Říjen 2013

Pelíšek pro ježečka

24. října 2013 v 9:40 | Mniška |  Truhla
Máte na zahradě ježečka? A máte obavy z toho, aby se mu podařilo bez újmy přežít nadcházející zimu? Poradím vám, jak mu lze pomoci pro jeho šťastné přezimování.

Aby ježek přežil zimu, musí být dostatečně zdravý a velký, to mějme především na paměti, až se o něj budeme starat. Neznamená to ovšem, že si ho okamžitě vezmeme k sobě domů. Ježek není domácí mazlíček, ale divoké zvíře, což bohužel uniklo spoustu lidem, kteří si bezmyšlenkovitě vezmou ježka domů. Má to smysl v případě, je-li ježek zraněný, či viditelně nemocný a znamená to, že potřebuje pomoc veterináře.

Tam, kde bydlí opuštění pejskové

13. října 2013 v 20:35 | Mniška |  Truhla
Nejméně po čtyřech týdnech jsme se konečně mohli ujmout velké příležitosti předání darů pro opuštěná zvířata. Nakonec však od nás nebyl obdarován psí útulek ve Světci u Bíliny, kam jsme se prvně s Pavlem vydali, ale zájmový záchranný chov Hněvice u Štětí, kde bude zejména finanční dar, jak věříme, co nejlépe využit.

Zametám si před prahem vlastního hradu

2. října 2013 v 18:49 | Mniška |  Nový vítr
Vážení a milí čtenáři, ať už pravidelní, poutníci hnaní občasnou zvědavostí, či náhodní kolemjdoucí, dnes bych se chtěla obrátit zejména na vás a položit vám pár dotazů ohledně tohoto blogu, na němž právě čtete tyto řádky. Nebudu se však pouze ptát, ale ukážu vám i pár menších aktualizací v tomto mém malém hrabství, které se snažím spravovat jak nejlépe to jde. Zda je to můj úspěch či debakl, můžete ostatně sami posoudit...