Březen 2013

Elasmotherium - první jednorožec

21. března 2013 v 21:51 | Mniška
Pokud jste se u mě na blogu zajímali o jednorožce a přečetli jste si o něm můj článek Jednorožec, lesa pán, mohli jste zjistit, že před dvěma milióny lety se na planetě Zemi skutečně vyskytoval tvor zvaný Elasmotherium. Údajně byl předobrazem známého mýtického stvoření, které dnes známe pod jménem jednorožec.

Hudební alternativy - Skyrim

13. března 2013 v 8:54 | Mniška |  Společenský sál
A od Pána prstenů přejděme k jiné mé oblíbené melodii. Nevím, kdo z vás zná PC hru Skyrim/Oblivion/Morrowind, která slavila obrovský úspěch (takže nám nechybí doma), ale stejně se s ní vytasím. Avšak místo toho, abychom se zdržovali originálem, rovnou přejděme opět k Lindsey a jejímu kolegovi, kteří přehráli hlavní melodii veleúspěšné hry tak skvěle, že by se člověk nemusel stydět ho zaměnit s originálem (samozřejmě mínus pár jiných nástrojů). Navíc vám svým videoklipem mohou přiblížit atmosféru oné PC hry. (Někdy je třeba aktualizovat stránku, aby vám naběhla všechna videa. Pokud nenaběhnou, využijte odkazů).

Duše a tělo - z cyklu Fascinací otevřená pusa

4. března 2013 v 13:26 | Mniška |  Cyklus Fascinací otevřená pusa
Člověk je z biologického hlediska skutečně pozoruhodná bytost. Jeho tělo se skládá z těch nejmenších buněk, které mohou zachytit jen maximálně detailní mikroskopy. Dohromady tyto buňky tvoří celé tělo a orgány a vše je tak důmyslně uzpůsobené pro život, že ačkoli víme, jak skvěle funguje, vybízí to přesto k otázce, jak je možné, že může tak skvěle fungovat? Jak pracuje sdrce víme. Jeho mechanickou činnost můžeme popsat a jeho bití sledovat i přesto, že se srdce nachází mimo tělo. Ale co vůbec zapříčiňuje to, co funkci srdce vyvolává?

Přicházejí a odcházejí...

1. března 2013 v 18:09 | Mniška |  Památníček
Volným tempem jsem šla pěšky ze školy na nádraží. Cesta to není zrovna krátká, trvá mi zhruba půl hodiny. Dost času na přemýšlení. A tak jsem myslela na své známé, kamarády, ale i lidi, které jsem dlouho neviděla. Únorový měsíc pro mě byl časem překvapení, kdy se mi nečekaně ozvali asi tři lidé z mé minulosti dávné i nedávné. Ani já nelenila a rozhodla se ozvat mé kamarádce ze základky. A když jsem si to tak všechno sesumírovala, kolik lidí jsem znala a kolik jich znám nyní, kolik už jsem jich ale vypustila ze svého života, tak jsem si říkala, jak je smutné, kolik lidí do mého života přišlo a zase odešlo.