Červenec 2013

Letní noční obloha

27. července 2013 v 13:24 | Mniška |  Tajemný altánek
Snad málokoho neokouzluje noční obloha, posetá miliardami zářivých mincí a drahokamů z vesmírného pokladu. A protože teď máme v posledních dnech velmi pěkné počasí, zvu vás na noční procházku k pozorování letních souhvězdí, která můžeme sledovat z končin naší republiky.

2 velké radosti

22. července 2013 v 21:41 | Mniška |  Nový vítr
Původně jsem se chystala sepsat další pokračování nemalých radostí. Nakonec můj pokus skončil ve složce Rozepsané. Avšak stejně jako Annika na svém blogu, i já dávám celkově předchozímu týdnu nálepku "nevyvážený". Z toho týdne se však výší dvě velké radosti, které si zaslouží větší prostor a které vydají za sedm malých radostí. Proto jim věnuji celý tento článek.

Třesk! lehké čtení na prázdniny

16. července 2013 v 22:06 | Mniška |  Nový vítr
A je to tu! Přečtěte si žhavé letní novinky ze zatuchlého městečka Lovosice!
Historický okamžik potkal znovu toto město! Jak se zdejší obyvatelé vypořádávají se změnami? Sčítáme nulové oběti na životech!
Test! Vyzkoušeli jsme za vás jednu z polévek Knorr! Exkluzivně!
Čtěte a dozvíte se víc!
(V případě zájmu poskytujeme také předplatné)

(Ne)malé radosti III.

10. července 2013 v 10:12 | Mniška |  Kniha projektů
"Já píší vám, co mohu více..." Tak začíná dopis Taťány jednoho ze slavných literárních děl (taková malá hádanka pro vás, tak napište, o co se jedná a kdo je autorem), mimochodem mého oblíbeného. Dovolím si dnes i já takto začít, i když to bude bez milostného tónu, který se nese již zmiňovaným dopisem.

Noční bdění - z cyklu Fascinací otevřená pusa

4. července 2013 v 13:55 | Mniška |  Cyklus Fascinací otevřená pusa
Paní Luna lehce vyšlapuje ve svých stříbrných střevíčkách schody na tmavé nebe. Svým sametovým pláštěm, posetém milióny třpytivých kamínků zahaluje oblohu. Miluji výjevy jasné noční oblohy! Odhaluje nám kousek skutečného vesmíru, kam se většina z nás za svůj život nikdy nepodívá. A i ve hvězdách lze číst historii. Není to sice otevřená kniha, z jejíchž řádků bychom okamžitě pochopili vše, ale nutí nás k zamyšlení.

Ale i paní Luna má velký smysl pro humor. To ona tak shlíží z toho svého nočního nebíčka a občas neví, co by roupama, a tak se podívá na planetu Zemi a poví si, že i tu noc potřebuje krapet oživit. Vytáhne z postele tisíce nedobrovolníků a ti podle ní tančí, jak ona píská. Musí se přitom náramně bavit... zatímco my ostatní se buď děsíme, nebo nemůžeme uvěřit vlastním očím. Řeč je o náměsíčnosti. Byli jste někdy náměsíční?