v 23:04 | Reagovat

Tož se taktéž vyjádřím:
1) Na Novinky mi občas padne zrak, ale cíleně je nečtu.
2) Obojí mám téměř vyváženě, ale přece jen o trošku radši si přečtu názory a deníčkovské články, články o Tvých zážitcích.  
3) Rozklikávám jak u koho, pokud má autor blogu podobný hudební vkus, což vypozoruju ze sledování blogu i názvu odkazovaného interpreta.
4) O aktualizaci článků jsem přemýšlela i ohledně svého blogu, jelikož za některé články, které jsem psala ve svých třinácti letech, za ty se nyní stydím. Nakonec jsem to nechala být. Blog se vyvíjí spolu s autorem a i díky stylu psaní a atmosféře článku je to zajímavá studie autorovy změny. Takže pokud smím radit, neaktualizovala bych. A v případě velkých změn názoru bych napsala článek nový. :) Mimo jiné, debatovala jsem na toto téma s více blogery a došli jsme k závěru, že my se na svou blogominulost díváme mnohem více kriticky, než čtenáři. Tudíž co se nám jeví jako paskvil oni tak mnohdy ani nevnímají. Spousta z nás začínala psát blog primárně pro sebe, ale jakmile nás to chytlo, došlo nám, že zdaleka nepíšeme už pouze pro sebe, ale také pro čtenáře a přejeme si, aby se nám vraceli. Vidím pozitivně, když chce jít autor svým čtenářům vstříc, ale nesmí to zajít do takové populistické míry, kdy bude psát pouze to, co oni si přejí a sebe samotného ve svých článcích  prakticky zapře. Věřím ale, že toto není Tvůj případ. :)
5) Na Tvůj blog chodím z vlastní iniciativy, už se mi i párkrát stalo, že mě Tvůj článek, názor inspiroval k vlastnímu přemýšlení následně sepsaného do článku.
Zvědavě budu očekávat a pozorovat, jak se to tu časem vyvine. :)

31 cialis_sale cialis_sale | E-mail | Web | 6. srpna 2016 v 15:48 | Reagovat

whoah this blog is excellent i really like reading your articles. Stay up the good work! You already know, many persons are looking around for this info, you could help them greatly.

32 generic_viagra generic_viagra | E-mail | Web | 7. srpna 2016 v 6:38 | Reagovat

Thanks for this article. I might also like to say that it can end up being hard if you find yourself in school and merely starting out to create a long credit rating. There are many learners who are only trying to endure and have long or good credit history are often a difficult issue to have.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama