Únor 2013

Když konzumerismus vyměňuje hodnoty

23. února 2013 v 10:18 | Mniška |  Pergamen a brk
Naši společnost v 21. století sužuje mnoho problémů, které stojí za to rozebrat. Ovšem velmi nenápadně zato však vytrvale mezi námi přežívá již od druhé poloviny 19. století tvor zvaný konzumerismus. Plazí se mezi námi jako had, jehož šupinky jsou přizpůsobené barvám okolí, takže snadno splyne a my jej často ani nepozorujeme. Proto je to problém, do něhož bychom to snad ani neřekli, neboť už se mezi námi tak zabydlel, že jsme si na něj zvykli. A zvyk je železná košile.

Hudební alternativy - Pán prstenů

20. února 2013 v 16:36 | Mniška |  Společenský sál
Není tomu tak dávno, co jsem objevila stránky Eámanë a její Svět Středozemě. Její poslední příspěvky se týkaly hlavně obměňované muziky z Pána prstenů a Hobita, díky čemuž jsem objevila moooc šikovné lidičky na YouTube, kteří využívají známých melodií, aby je přehráli na nástrojích, na nichž umí mistrně hrát. Pojďme se na to podívat!
(Pokud se některá videa schovají - což dělají ráda - aktualizujte stránku, někdy je to zapotřebí i víckrát)

Vydejte svá prostěradla!

17. února 2013 v 19:08 | Mniška |  Nový vítr
Už od malička se pohybuji ve světě pohádek a hezkého fantasy. Byla jsem zahlcena různými postavami fantastických tvorů, ale také princezen, královen a jinými ženskými nebo dívčími hrdinkami. A snad odjakživa jsem si přála mít stejně tak krásné šaty, jako měly tyto vznešené dámy na sobě. A nosit je znamená další krok do jiných světů. A nejspíše právě nyní se mi začne plnit jedno z mých přání a snad možná i díky vám čtenářům!


(Ne)malé radosti II.

14. února 2013 v 21:27 | Mniška |  Kniha projektů
Dnes se překvapivě dostáváme k druhému dílu (Ne)malých radostí. Je to překvapivé, protože toho mám za sebou hodně, ty zážitky ostatně spolkly mnoho řádků, které taky nemálo čtenářů dokonce odradilo od jejich čtení :) Takže jsem musela vybrat 7 radostí nejen z jednoho týdne. Nicméně jdeme na to, vždyť se říká: "S chutí do toho, půl je hotovo!"

Průvodce po Pragoffestu III.

10. února 2013 v 10:10 | Mniška |  Nový vítr
Dnes vám povím o mém krátkém nedělním programu na Pragoffestu, kterého už jsem se však zúčastnila bez Anniky a také budu chtít Pragoffest nějak shrnout. Jen stručně bych se pak chtěla zmínit také o dalších zážitcích z Prahy, kde jsem ještě nějakou dobu pobývala u své kamarádky Báry. Bude to tedy snad poslední dlouhý článek s reportáží z Prahy.

Průvodce po Pragoffestu II.

8. února 2013 v 9:21 | Mniška |  Nový vítr
V předchozím článku jsem se vás snažila uvést do bran Pragoffestu a popsala vám svůj první páteční den na něm. Dnes vás provedu mými vzpomínkami z pragoffestní soboty.

Průvodce po Pragoffestu I.

6. února 2013 v 10:32 | Mniška |  Nový vítr
Vítám se zpět na blogu z kouzelného výletu po známých fantastických zemí Pragoffestu. Za 4 dny jsem prožila mnohá a strastiplná dobrodružství, která závidím i sama sobě. Teď bych si přála mít u sebe obraceč času, abych se mohla znovu na Pragoffest vrátit a znovu jej prožít. Byl to jeden z mých nejlepších zážitků za posledních pár let!

Jistě si vzpomenete, že jsem 20. ledna zveřejnila na blogu výzvu o společné cestě na jedinečný festival fantazie Pragoffest. Na tuto výzvu odpověděla Annika, která se se mnou ochotně a zcela dobrovolně vrhla do víru spontánnosti, akcí a skutečného dobrodružství. A za její spoluúčast jsem velmi vděčná, protože bez ní by to nemohla být taková legrace. Když už jsme u děkovaček, nesmím ani zapomenout na Báru G. (mou bývalou spolužačku z VŠ), která mě také zcela dobrovolně a tím i dost neuváženě přivítala u sebe doma, aby mi poskytla nocleh. Tak pěkně jako ona a její "mužíček" se o mě dlouho nikdo nestaral.

Na Pragoffestu jsem strašila od pátku do neděle a za tu krátkou dobu toho hodně okusila, uviděla a zažila. Jelikož se budu chtít detailněji o své zážitky podělit, rozhodla jsem se stejně jako Annika rozdělit článek na části. Sama jsem zvědavá, kolik jich bude. Rozhodně ale nechci týrat vaše oči. Bude toho hodně, takže se na to připravte. Úvodem chci ještě dodat, že jsem ještě nyní přesycena obrovským nadšením a souhlasím s Annikou, že je co závidět. Tak pojďme na to!

Živý plyšoň

1. února 2013 v 18:00 | Mniška |  Truhla
Chcete vidět mého plyšoně? Mého malého plyšového medvídka? Ale varuji vás, je až příliš živý na to, abyste mohli pochybovat. Sotva kdy chvíli posedí, věčně se drbe jako malý zablešenec, věčně loudí, když slyší, že se nacházíte právě v kuchyni a uraženě se na vás dívá, když si dovolíte dát si něco dobrého a na malého medvídka zapomenete. Často se vzteká, když toho mého méďu někdo na jeho vkus moc dlouhou dobu hladí. Stačí přeci dva tři doteky, za něž poděkuje, ale pak už radši dejte ruce pryč.