Ohlédnutí za srpnem

6. září 2013 v 14:05 | Mniška |  Nový vítr

Ač mnohým skončily prázdniny již před pár dny, já se do školy chystám až za týden. Někteří vysokoškoláci však na půdu své nemocnice instituce vkročí ještě později. Jako prvák jsem na svou fakultu zavítala až po svatém Václavovi. Nicméně bych uvítala ještě pár dní volna, jelikož tyto prázdniny jsem zkrátka postrádala čas; jak člověk nemůže mít o prázdniny čas? Najednou nevím, jak mám odpovědět, protože té diplomce jsem nakonec zas tolik nedala, i když bych lhala, kdybych napsala, že jsem se jí nevěnovala vůbec. Inu, snad se k tomu v průběhu článku nějak dostanu, protože teď mám v úmyslu shrnout pár srpnových zážitků i překvapení, jelikož se musím přiznat, že projekt (ne)malé radosti u mě teď velice zaostává. Vezmu to tedy opět za jiný konec.


V prvé řadě bych moc chtěla poděkovat za úžasné zásilky Annice, Luné a Berry, které mi věnovaly několik psaných řádků a já si velice vážím nádherných dopisů v klasických obálkách i pohledů. Většinou se dneska v poštovní schránce prohrabuji spíše materiálem, kterým bych si mohla přitopit, mít doma krb; reklamy, letáčky, nabídky, složenky (samozřejmě tímhle přiživit plameny ohně, tak už bych brzy ani neměla tu poštovní schránku :)), faktury a když už vám ve schránce přistane něco pěkného, tak je to většinou nějaká vaše objednávka. Na jednu stranu si asi myslíme, že nás internet o hodně obral, když s lidmi komunikujeme hlavně jeho prostřednictvím, ale na druhou stranu o to víc vás pak potěší, když nějakou pěknou obálku nebo pohled najdete nečekaně ve své schránce a jediné, co po vás odesílatel chce, je, abyste měli radost. Takže tímto ještě jednou děkuji Annice za její dopis i pohled ze Slovenska, Luné za dopis i kamínkový dáreček z Chorvatska a také Berry za pohled rovněž z dovolené v Chorvatsku Líbající
(3 nemalé radosti)

Měsíc srpen pro mě měl přichystaného mnohem více pěkného než červenec, i když velkou čáru přes rozpočet mi v obou měsících dělalo sepisování mých vzpomínek do tzv. měsíčníku, o němž už jsem se na blogu zmiňovala tolikrát, že se může považovat za slavnou věc (vidíte, nejen lidé a zvířata mohou být slavní). Byla jsem totiž tak pozadu, že jsem se musela vrátit až k březnu a honem si vybavit, co se v těch měsících všechno odehrálo. A proč mi to trvá tak dlouho? Možná Určitě si budete klepat na čelo - nejdřív to všechno sepíšu nanečisto a pak teprve všechno krasopisně přepisuji do k tomu určených sešitů, kam si ke vzpomínkám lepím i fotky a obrázky. Nesnesu totiž škrtance a odfláknutý "krasopis", takže všechno musí být eňo ňuňo. Jeden měsíc stojí obyčejně na 16 stranách A4 z obou stran, jsem hodně podrobná. Proč takové zbytečnosti? Jednak jsem perfekcionistka, která musí mít všechno úhledné a pečlivé a druhak jsem zkrátka chytla nějakou úchylku, že sepsat své vzpomínky je nanejvýš důležité; moje paměť, která rychle okorává jako nezabalený sýr v ledničce, mě nutí, abych nezapomínala alespoň formou svých "písánek".

Prevence u praktického lékaře mi udělala druhou čáru přes časový rozpočet. On už mi někdo říkal: "Nechoď k těm doktorům, oni ti vždycky něco najdou!" A kůzlátka svou maminku neposlechla... Doktorka mě totiž poslala na rehabilitaci poté, co prostudovala moje křivá záda. Že mám dextro- i sinistroskoliózu, vím už hodně dlouho, levé rameno mám níže než to druhé, ale tenkrát mě ortoped jen prohlédl, ohmatal, otráveně mi nabídl omluvenku na tělocvik, protože si zjevně myslel, že jsem přišla jen kvůli tomu, a objednal mě za půl roku na další kontrolu. Takto to vypadalo pár let, dokonce i s kauzou Levé koleno. Jednoho dne mi dal prostě na výběr: "Vyberte si, buď vás budu léčit s kolenem nebo se zády." Přičemž slovo "léčit" bylo v tomto případě hodně nadnesené. Tak jsem se na něj prostě vyprdla naštvala a už k němu ani nepáchla. Jenže od té doby už jsem žádného ortopeda ani neviděla. Nyní mě poslala se zády na RHB moje praktická lékařka. Může mi někdo říct, proč to ten ortoped chlápek neudělal před několika lety sám?

A tak jsem začala vesele chodit na RHB. Nevěděla jsem, že se tam potkám taky s "historiky" - ti doktoři jsou tam vážně fajní. Mladý doktor, jakmile zjistil, že jsem studentka historie, se okamžitě rozvyprávěl o zámku v Ploskovicích, na kterém snad i provází, protože pořád říká "my", "my tam teď máme toto a toto. Máte ráda Ploskovice?" No, samozřejmě, že jsem hned přitakala! O den později jsem se dostavila na své první "cvičení", nebo zatím spíš zkoumání mého těla. Jeden mladý fyzioterapeut se na mě tak zaujatě podíval a neztrácel čas: "Kdy byla založena Karlova univerzita? A co Zlatá bula sicilská? A kdy byla dobyta Bastilla?" suverénně mě zkoušel z letopočtů. Takže se mezi fyzioterapeuty na našem RHB cítím opravdu dobře Smějící se ze svého oboru rozhodně nevypadnu. Posledně, když jsem tam byla, role se obrátily a já začala zkoušet jeho: "Kdy byla bitva u Vídně? Kdy nastoupil Jan Lucemburský na český trůn? Kdy vzniklo Německo? Tak aspoň první pražská defenestrace, nic?" Fyzioterapeut byl nešťastný, bohužel nedokázal dobře odpovídat, i když se hodně snažil. Já myslím, že až tam půjdu příště, tak mi to pěkně vrátí...

Nicméně jsem byla na RHB nadšená i z jiných důvodů. Onen fyzioterapeut není sice tak silný v letopočtech, zato fyzioterapie mu jde na jedničku. Mezitím co zkoumal má záda a vlastně i nohy, zjistil strašně moc zajímavých věcí. Pořád mluvil, mluvil, všechno mi vysvětloval: že mám špatnou kyčel, záda a hlavně nohy - to je prostě strašný, jak je mám křivý! Taky je pro mě nutností, abych si našla nového ortopeda, který by mi zajistil nové ortopedické vložky ušité na míru. A skutečně, když jsem se na sebe podívala do zrcadla zezadu, všimla jsem si, jak mám strašně křivé paty, až jsem se natolik zděsila, že se mi prostě nechtělo chodit. Najednou jsem cítila, jak je všechno špatně a jak špatně chodím a že kvůli tomu mám problémy s kolenem! Jak to spolu všechno parádně souvisí! Tahle zjištění mě nadchla, prostě jsem byla fascinována, kolik toho ledovec schovával pod mořem a co všechno fyzioterapeut dokáže zjistit - skutečně jsem z toho byla nadšená! Teď musím hlavně cvičit a zařídit si ty vložky. Horší zpráva je, že mi byly zakázány podpatky... tak jsem zvědavá, jak dlouho to bez nich vydržím :) páč já jsem hlavně sukňová a šatičková...
(1 nemalá radost)

17. srpna jsem měla svátek a o víkendu kvůli tomu přijel můj nejoblíbenější pár na planetě Zemi - sestřička a její partner. A letos se s dárečky pěkně rozšoupli. Honzík mi přivezl exkluzivně nový fotoaparát a mou oblíbenou PC hru Skyrim i s DLCéčky (jednoduše řečeno DLC znamená rozšíření původní hry) v jednom originálním balení! Plus mi ségraškraš přivezla něco ze "svého" obchodu, ale nebudu v tomto případě konkrétní :)
(2 nemalé radosti)

Nedávno jsem se byla poohlédnout v knihkupectví po nějakém dárku Pavlovi k svátku (bohužel nic římského neměli). Zapátrala jsem i po historických knížkách, přičemž musím znechuceně zdůraznit, že v Knihách Dobrovský v Ústí mají pouze jeden pidi regálek na historii. Styďte se! Nicméně jsem si všimla, že se na mě z jedné police dívá Ludvík XIV. Hned jsem ho popadla do ruky, protože jsem momentálně jeho dobou velmi fascinována a také módou na jeho dvoře. Když jsem se ale podívala na cenu, nemohla jsem uvěřit svým očím; 89 Kč!!!(?) Uznáte sami, že jsem ho tam prostě nemohla nechat a teď je jenom můj!
(1 nemalá radost)

Minulý týden jsem byla se svým kamarádem Péťou na rekonstrukci bitvy u Chlumce (1813). V té době zde bojovala Napoleonova vojska pod vedením generála Vandammea proti koalici Pruska, Ruska a Rakouska (v rakouské armádě bojovali také čeští vojáci). Celá cesta k bojišti byla vůbec dobrodružná, jeli jsme totiž do Ústí nad Labem vlakem a odtud autobusem do Chlumce, ale ačkoli byly dopravní linky kvůli bitvě posílené, nic to neměnilo na tom, že spojení "namačkaní jako sardinky" již vyšlo z módy. Zahráli jsme si na víc než na pouhé rybičky v plechovce. Zahráli jsme si hru "Kolik se namačká lidí do obrovské plechovky na kolečkách". Nemusela jsem se ani ničeho držet, protože zaklíněná mezi ostatními lidmi jsem nemohla upadnout. Ale my s Péťou to brali s humorem a brzy jsme rozesmáli i kruh lidí okolo nás, takže jsme si brzy našli nové "cestovní spolukecače".

Od Chlumce jsme absolvovali asi půl hodinovou cestu na bojiště pěšky. Lidu bylo všude mnoho, takže bojiště bylo brzy obsypané diváky. Byli jsme s Péťou zoufalí, těžko se někam zařadit, abychom na celé dění pořádně viděli. Péťa si vylezl na strom a měl za to, že mu ta "vyhlídka" bude stačit. Avšak nepřijela jsem sem proto, abych ve výsledku nic neviděla, takže jsem nechala Péťu na stromě a šla se někam procpat. Nakonec jsem si to zařídila mnohem lépe než Petr, který se nakonec přišoural ke mně. Co vám budu povídat o bitvě, hlavní je, že jsme si to s Péťou velice užili. Celý průběh bitvy jsme prokomentovali, takže jsme si brzy získali i "bitevní spoluposluchače", kteří nám byli vděční za komentář. Bitva trvala asi hodinu. Rozhodně se musím zmínit i o krásných koních, přičemž mi teď vytanulo na mysl, že mi byla na RHB doporučena jízda na koni, která je prý v boji proti skolióze perfektní. Takže myslím, že si brzy založím charitativní sbírku na "skoliotickou Peťulu, která by měla jezdit na koni. Přispějte, prosím!"
(minimálně 2 nemalé radosti)

Jakmile jsem přijela domů z bitvy, čekaly na mě další malé dárečky. Rodiče byli v Ikee a odtamtud mi přivezli pár drobností. Jednak tři aromatické svíčky, které jsou pro mě jako stvořené, protože voní po sladkostech (čokoláda, karamelový dortíček a skořicová švýcarka - voní naprosto úžasně - představte si, že vám celý pokoj voní po čokoládě!) a také jednu pohlednici a sešit s obrázky od Marie Brožové, která se zrovna zdržovala na Černém mostě. Kdybych věděla, že se tam MAB nachází, hned bych bývala uspořádala sraz, ale zpětně jsem dohledávala její přítomnost v OC Černý most - to se skoro nedalo nikde najít...
(minimálně 2 nemalé radosti)

Jak už jsem se někdy na blogu zmínila, chodím (téměř) pravidelně do tří pěveckých sborů. Ještě před prázdninami v březnu jsme s jedním z nich natočili CD v kostele na Sutomi - nevím, čí byl ten famózní nápad jít tam v tak pozdní hodinu, byla nám tam taková zima, že jsme pomalu neudrželi noty. Nicméně nyní jsem konečně získala do pacek oné CD. Některé písničky jsou docela úsměvné, protože ta zima nás v lecčems ovlivnila, ale jiné jsou zase velmi podařené.
(1 nemalá radost)

Úplně naposled bych se vám chtěla zmínit o jedné věci. Letos bych měla končit ve škole a pokud by vše šlo, jak má, byl by ze mě magor magistr. Ovšem uvažuji o tom, že bych se postarala o to, aby si mě ve škole ještě hodně užili a oni si mě tam mohli nechat. V hlavě se mi rodí myšlenka využít studijního pobytu Erasmus a vyjet na půl roku studovat do zahraničí (čímž bych si prodloužila studium, proto bych na škole ještě nějakou dobu poté zůstala). Uvažuji o tom, že bych odjela do Holandska do Leidenu, do Španělska do Viga anebo do Bavorska do Bambergu. Ach ta moje nerozhodnost! Rozhodnout se ale musím co nejrychleji. Do Holandska bych chtěla jet, protože se tam můžu učit anglicky, přičemž mi tento jazyk nedělá větší problémy. Je to tu ale pěkně drahé a navíc tam bývají problémy s ubytováním. Nejvíce by se mi chtělo jet do Španělska, ale španělsky moc neumím, což zase problém je, protože vyučování zde probíhá buď španělsky anebo galicijsky. Na kurz španělštiny jsem před pár lety chodila, ale už si z toho pramálo pamatuji. Německy sice neumím výborně, ale rozhodně mnohem lépe než španělsky, navíc v Bambergu by se o mě prý velmi dobře postarali. A tak se vás chci zeptat na názor. Co teď? Co si o tom myslíte? Vím, že se musím rozhodnout já sama, ale dokud to neproberu s co nejvíce lidmi, tak se zkrátka nerozhodnu.

Na závěr se omlouvám všem, kterým jsem třeba něco slíbila - přečtení a ohodnocení povídky, dokonce napsání povídky do soutěže, zasilku apod. Snažím se seč můžu a svůj slib nechci porušit, tak mi prosím dejte ještě nějaký čas. Děkuji!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Super.blog.cz Super.blog.cz | E-mail | Web | 6. září 2013 v 15:02 | Reagovat

Hezký vzhled. Divný obsah.

S pozdravem
BLOGGERS FACTS!
"Říkáme, co si myslíme!"

2 eri-cka eri-cka | Web | 6. září 2013 v 15:39 | Reagovat

Vidím, že jsi měla v srpnu nabitý program, svátek - přeju vše nejlepší, mezi vojáky ti to moc sluší, do toho zahraničí studovat jeď, to nemusí být na škodu, až skončím střední, pojedu na rok studovat do Německa a pak do Prahy na hotelku, plánuju to, věřím, že to vyjde, mohlo by :-) záda a nohy jsou potvůrka věc, ale je to globální nemoc, nic si z toho nedělej :-D

3 Kariol Kariol | Web | 6. září 2013 v 16:02 | Reagovat

Taky mi ty prázdniny hrozně rychle utekly... :-)
Od Anniky a Luné jsem taky dostala nádherné dopisy, vážně to potěší. :-) Bývala bych také psala nějaké pohledy, dopisy, ale jednak jsem nikde moc nebyla a jednak doma nemáme známky, přičemž do města se dostanu až teď během školy. :-)
Líbí se mi, že pokud chceš něco mít eňo ňuňo, tak se o to vážně staráš a snažíš se to takové mít. To já jsem lenoch... :-) Ale takový vzpomínkový sešit je pěkné si vést. A třeba bys z toho potom mohla udělat knihu. 8-)
Je jedině dobře, že se s tvými zády (a tedy i kolenem) něco začalo dělat. A navíc ty rehabilitace, jak píšeš, jsou vlastně zábavnou formou opakování dějin a léčení :D :-)
Ke svátku jsi dostala pěkné dárečky a i tu bitvu sis jistě užila! :-)
To je náhoda - právě na Černém mostě jsem se s Annikou měla sejít, ale nakonec jsme usoudily, že tam nic není a sešly jsme se v centru, přičemž jsme navštívily Galerii Pastelka a sešity si koupily tam. :-) Ale sraz, pokud budeš mít čas, uspořádej, ráda bych tě zase viděla! :-)
Páni, už budeš magistra? :-) Mám to nějaké pomotané tu dobu studia. :-)
Kdyby to bylo na mě, zvolila bych... to vážně nevím. Španělsko mě láká, ale pokud bych se tam nedomluvila, asi by to nebylo nejlepší. Ale Holandsko zní krásně, ono celé Nizozemí je zvláštním místem, alespoň co znám z vyprávění spolužáků. A třetí možnost taky nezní špatně. Za mě bych si asi vybrala Holandsko, protože já bych si svou angličtinu určitě zlepšil měla a láká mě tak jako tak, ale jak říkáš, sama se musíš rozhodnout ;-)
Tak krásný poslední volně nabitý týden! :-)

4 Šárka Šárka | Web | 6. září 2013 v 17:19 | Reagovat

Jé, moc pěkný článek. :) Dostávat pohledy a dopisy je v dnešní době hrozně krásné :) Snad pošta nezruší tohleto posílání. Skyrim závidím a foťák taky. S tou rehabilitací to zní srandovně, je vidět, že se nějakou křivou nohou nenecháš jen tak zaskočit. A mít nemoc, v jejímž názvu je "dexter" ,je cool :-D

5 Beatricia Beatricia | Web | 7. září 2013 v 11:45 | Reagovat

Velice se mi líbí tvůj románový článek; tomu říkám hezký deníkový zápis. Máš pravdu, v dopisních schránkách se v dnešní době objevují spíše jen faktury a různé účty a reklamy.
Já bych volila pro studijní pobyt Německo, je ti téměř "doma" a hlavně se tam domluvíš.
Přeji ti úspěch ve všem, na co "šáhneš". A také zlepšení těch zdravotních problémů, o kterých píšeš. :-)

6 Annika Annika | Web | 7. září 2013 v 12:04 | Reagovat

závidím ti tu bitvu :D vždycky jsem chtěla nějakou takovou rekonstrukci vidět. ke konce měsíce se u nás bude konat Bílá Hora, tak snad budu mít čas se na ni podívat :-)

o tvých rehabilitačních zážitcích už jsi mi psala, ale i tak bylo milé si ještě jednou o nich přečíst. kéž bych měla sympatické doktory... :D

a ohledně Erasmu? nevím, jak se k tomu postavit... ale ten Bamberg vypadá dobře. navíc podle obrázků na internetu se tváří jako velmi malebné město :-)

7 Berry Berry | Web | 7. září 2013 v 22:01 | Reagovat

Teda teda teda...:-) Nestačím mkrat na drát :-) Tolik zážitků a radostí, jistě si je všechny zasloužíš. Hlavně si cvičením neubliž! (mimochodem, jaks popisovala fyzioterapeuty, já už myslela, že jste si s nějakým padli více do noty, tak nic :-( :-D)
Gratuluji k CD, bitvám, cvičení, zážitkům a vůbec.. :-)
A Erasmus - nevím, nevyznám se v tom, ale očividně mi v tom nejlépe vyznívá Německo dle tvého krátkého shrnutí ;-)

8 Vendy Vendy | Web | 8. září 2013 v 1:20 | Reagovat

S chutí jsem si početla tvůj poutavý článek o prázdninách, které jsi prožila dosti hekticky. A přitom, nasbírala sis tolik menších i větších radostí! Od výletu za historickou bitvou (ala sardinky), přes vidinu, že budeš jezdit na koni (to bych ti moc přála, jízda na koni je opravdu dobrá na záda), taky je dobře, že ses dozvěděla o svém problému a můžeš s tím něco dělat, aspoň nějaké posilující cviky?
Jina, na fotce vypadáš náramně dobře, tak nějak jsem si tě představovala. I když, je možné, že už jsem tě někde na fotce viděla, snad z nějakého fantasy conu... ;-)
Vám vyšlo cédéčko? Gratuluji! To je přece veliká radost!
K ukončení studií nevím jestli mám gratulovat, zčásti jo a zčásti ne, protože tím by končila jedna část a nastala by ta druhá, pracovní, a tu budeš mít na krku už do důchodu. Ale vyřešilas to šalamounsky. Jen nevím, jestli bych ti dobře poradila. Asi to Holandsko, přece jen bude důležité, abys výkladu rozuměla.
Ale stejně se nakonec budeš muset rozhodnout sama, zlati. :-)

9 Luné Luné | Web | 8. září 2013 v 13:04 | Reagovat

Jsem ráda, že ti drobné psaní vykouzlilo úsměv na tváři.. a takové souhvězdí nemalých radostí jsem dlouho neviděla. Je krásné podílet se alespoň na jednom drobném zrnku hvězdného prachu splněných snů.
Celý článek je jako živoucí medicína úsměvů, avšak ta mi nyní protéká mezi prsty..
Měla jsi překrásný srpen :)

10 eri-cka eri-cka | Web | 8. září 2013 v 14:25 | Reagovat

Já jsem tak nadšená z tvých komentíků, moc děkuji, je to pro mě velké povzbuzení, nebát se blogovat co mám na srdíčku :-)
ráda bych se s tebou spřátelila, souhlasíš-li, dej mi prosím vědět do spřáteluji tady v levém menu, budu ráda :-)

11 Mniška Mniška | E-mail | Web | 8. září 2013 v 14:35 | Reagovat

[1]: Jo, a mohla bych prosím vědět, jak mám rozumět tomu spojení "divný obsah", nebo čeho konkrétně se to týká? Protože, jestli mi tahle kritika měla nějak pomoct, tak nepomohla, spíš mi to přijde dost "divný" :-D a tím pádem i zbytečný...

12 Mniška Mniška | E-mail | Web | 8. září 2013 v 15:17 | Reagovat

[2]:Tak to přeji hodně štěstí s tou hotelkou :) a díky moc! Za přání i za lichotku. Jinak neboj, nic si z toho nedělám, naopak :) já jsem ráda, že vím, jaký je problém a že se to dá nějak řešit.

[10]: Tak tedy díky moc, to jsem fakt, nečekala, že Tě to až tak nadchne :) Jistě, já sice na SBénka nehraju, já si zkrátka přidávám do odkazů a chodím k těm, kteří mě svým blogem zaujaly a rozhodně mám v plánu svůj Internetový vesmír (v rubrice) momentálně aktualizovat a mezi nové odkazy Tě jistě budu zařazovat ;-)

[3]: Díky, Kariol! Ano, studuji "svůj" obor 5 let, takže už to budu mít za pár. Víš, já jsem vyrozuměla, že ten jazyk možná není zase taková překážka, proto nad tím Španělskem pořád uvažuji, protože jsem četla ohlasy studentů, kteří tam byli a mnozí z nich španělsky vůbec neuměli, než tam přijeli a nějak to prostě zvládli... navíc bych teď měla asi 4 měsíce, abych si španělštinu zopakovala. Jako já bych se nejradši podívala do všech zemí, kdybych mohla, tak bych procestovala svět. Ale díky za názor ;-)
Musíme co nejdříve zase dát nějaký sraz

[4]: :-D a víš, co to znamená v latině? "pravý" (pravá strana), to je cool :-D Jo, já jsem si z toho udělala bžundu, jsem ráda, že vím, co mám napravovat. Znáš Skyrim? ;-)

[6]: Rekonstrukce bitvy u Bílé Hory? To chci vidět! Ovšem, co teď na to koukám, tak to vstupné není zrovna levné. A taky čtu, že je to 9. ročník, byla ses na to někdy předtím podívat?

[7]: No, padli, nepadli... jak se to vezme :) padli jsme si do noty tak, že mám tendenci se s těmi doktory a fyzioterapeuty bavit jinak než s doktory, víc osobněji bych řekla. Taky už jsem jednomu z nich ukazovala fotky z bitvy :-D , ale jestli myslíš, jakože přeskočila jiskra... tak to patrně ne, teda, uznávám, že ti doktůrci jsou moc sympatičtí a vzhledově na tom rozhodně nejsou špatně, ale jiskra žádná, alespoň z mé strany ne :-D partnera, to chce pečlivě vybírat...

[8]: Děkuji za veškerá pěkná slůvka i pochvaly! Ty cviky jsou zatím na dýchání, jakože musím dýchat do bránice a tlačit na ní (což mi připomíná, že jsem na to dneska zase zapomněla), jinak fyzioterapeut se mnou nechce ještě úplně pracovat, dokud nemám ty vložky, což je prý více než nutné.
No, abych Ti pravdu řekla, mně se na té škole, co studuji líbí, a rozhodně tam chci dělat ještě doktorát. Počítám s tím, že práce v oboru se pro mě hned jen tak nenajde a že spíš budu muset zatím dělat to, co se naskytne, tak uvidíme, co to bude :)

[9]: Moc děkuji, milá Luné, víš mě vždycky překvapí, že se téměř vám všem, mým oblíbeným hvězdičkám, líbí takové články, o kterých bych si netroufla říct, že by se vám mohli líbit. Spíš bych čekala, že pro vás budou čtivější ty, ve kterých se vám snažím něco předat nebo vás s něčím novým seznámit a jak se zdá, vy jste asi opravdu spíš na ty osobnější, co? ;-) Děkuji!

A děkuji vám všem, kteří se mi snažíte poradit.
Zatím se má věc tak, že Holandsko asi škrtám. Teda, nechce se mi ho škrtat, moc bych se tam chtěla podívat, prý je to tam krásné, ale dnes jsem mluvila s kamarádkami, co tam byly a říkaly, že ubytování je tam pěkně drahé - 310 euro za měsíc na kolejích, to je hrozně moc a neutáhla bych to :/ tak buď to Španělsko nebo Bamberg

13 Šárka Šárka | Web | 8. září 2013 v 15:55 | Reagovat

[12]: : :D No vida. Skyrim se ke mně nedostal, ale přibližně vím o co jde (pokud je to to podobné co Oblivion). Má to totiž krááásnou grafiku.

14 Vendy Vendy | Web | 8. září 2013 v 20:42 | Reagovat

[11]:Mniško, oni jsou jak Yuri, jen rafinovanější. Hrají si na znalce designů a hodnotí blogy. Blogy ohodnotí asi jak o u tebe, většinou něco strhají a to celé jednou větou. Já mám nejhorší design roku, Ivet nejhorší písmo, Růženka z Moravy barvu jak Čssd, Infinity k zblití zelený pozadí. Strašně mě vadí tady ty rádobykritiky, protože si je za prvné nikdo nevyžádal, a za druhé to je kritika na prd. Četla jsem třeba Designérský pranýř, tam je kriticky rozebrán vzhled z více pohledů,barev, nastavení písma a dalších. Tohle jsou blbečci, co si hrají na odborníky, přitom jejich blog je téměř o ničem a jejich design také nic moc.
Strašně mi vadí jejich arogance. Na námitku, že by si sami měli vyladit blog, odpověděli, že tam nejsou proto, aby měli nejhezčí blog, ale aby hodnotili jiné blogy. No chápeš to? Nevím, co je to za fógly, ale tohle mi vážně vadí.
Jestli mi ještě jednou přijdou na blog, zablokuju jejich IP. Podle mě si tím ale shánějí návštěvnost.

15 Vendy Vendy | 8. září 2013 v 21:52 | Reagovat

[14]:P.S. vlastně jsi mi v podobném duchu psala podobný komentář... :-D

16 Mniška Mniška | E-mail | Web | 9. září 2013 v 11:00 | Reagovat

[14]:No, jak už jsem ti psala, a to ostatně nejenom já na Tvém blogu, podle mě je to prostě nějaká puberťačka, co zrovna nemá do čeho píchnout, věř mi, že jí brzy dojde dech, dá se to vysledovat z těch jejích reakcích na jejím blogu. Zprvu chtěla působit klidně, ale už to nezvládá a nechává se vyprovokovat k čím dál více urážlivějším reakcím. Jestli se opravdu jedná o puberťačku, která má teď proti sobě tolik lidí, tak nebude dlouho trvat, bude jí to žrát a přestane s tím. Tady nejde o žádnou objektivní "kritiku", jenom na sebe chce upozornit. Četla jsem, že nějaké holce napsala opravdu ošklivý komentář, ta holka potom u BF zažádala o podrobnější "kritiku" a nakonec z toho vyšla opravdu skvěle, přičemž musím uznat, že to světle zelené písmo na bílém pozadí se opravdu jen těžko přečte. Abych byla upřímná, určitě by byla stokrát větší kandidátka na tu medaili, co ti ta puberťačka chtěla udělit :-D Takže já bych ji fakt neřešila, jen si tady hraje a chce si získat návštěvnost. Brzy jí to sklapne, můžem se vsadit ;-)

17 Vendy Vendy | 9. září 2013 v 11:16 | Reagovat

[16]: :-) Asi to tak bude.
Mě spíš popudila ta povrchnost a naprostá bezohlednost (třeba v případě Růži). Jo, je to možná spíš k smíchu, ale tihle lidi jednou půjdou do práce a se svým drzým čelem se dostanou možná do vedoucí pozice. A běda jejich podřízeným, protože na ně budou jako psi a nevezmou v potaz nic, co se může stát. Možná to přeháním, možná ne, fakt je, že mladej blbec (pokud z toho zázračně nevyroste) se stává blbcem na celý život a tahle existence na celoživotního blbce těžce aspiruje. A jak víš, srážka s blbcem je opravdu omračující, a když má ten blbec nad tebou moc, je to ještě horší.
Možná přeháním, já vím. :-?  ;-)  8-)
Taky už to nebudu řešit, jen jsem se chtěla vypsat. :-)

18 Mniška Mniška | E-mail | Web | 9. září 2013 v 12:24 | Reagovat

[13]: Tak výborně, alespoň víš, o čem mluvím :) Oblivion je stejně jako Skyrim pod hlavičkou The Elder Scrolls... Skyrim je de facto další díl. Musíš si pořídit ;-) až k tomu budu mít čas, chci na to napsat jakous takous recenzi, je to úžasná hra!

[17]: To jistě, jen se z toho vypiš ;-) člověk to někdy potřebuje, o tom žádná. Ona je otázka, jestli se tak (dejme tomu, že nějaká slečna) chová, protože je zrovna v pubertě, z čehož se jednou dostane, nebo je příliš mladá, z čehož taky vyroste, nebo jestli je to holt ten blbec, ale budeme doufat, že se opravdu jedná o puberťačku, která si tady těžce namele hubu, zanechá své hanebné činnosti a jednou si uvědomí, jak nemožně se chovala ;-)

19 Annika Annika | 9. září 2013 v 16:51 | Reagovat

[12]: fíha, vstupného jsem si všimla až teď. zloději jedni :D chtěla jsem jít loni, ale byla jsem nemocná. zda to stojí za to, nevím... nu, teď při zjištění ceny nevím, zda se opravdu na tuto akci vypravím či ne - když ani nemají studentskou slevu.

20 Eamane Eamane | Web | 9. září 2013 v 20:39 | Reagovat

Prázdniny mi strašně rychle utekly, nevím jestli to bylo tím, že jsem byla pořád v práci nebo tím, že jsem se na ně těšila víc než jakékoliv jiné prázdniny. Asi jedno s druhým ..
Jé to jsi toho dostala opravdu hodně a snad sis je užila, ale podle článku nepochybuji ..
Tak magistr jo? Já mám teď se školou jen trápení a nevím co a jak :-? .. Erasmus určitě zkus, přála bych ti Bavorsko, protože by mě strašně zajímalo, jak to tam vypadá ... tak když ti to vyjde, tak nám sem dáš snad nějaké fotečky :D

21 Super.blog.cz Super.blog.cz | E-mail | Web | 9. září 2013 v 21:41 | Reagovat

[11]: My to právě taky nepochopili..

[14]: Tomu seznamu ukřivděných se tady smějeme už deset minut všichni :-D  :-D  :-D

[16]: Díky, že nás navštěvuješ. To musíme být fakt dobří.

[17]: Doufám, že Ti jednou budu dělat šéfa. Umíš leštit boty?

22 Mniška Mniška | E-mail | Web | 10. září 2013 v 8:43 | Reagovat

[21]: Narozdíl od tebe, sice nesháním návštěvnost, ale i tak díky, že ses tu stavila ;-) i když bych byla radši, kdyby ses konečně vyjádřila jako dospělá osoba a ne jako uražené dítě. Jestli si myslíš, že těmito komentáři jsi někoho urazila, jsi na omylu.

23 Mniška Mniška | E-mail | Web | 10. září 2013 v 8:44 | Reagovat

[21]: Mimochodem, fandíš si, myslíš, že jsem tě navštívila, protože jsi tak "dobrá"? :D Své ego rozhodně nezapřeš...

24 Mniška Mniška | E-mail | Web | 10. září 2013 v 9:03 | Reagovat

[19]: jj, zloději :D hele, kdybys šla, mohla bys mi dát vědět? Já teda ještě nevím, jestli bych jela, to vstupné je vážně něco, ale i tak. O víkendu máme sice v Litoměřicích vinobraní, ale pochybuji, že na něj letos vůbec půjdu, protože se tam děje pořád to samé a hlavně nemám tam letos s kým jít, tak kdybys šla, možná bych se namísto toho rozhodla pro tu bitvu.

[20]: Děkuji moc :) já vím, žes toho teď měla hodně, no. A kde ty vlastně studuješ, smím-li se zeptat?

25 Super.blog.cz Super.blog.cz | E-mail | Web | 10. září 2013 v 13:34 | Reagovat

[22]: Kdybychom Vás chtěli urazit, poznáte to. ;-)

[23]: Nevěděli jsme, že se blogy navštěvují, protože jsou špatné.

26 Mniška Mniška | E-mail | Web | 10. září 2013 v 13:44 | Reagovat

[25]: Hele, já jediné, co jsem chtěla, a byla to dobře míněná rada, abys byla ve svých hodnoceních konkrétnější. Mnoho blogerů jsi naštvala, ani ne tak svou upřímností, tu ti nikdo nebere, ale tím, že jestli píšeš "Jsme tu pro Tebe" a ta kritika nestojí za nic, takže se z ní dotyčný nemůže poučit, vypadá to z tvé strany jako arogance a nic víc. Tak jestli chceš být opravdu užitečná a opravdu tu chceš být pro lidi, jak píšeš, tak tu máš radu a kritizuj trochu na úrovni, tzn. odůvodni to, cos napsala a taky bys mohla odpovědět na otázky. Toť vše. Nic by ti to neudělalo, kdyby ses za svůj názor postavila a odůvodnila ho, naopak by ti to přilepšilo. V tom případě si pak buď upřímná, jak chceš.

27 Annika Annika | Web | 11. září 2013 v 9:46 | Reagovat

[24]: dám vědět :-) ještě si to sama musím důkladně promyslet. to vstupné se mi fakt moc nelíbí.

28 Super.blog.cz Super.blog.cz | E-mail | Web | 11. září 2013 v 10:19 | Reagovat

[25]: Na jaké otázky, že máme odpovídat?

29 Mniška Mniška | E-mail | Web | 11. září 2013 v 10:30 | Reagovat

[28]: Tak odkážu:[11]: třeba zde. Něco napíšeš, člověk chce vědět, čeho se ten tvůj komentář přesně týká, tak bych ráda znala odpověď na svou otázku a myslím, že po konkrétnosti tvých upřímných komentářů se neptám pouze já, ale řada dalších. Tím jsou myšleny "otázky".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama