Září 2012

Zátiší

22. září 2012 v 12:00 | Mniška |  Pohledy do studánky

Jak už mnozí z vás jistě vědí, milá Vendy, uspořádala na svém blogu velkou fotosoutěž. Úkolem soutěžících bylo nafotit zátiší a odevzdat jí maximálně 3 fotografie.

Jak už jsem zde mnohokrát předeslala, nejsem žádná velká fotografka, ale ráda zkouším něco nového, takže jsem se zúčastnila. Ke svému překvapení jsem zjistila, že vytvářet a fotit zátiší mě vcelku baví a následně na to je upravovat v prográmcích. Udělala jsem tedy pár úprav svých fotografií, a protože jsem je nemohla Vendy do soutěže poslat všechny, tak se s nimi pochlubím alespoň tady.

A tímto bych chtěla Vendy ještě jednou poděkovat za inspiraci a za to, že jsem díky Tobě našla novou zábavu!

Říše ozubených koleček

18. září 2012 v 18:55 | Mniška |  Tajemný altánek
Slyšeli jste už o někdy něco o steampunku? Já něco málo ano, nestačila jsem však proniknout hlouběji do tohoto relativně nového stylu. Proto jsem se rozhodla, že se s ním pokusím seznámit nejen sebe, ale také vás.

Dovolím si říci, že steampunk zatím není příliš známý, má už však svou komunitu, která početně stále více narůstá. Byla by jistě škoda ho v životě minout, protože věřím, že některé z vás by mohl zaujmout.

A jelikož mám kamarádku, která umí ve světě steampunku chodit, a vede o něm také svůj blog, rozhodla jsem se, že oslovím přímo ji, neboť kdo jiný by o tomto tématu mohl mluvit lépe, než ten, kdo s ním žije? A proto byla Balú tak moc ochotná a odpověděla mi na pár otázek, které uvedu, a na něž vám dám z úst Balú odpovědi. Pojďte s námi objevit nový svět!

Hurá!

15. září 2012 v 10:04 | Mniška |  Památníček
Máte chuť dnes pozvednout své koutky úst a polechtat bránici? Tak to jste momentálně na tom správném místě. Dnes se vám pochlubím svou drobnou minulostí, aneb z dob, kdy tohle děvče chodilo ještě do 4.A základní školy a (ne)vědělo, co by roupama. Vždyť vzpomínky nemusí být jen nostalgické, ale také vtipné.

Krátký pohled zpět

10. září 2012 v 11:28 | Mniška |  Nový vítr
Ačkoli přes den ještě bývá hřejivé teplo, už téměř každý z nás zaznamenal, že podzim nám klepe na dveře, když se slunce sklání k obzoru mnohem dříve a také níže. Miluji záplavu barevného šustivého deště a kapku podzimní melancholie. Těším se na zástup stromů, které s fantazií vybarvuje matka příroda. A těším se zase do školy.

Ani bolest nás neporazí

2. září 2012 v 23:30 | Mniška |  Pergamen a brk
Cesty životem jsou klikaté. Nikdy nemáme jistotu, že když se ubereme po cestě přímo, či zahneme za uličku, je to trasa bezproblémová a posypaná květy růží. Někdy, aniž se o to sami pokoušíme, přijde problém a starosti, které nám dělají vrásky na čele. Z toho vyplývá, že snad není žádného člověka na světě, který by se někdy nedostal do pořádně velké šlamastiky, která ho dokázala uhodit do tváře tak mocně, že se skácel k zemi, z níž se dlouho nedokázal zvednout. A pak už záleží na každém z nás, jak se s problémem dokážeme vypořádat a jak ho budeme vnímat.