Leden 2013

(Ne)malé radosti I.

29. ledna 2013 v 19:44 | Mniška |  Kniha projektů
Před týdnem Vendy upozornila v jednom ze svých článků na Lenky projekt (Ne)malé radosti. Tahle pozitivní "vymoženost" mě velmi nadchla právě pro svůj pozitivní nádech a touhu nacházet ve svém životě spíše radosti než strasti a vyzdvihnout je. Ačkoli jsou smutky nezbytnou součástí života a uznávám jejich nepostradatelnost, vážím si lidí, kteří vyzdvihují (nejen) ve svém životě radosti a nechtějí svůj život zastřít černým závojem, který mnohdy jen neochotně rozhrnou a vystrčí na chvíli nos.

Naše volby

27. ledna 2013 v 14:15 | Mniška |  Truhla
Původně jsem neměla v plánu tento článek napsat, nicméně různé reakce na volbu prezidenta mě tak nějak donutily. A taky jsem se trochu bála, že budu opět odsuzována. Ne, že bych se bála přímo odsouzení, ale zjišťuji, že prezidentská volba tak silně zapůsobila na občany ČR, že toto odsouzení mnohdy zašlo až příliš daleko.

Stop reklamám na blogu!

23. ledna 2013 v 13:49 | Mniška |  Truhla
Mám pro vás exkluzivní nabídku, kterou rozhodně nebudete chtít reklamovat! A i když se teď budeme bavit hlavně o reklamách, není tohle jen hloupá a otravná reklama.

Garantuji vám, že to jde i bez reklam. Chcete vědět jak na to? Je to tak snadné, že zbavit se všudypřítomných a otravných reklam bude moci i ten největší PC šmatlal.

Vydejte se se mnou na Pragoffest!

20. ledna 2013 v 12:05 | Mniška |  Truhla
Máte rádi fantasy? Nebo se vám více zamlouvá "vědečtější" SCI-FI? Jste spíš futuristi? Anebo vás zajímá charakter steampunku? Jste šermíři či se chcete naučit alespoň základy šermu? Vyhraňujete se na Tolkienovy příběhy? Nebo jste pohlceni světem Harryho Pottera? I ti z vás, kteří více holdují noci, upírům a vlkodlakům, mohou mít nyní oči na šťopkách, stejně tak ti, kteří chtějí proniknout do literárního světa a uchopit ho. Ti kdo se chtějí naučit tančit neobvyklé tance, točit s ohnivými poikami. Anebo ti, kteří propadli různým seriálům a anime. Pragoffest 2013 se již neodvratně blíží!

Nejlepší oblečení, které jsem kdy dostala

17. ledna 2013 v 11:04 | Mniška |  Nový vítr
Nevšimli jste si tady náhodou něčeho nového? Že by měla Mniška nějaké nové oblečení? Ne, ne. Že by nám vyměnili Mnišku?! Taky ne. Je to pořád stejné nerozhodné nemehlo, které se dělá chytrou, takže o její jedinečné vlastnosti rozhodně nepřijdete (scénická poznámka: smích). Tak, co je to? Máte to na jazyku? Já už asi vím. To je ten nový svetr vypraný v Perwolu! Ne, ještě kousek. Co by to jen... ach ano, blog je vypraný v Perwolu!


Bez obojku ztracen

14. ledna 2013 v 14:44 | Mniška |  Truhla
Psí modlitba:
Pane, můj život trvá i 10 - 15 let.
Každé odloučení od Tebe pro mne znamená utrpení.
Mysli na to, než si mne pořídíš.
Mluv na mne často! I když slovům úplně nerozumím, Tvůj hlas budu stále rád poslouchat.
Pamatuj, že to, jak se mnou zacházíš, nikdy nezapomenu!
Dopřej mi čas, abych pochopil, co ode mne žádáš!
Důvěřuj mi a měj mne rád, protože pouze tehdy má můj život smysl.
Nehubuj mě dlouho a nezavírej mne za trest.
Ty máš svou práci, zábavu, své radosti - já mám jen Tebe!
Než mne uhodíš, uvědom si, že mohu lehce rozdrtit kosti Tvé ruky, ale já to nikdy neudělám!
Až se Ti bude zdát, že jsem neposlušný a líný, mysli na to, že i já mám své potíže a stáří, možná mám žízeň, jsem dlouho na slunci, nebo mám opotřebované srdce.
Starej se o mne, i když zestárnu, vždyť i to na Tebe jednou čeká!
Každou těžkou chvíli mi buď po boku! Neříkej nikdy: U toho nemohu být, nebo: Ať se to stane v mé nepřítomnosti!
Pamatuj - všechno je pro mne lehčí, když jsi u mne!*

Minulost se již vznáší v mlhách

9. ledna 2013 v 16:15 | Mniška |  Památníček
Tak jsou to dva roky, co mi věrně slouží tefohe.blog.cz. Jsou to dva roky, kdy jsem s většinou z vás. A s některými to bude už pět let. S jinými z vás se znám mnohem kratší dobu. Ale nevadí, na čase v tomhle případě nezáleží. Záleží na tom, že jsem vděčná za to, že se s vámi mohu znát. Jsem vděčná, že mohu opět děkovat za to, co mi také blog dal.

Štědrý den

4. ledna 2013 v 17:51 | Mniška |  Truhla
V prvé řadě bych vás chtěla upozornit na to, že tento článek je předepsaný a už tu měl dávno viset, protože souvisí s minulým tématem týdne Štědrý večer. Na nějakou dobu jsem se ale zase ocitla bez internetu a to zrovna v den, kdy jsem měla v plánu předepsaný článek publikovat. Přemýšlela jsem, jestli ho mám teď vůbec zveřejňovat, ale přece ho tu nenechám jen tak zahrabaný v rozepsaných. Brzy na to zveřejním další článek, mám jich tu tucty rozepsaných...