Srpen 2013

Hádej, kdy a kdo mě napsal

28. srpna 2013 v 8:12 | Mniška |  Turnaje
A máme tady druhé kolo soutěže o cenu. Tentokrát se nebudeme věnovat citátům, ale historickým písemnostem a věřte, že pokud se ještě učíte na základní škole nebo na střední, kde je dějepis samozřejmostí, budou se vám tyto vědomosti hodit. Avšak počítám spíše s tím, že uvedené písemnosti, k nimž je vaším úkolem přiřadit osobnost z výběru a také letopočet, už jste minimálně jednou viděli a v minulosti jste se o nich také učili, takže je to pro vás malé "opáčko" z dějepisu. Pro všeobecný přehled neuškodí hádání ani ostatním soutěžícím, kteří do školy už dávno nechodí.

Hádej, kdo mě řekl

24. srpna 2013 v 12:08 | Mniška |  Turnaje
Prázdniny nám pomalu končí a s nimi i léto, které se pozvolna mění v podzim. A proto než zase všichni vyrazíme do školy, mám pro vás soutěž, která vám může přinést poznatky z historie. Zúčastnit se však mohou nejen školou povinní, ale také zaměstnaní nebo důchodci, zkrátka kdokoliv. Mrkající

Hunger Games

18. srpna 2013 v 22:06 | Mniška |  Společenský sál

Když vejde nějaký film za zvuku ohlušujících fanfár do kin, jsem vůči němu většinou netečná, hlavně pokud se jedná o něco, s čím jsem se ještě vůbec nesetkala. Mám totiž často pocit, že to, co se líbí světu, nelíbí se mně. A tak mě film Hry o život (ovšem lepší překlad je Hladové hry) nechával zcela bez zájmu. Až u Sherylin Lee na blogu jsem se dozvěděla, že existuje k tomuto filmu knižní předloha, kterou si Sherylin nemohla vynachválit. Její propracované články o Hladových hrách mne natolik upoutaly, že jsem se rozhodla dát tuto knihu (vlastně trilogii) na seznam mých vánočních přání. Pod stromečkem jsem tedy knihu (všechny tři díly v jednom rafinovaném knižním balení) našla. Ale až nyní jsem se rozhodla pustit se do jejího čtení.

Veselé hádky

13. srpna 2013 v 22:20 | Mniška |  Památníček
Hádky všeobecně většinou nebývají veselé, někdy s sebou nesou i závažné důsledky a jindy může dojít i k nějakému tomu zranění - v lepším případě.
Když se teď ale probírám tím svým měsíčníkem, plného vzpomínek, vyvstane mi mnoho výjevů, zahalených závojem, před očima. Ach! a máme tady jednoho človíčka, se kterým už jsem se za naše čtyřleté přátelství pohádala víc než dostkrát. To je kandidát na cenu "luxusních" hádek, kterého bych nejraději korunovala věnečkem z bobkových listů a ocenila ho za hádkovou vytrvalost. Minimálně za ten věneček by byl jistě rád... oprávněně totiž získal posměšnou přezdívku Říman. Ovšem on by mě zase korunoval čelenkou se staroegyptskou symbolikou posvátné kobry Ureus a patrně by to bylo za to samé "vítězství", na jaké bych ho nominovala já. Mně zas byla přiřknuta jako jakýsi souzněný protiklad k Římanovi posměšná přezdívka Kleopatra...

Melodie na křídlech dalekých fantazií

5. srpna 2013 v 14:45 | Mniška |  Společenský sál
Několik strhujících okamžiků. Pár slov, které řeknou vše a zároveň nic neprozradí. Vír obrazů, které vyvolávají emoce. Hlavním cílem je však upoutat vaši pozornost, zájem a zvědavost.

Necháváte se strhnout filmovými upoutávkami? A kolikrát se zaměříte na hudební doprovod trailerů? Kdo stojí v pozadí, kdo si zahrává s vašimi pocity, které podbarvuje hudbou? Víte, kdo má na starost trailerovou hudbu?