Červen 2013

Těsně před prázdninami

24. června 2013 v 13:41 | Mniška |  Nový vítr
Precellencie. Co to zase je?! rozčiluji se nad latinským slovíčkem, které se dělá tak tajemným jako jsou ilumináti. Další slovíčko, které se mi nechce odtajnit a zůstává v anonymitě. A to jsem si nedávno koupila nový, krásný a velký latinsko-český slovník. Oprava; dobroděj tatínek mi ho koupil. Byla jsem totiž přesvědčená, že slovník z roku 1952 už nepostačí mým nárokům. Ale spletla jsem se, oba slovníky jsou téměř totožné. A oba jsou historickými naháči, protože ač jsem byla knihkupcem přesvědčována, že na roku vydání slovníku nezáleží, protože už se na tak mrtvém jazyku jako je latina nedá nic nového vyzkoumat, spoustu slov slovníky jaksi nepobraly. Tak občas zkouším, co si o tom myslí strejda Google. Říkám si, jestli bych jednoho dne neměla vydat latinsko-český slovník pro historiky, který tu citelně chybí zejména pro jedince z nebezpečných ústavů historických.

Konečně už vím, kam patřím

23. června 2013 v 21:12 | Mniška |  Soukromá komnata
Neděle 23. června. Pro někoho obyčejný víkendový den. Pro mě den, na který budu vzpomínat do konce svého života. Konečně už vím, kam patřím, konečně vím, kdo jsem a jaký je můj úkol na planetě Zemi. Konečně vím, ke komu se mohu obrátit, až mi bude příště smutno. Můj život nabral nový směr.

Ozvěny

13. června 2013 v 21:02 | Mniška |  Nový vítr
Asi jsem něco zaslechla. Teď si nejsem jistá. Ale možná, že jsem to teď uslyšela zas, že by? Ta ozvěna přichází vždy, když si začnu myslet, že se mi to jen zazdálo. A opět! To nemůže být náhoda. Někdo mě volá. Blog mě volá...