Duben 2013

Blog mimo provoz

22. dubna 2013 v 16:09 | Mniška |  Nový vítr
Moji milí čtenáři, vzhledem k tomu, že mám ve škole nehorázný frmol a ani u nás doma to není nijak slavné, oznamuji vám, že na nějaký čas, nejspíše minimálně na několik měsíců, se vzdávám blogování. Nedostatek času a jiné starosti mě svazují do svěrací kazajky a tlak, který na mě působí, pochopitelně není zrovna příznivý. Snad na mě vy, mí věrní čtenáři a mí blogoví přátelé, za tu dobu nezanevřete a nezapomenete. Člověk sice nemůže vidět do daleké budoucnosti, ale mám v úmyslu se vrátit, až se situace na mém bitevním poli zklidní. Mám ale obavy z toho, že ani letní prázdniny nebudou pro blogování příznivé, mám totiž v úmyslu se zcela ponořit do psaní diplomové práce. Inu, nechci předbíhat, uvidíme, není ani ale vyloučeno, že už se nevrátím vůbec. Mějte se krásně a snad "na písanou!"


Ve stínech zítřka

18. dubna 2013 v 16:19 | Mniška |  Pergamen a brk
"Dneska je hrozná doba!" "Za totáče, to bylo lepší!" "Kam ten svět spěje?" "V týhle době je fakt těžký žít!"
Tyhle a podobné fráze neslýcháme ze svého okolí zřídka. Sami je občas vypustíme z úst. Namítnutí, že bývávalo taky hůř už ale postupně ztrácí svou účinnost. Ano, bývávalo, - nikdo z nás by si jistě nepřál zažít válku, koncentráky, hlad, německý rasismus, ale mohli bychom zajít ještě mnohem dále do minulosti: žití rolníků ve středověku nebylo vůbec záviděníhodné, nepředstavujte si to jako nějakou idylu na venkově - ale častokrát nemáme tu empatii anebo je nám šumák, co lidé zažívali dřív, protože my žijeme právě teď.

Starosti na druhou

6. dubna 2013 v 10:27 | Mniška |  Nový vítr
Po hektickém týdnu pohodlně sedím na posteli, popíjím zelený čaj a upřeně pozoruji naší malou morčici, jak se živí a má radost z nového tvrdého chlebíčka, který Áďa právě dostala. Oddychuji si, jak náročný čas za sebou mám...

Veselé Velikonoce 2013!

1. dubna 2013 v 9:48 | Mniška |  Nový vítr

Vypečeného beránka, který Vás nepokaká a veselá kuřátka, nejlépe čokoládová!
Věřím, že navzdory nepříznivému počasí, nepropadnete melancholii a budete prožívat velikonoční svátky nejlépe, jak to dovedete!