Srpen 2012

Jdu dál

31. srpna 2012 v 10:03 | Mniška |  Pergamen a brk
Následující text, tedy automatické psaní, které uvedu, jsem napsala již před nějakým časem po jednom takovém mém malém zklamání a přitom i poznání. Počasí a hudba, jež mi zněla v uších, mne inspirovaly a donutily k tomuto psaní. Ani jsem neměla v úmyslu odevzdat ho do spárů blogu, ale myslím, že na téma týdne "Jdeme dál..." se hodí, tak proč ho nevyužít...

Srdcová záležitost

25. srpna 2012 v 21:31 | Mniška |  Truhla
Včera jsem navštívila všechny své blogové přátele (míním tím všechny ty, ke kterým pravidelně chodím na blog) a musím říct, že jsem si to náležitě užila. Někdy, když si udělám takovéto blogové kolečko, mívám na spěch a tolik si to neužiji. Ale včera jsem chtěla vnímat všechna ta slova a všechny ty články, které jsem přečetla. A že jich bylo skutečně hodně!

Prázdninová tvorba

23. srpna 2012 v 21:41 | Mniška |  Nový vítr
Už jednou jsem se zde na blogu chlubila svými korálkovými počiny. O tyto prázdniny se skutečně věnuji nejen korálkování, ale už také pomalu přestupuji i na šperkaření. Baví mě se učit něco nového a pak toho hojně využívat. Už pro mě není problém vyrobit si nový řetízek místo jednoho nekvalitního, který se "poměďenkoval" a následně poputoval do koše, protože už by člověk musel váhat, jestli ho chce brát vůbec do ruky. Recykluji své šperky a dávám jim nový vzhled. Je to radost něco vytvořit.
Někteří z Vás mě minule překvapili a vyslovili jste se pro další fotografie výrobků, takže já se nebudu ostýchat a předvedu Vám, čemu se teď hodně věnuji.

Projekt Vstupenka

17. srpna 2012 v 13:59 | Mniška |  Kniha projektů

Zapojit se do projektu Vstupenky Zeleného kavalíra mohu pouze s nadšením, neboť právě teď konečně získává má sbírka vstupenek své uplatnění. Už jsem totiž nevěděla, jak s nimi naložit. Mnohé z nich už jsem si nalepila do svého Měsíčníku, takže o těch někdy příště.

Elá hop! Představuji Vám Thomase Lupina!

12. srpna 2012 v 8:45 | Mniška |  Pergamen a brk
Jak už jsem předeslala v předchozím článku, Valdštejnské slavnosti mi daly příležitost popovídat si s kejklířem Thomasem Lupinem. Musím upřímně říct, že v takovýchto případech je blog velmi užitečný, protože když už má člověk chuť si s někým popovídat a neví jak a čím začít, je rozhovor pro blog dobrou záminkou. Tentokrát byla tou záminkou fotografie pro blog a myšlenka na výzvu k rozhovoru přišla až později... ale taky se hodila ;)

Valdštejnské slavnosti podruhé

8. srpna 2012 v 13:56 | Mniška |  Pohledy do studánky
Letos už potřetí Lovosice slavily své povýšení na město, o které se zasloužil proslulý a císařem Rudolfem II. vážený Adam z Valdštejna, jenž byl strýcem ještě známějšího Albrechta z Valdštejna, který hájil císaře za třicetileté války (1618-1648). Lovosice už dříve byly považovány za městečko, Adam, jakožto komoří a rada na pražském dvoře jej nechal povýšit na město roku 1600 a ani ne o měsíc později bylo jeho žádosti vyhověno. Podezřele rychle. My se dnes z této události radujeme, nicméně v té době bylo zaděláno na spor s nedalekými Litoměřicemi, neboť tím bylo zasaženo jejich mílové právo - nesmějí se pořádat trhy na míli daleko od města, které toto právo má a s povýšením Lovosice získaly také právo trhů.

Mi/yšmaš

2. srpna 2012 v 13:07 | Mniška |  Pohledy do studánky

Po dlouhé době jsem se rozhodla, že přidám zase pár fotek. Nedělám to často, protože nejsem kdo-ví-jaký fotograf a kvalitním náčiním pro tuto činnost také nedisponuji. Momentky fotím spíše mobilem a když už s sebou svůj fotoaparát náhodou mám, tak mi zase není dovoleno fotit s bleskem, tím pádem ten svůj foťák opravdu můžu zahodit, protože bez blesku stojí za pytel blech. Aneb ať žije amatér s mobilem!

Dnes přikládám opět takový mišmaš. Převážně uvidíte pár foteček z pražské výstavy Pernštejnové a jejich doba, která probíhala do konce července v Salmovském paláci poblíž Pražského hradu. K vidění toho zas tolik nebylo, takže nečekejte něco úžasného. Překvapilo mě, že bylo dovolené fotit, ačkoli právě bez blesku, takže zas ten úchvatný mobil. V mém případě ještě z doby pravěké. Dobře, tak starověké, nebudu tolik přehánět...

Samozřejmě nebude chybět roztomilý kukuč naší Adélky a pár kuriozit. Takže pojďme na to!

Jinak, pravé myšítko jistě již dobře znáte, tak žhavte :)