Zamíchej si svůj vlastní mozek

11. června 2012 v 22:37 | Mniška |  Nový vítr
Srdečně vás všechny zdravím!
No, vidíte. Už ani nevím, jak mám začít. Tak dlouho už jsem na blog nic nenapsala, že nevím, čím mám tahle slova ozvláštnit, aby vás zaujala. Nu, asi se dám do toho mého alibi, které by mělo omluvit mou nepřítomnost zde.


Ti pozorní z vás si jistě všimli mého oznámení v menu, které tam ještě nějakou dobu ponechám, protože je svým způsobem stále platné. Vím ale, že ne všichni si všimli toho, že jsem do menu přidala blogové aktuality a také právě to oznámení, takže nebude na škodu, když si dáme repete.

Měsíc květen a 11 dní v červnu jsem strávila učením. Jenom učením! Na státní závěrečné zkoušky. Takže už jsem si po tom měsíci přestala připadat jako člověk. Jenom jsem seděla, čučela do papírů nebo učebnic, občas se mrkla na internet a z toho všeho mi zčervenaly oči jako králíkovi. Čumák jsem z baráku vystrčila jen, když jsem musela k doktorovi (a že jsem je letos zase pěkně uplácela třiceti korunami) anebo, když jsem si opožděně uvědomila, že jsem měla už dávno odevzdat seznam přečtené literatury ke zkoušce a já se jala to všechno žehlit do školy. Jinak pro mě byla zeleň, vítr, hučící auta a lovosické "velkoměsto" tabu. Věčně rozcuchaná, s mastnými vlasy, s bolavým proseděným zadkem a nakonec ještě vyšťavená z toho kvanta informací (já blázen jsem se pokoušela vtěsnat si do hlavy přes 650 stran!).

Už jsem začala panikařit. Ta moje nulová paměť! Alzheimera už v dvaadvaceti! Začala jsem propadat panice, že to nezvládnu. Nestihla jsem si vše řádné zopakovat a já zjistila, že 650 stran do hlavy opravdu nenasoukám. Už jsem se všude ujišťovala, že se na mě nikdo nebude zlobit, když si zkoušku zopakuji v září. Ale našlo se spousta lidí, která byla ochotná mi držet palečky i na nohou. Náš lovosický páter se za mě dokonce i modlil a napsal mi dneska i pár úžasných esemesek. Víte, nikdy jsem nevěděla, že si budu tak strašně rozumět s katolíky, ale díky mé bakalářské práci jsem poznala strašnou spoustu věřících lidí a musím uznat, že jsou báječní. Ať to ale neprotahuji...

Dnes jsem šla na věc. Samozřejmě jsem si vytáhla otázky, které mi nebyly zrovna sympatické. Jednu z českých a československých dějin a druhou ze světových dějin: Němci za ČSR a poválečný vývoj světa - mírové konference, listiny a geopolitika. No, valila jsem bulvy, když jsem si tohle vytáhla. Myslím, že se víc orientuji v dějinách mnohem starších. Ale všichni drželi palce poctivě a páter se za mě musel skutečně pomodlit asi několikrát, protože jsem byla poctěna jedničkou. Já vím. Jsem šprtna. Ale myslím si, že je to asi to jediné, co mi skutečně jde. Učit se.

Konečně mám učení za sebou! Jsem dnes jedna z pěti (dali jsme to dneska všichni), která si může říct, že už to má. Spousta dalších lidí se na zkoušky chystá v jiné dny. Nezávidím jim to. Jsem vděčná, že jsem mohla jít jako jedna z prvních - nesnáším čekání a už vůbec ne na zkoušky, a že jsem měla asi tu nejlepší komisi, kterou jsem dostat mohla. Otázky mi sice úplně nesedly, ale přece si nebudu stěžovat, když mám za jedna, to byste si o mně mohli myslet, že bych chtěla snad nulu nebo co.

Takže je za mnou půlka cesty k titulu Bc. (blbec, jak někdo říká). Ta druhá mi ještě zbývá. Bakalářka, kterou jsem nestihla odevzdat, natožpak napsat, v řádném termínu. Hrozně doufám, že to do 26.6. stihnu a pokus číslo 2 vyjde. Takže proto má oznámení o mé nepřítomnosti stále platnost. Asi budu mít volnější režim, už nebudu jako umaštěný a necivilizovaný vězeň, takže možná bude na blog víc času, ale znám se...nechutná perfekcionistka. To je můj problém :)

Taky jsem šťastná z toho důvodu, že mi vyšel článek v univerzitním časopise, který mi pár učitelů z komise pochválilo. Určitě se s ním pochlubím i na blogu. Je o Martě Kottové, o níž už jsem v minulosti párkrát psala.

Jinak užívám dnešního volna. Pro dnešek si ho zasloužím. Pak zas pojedu školní otrokářský režim. Nikdy bych si byla nepomyslela, kolik času škola sežere a že to může být zálesácky kruté. Nicméně teď si poslouchám soundtrack z filmu Mumie. Mumii dávali teď v sobotu na Primě. Musela jsem se dívat, protože to je jeden z mých úplně nejoblíbenějších filmů. Je v něm všechno - láska, humor (úplně úžasnej), skvělí a krásní herci, napětí, dokonalá hudba a můj oblíbený starověký Egypt (přála jsem si, abych si ho vytáhla u zkoušky. No, Němci mě holt chtěli víc). Myslím, že v minulosti to byl právě tenhle film, který mě utvrdil v zájmu o Egypt. Už tam zase toužím jet a chtěla bych se pořádně naučit číst hyeroglyfy. Svou kartuši umím napsat, ale to moc není. A tak si tak poslouchám a říkám si, že ten skladatel Jerry Goldsmith je úplně ženiální. Nechápu, proč ho nepřidružili k více filmovým snímkům, přitom nazvučit Mumii mu šlo dokonale.

Mimochodem, je to už déle, ale 1.6. proběhla Noc kostelů. Tahle celorepubliková akce už trvá nějaký ten rok, ale postupně se začíná rozmáhat a pořádat ve více kostelech. Musela jsem se jít podívat do toho našeho kostela, co se tam děje. Nevím, jestli to znáte, ale každý rok se tohle organizuje. Každý kostel má svůj vlastní program a pořádá koncerty, historické přednášky, slavnostní zvonění aj. Myslela jsem, že se půjdu podívat jen na jednu přednášku a hned se vrátím domů k učení. Ba ne. Zůstala jsem tam až do konce, protože mě to velmi uchvátilo. Ještě před pár měsíci, kdybych vlezla do kostela, cítila bych se tam jako cizinka, ale díky bakalářce se znám s mnoha lidmi a hned jsem v kostele potkala nejméně šest lidí, se kterými mám společnou řeč. Atmosféra v kostele byla v ten den úplně jiná, než jaká bývá při bohoslužbách a mších. Prostě taková otevřená a přívětivá pro všechny lidi, věřící i nevěřící. Vážně se mi tam moc líbilo a nelituji toho, že jsem tam neplánovaně zůstala až do půlnoci. Zkuste se také příští rok podívat, možná, že i ve vašich kostelech se Noc kostelů 1.6. koná a je pro všechny.

Tím tedy zakončím svůj červnový zpravodaj. Děkuji všem, kteří můj blog navštěvují, ačkoli já zrovna aktivní být nemohu. Zjistila jsem po přihlášení, že se přestávám orientovat ve zdejších blogových vodách, spoustu věcí mi ušlo a o spoustu lidech nemám ani páru. Musím se tu rozkoukat. Skoro jako poprvé. Tak ještě chvíli vydržte, prosím. Ještě mám před sebou důležitý úkol psaní bakalářky a ještě chvíli budu mimo. Do 26.6. určitě. Tak doufám, že toho dne nezjistím, že jsem to už zase nestihla...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Beatricia Beatricia | Web | 12. června 2012 v 8:24 | Reagovat

Zlatíčko, já se přidávám k panu faráři a držím ti úsilovně palce a také se za tebe pomodlím. Ty tu zkoušká DÁŠ... o tom není pochyb. Nemusí to být zrovna jednička, ačkoliv je příjemná.
Tak náš oblíbený starý Egypt tě minul, ale ve tvých vědomostech zůstává, a to ti nikdo nevezme. Budeš to dále potřebovat i při následné obhajobě dizertační práce a budeme ti pak říkat paní doktorko. :-)

2 Beatricia Beatricia | Web | 12. června 2012 v 8:56 | Reagovat

P.S. Určitě si po zkoušce budeš moci právem říct: "VENI, VIDI, VICI". Budu očekávat tvé příznivé zprávy. Pa pa :-)

3 Přítel Přítel | 12. června 2012 v 11:01 | Reagovat

Tak ještě jednou gratuluji k titulu. Palce jsem ti držel už od půnoci. A můžu ti tu veřejně říct, že jsem byl celej den jak na trní (asi jsem byl nervózní za tebe). Takže ještě jednou Gratuluji a s tou bakalářkou bych řekl že to stihneš. Přeci jenom teď už se nemusíš učit a tu těžší část jsi zvládla na výbornou. ;-)

4 Berry Berry | Web | 12. června 2012 v 11:24 | Reagovat

Moc gratuluji ke státnicím, také jsem se modlila a držela palečky, mám neskutečnou radost. Ale budu pokračovat v myšlení na tebe, aby se povedla i bakalářka. A jak to máš s dalším studiem, děláš přijímačky nebo už jsi přijatá?
Noci kostelů jsem se účastnila aktivně provozujíc aktivity u nás :-D. Až na to, že nás zapomněli vytisknout, takže jsme tam byli do 9 a pak se šli podívat do dalších kostelů ;-)

5 Vendy Vendy | Web | 12. června 2012 v 12:22 | Reagovat

Noc kostelů mi unikla, ale vím o tom, že se tahle akce pořádá. Třeba se taky někdy dostanu, když si vzpomenu... 8-)
Vidím, že jsi to měla pěkně hektický a ještě chvíli to potrvá, ale dokážeš se zakousnout a nepustit a když se do něčeho obuješ, tak vytrváš. Jsi dobrá! A gratuluji ke zkoušce, ke krásné jedničce, k poslechu soundtracku, k dobrému pocitu - a držím palce, ať zvládneš i další část.
Určitě to dokážeš. :-)

6 Šeříková Šeříková | Web | 12. června 2012 v 14:46 | Reagovat

K chytrosti nejsou potřeba ani kouzla, i když jsi kouzelnice. Nádherná jednička ( předávám kytici pampelišek a malé překvapení, které se k Tobě snad již za pár dní schoulí do klubíčka, bude hřát a vonět po meduňce). Věřím, že zbytek zkoušky se promění ve splněné přání. Jsi šikulka! :-)

7 Elisis Elisis | Web | 12. června 2012 v 17:01 | Reagovat

Moc ti gratuluji ke zvládnutí státnic :-) A ještě k tomu na A! Nasoukat si do hlavy 650 stran, tak to vážně nevím. Pro mě bude hlavní to vůbec zvládnout :D A držím ti palečky, ať stihneš dopsat bakalářku, ale určitě ano! :-)

Zdá se mi, že o Noci kostelů jsem slyšela, ale jen tak na oko. U nás se předpokládám taková akce ani nekoná .. :-? Ale ráda bych se tam zašla podívat.

Ještě jednou ti gratuluji, jsi vážně šikovná a chytrá holka :-)

8 Jezurka Jezurka | Web | 13. června 2012 v 12:08 | Reagovat

Tak vidíš, jednu těžkou životní zkoušku máš za sebou, další před sebou. Moc Ti gratuluji ke státnici! Vím, jak to dá zabrat, prožívali jsme to s naší vnučkou Ladou, teď píše další práci na Magistra a chce jít ještě dál. Věřím, že ani Ty to jen tak nevzdáš! Máš na to! Myslíme na Tebe určitě všichni a přejeme i zdárnou obhajobu! :-)

9 Amelie Amelie | Web | 13. června 2012 v 21:33 | Reagovat

Hurá, já jsem věděla, že to dáš..modlila jsem se za TEBE. Jsi úúžasnááá. Gratuluji.

10 Bára G. Bára G. | 14. června 2012 v 20:22 | Reagovat

Ahoj Péťo, tak to je super s tou 1 ze státnic! Gratuluju moc! Terka mi psala včera, že to taky má za 1. No já až za rok, fuj, netěšim se. Teď jsem nemocná - obligátní zánět + druhý ve vedlejších nosních dutinách. Marodím už celé týdny a ne a ne se z toho vylízat. To Ti píšu proto, aby sis nemyslela, že jsem na Tebe a na plánované setkání zapomněla! To bych si nedovolila. Až se nějak vzmátožím (je to vůbec slovo?) ozvu se na mail a nějak se dohodnem... Těšim se dvojnásob, páč Honza má výron v noze a s nim si žádný procházky neužiju a na kecání on taky neni. Tak držím palce s bakulí. Věděla jsem, že když se sem podívám, hned budu v obraze jak jsi na tom :-D Měj se krásně, spožužlačka Bára Gsch.

11 Sedmikráska Sedmikráska | E-mail | Web | 15. června 2012 v 19:08 | Reagovat

Je jasné, že to zvládneš! Jsi ten typ člověka, co svou pílí dojde k cíli :-) To se o mně říct nedá ;-)

Modlím se za tebe! :-)

12 Lucerna Lucerna | Web | 20. června 2012 v 11:54 | Reagovat

Bakalarka bude za jednicku! drzim palce :-)

13 Vendy Vendy | Web | 26. června 2012 v 21:26 | Reagovat

Zlatíčko, přišla jsem tě pozdravit a povzbudit tě!
Zvládneš to určitě, a možná touhle dobou už máš své jisté... 8-)

14 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 26. června 2012 v 21:39 | Reagovat

Přidávám se ke gratulujícím, určitě si to zasloužíš nejen za vytrvalé učení, ale i zapálení pro svou věc. :) Budu držet palce i nadále!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama