Květen 2012

A slova vedou barvy...

27. května 2012 v 18:09 | Mniška |  Pergamen a brk
Jak sami víte, už je to nějakou dobu od prvního vydařeného srazu blogových přátel. Hlavním bodem, a vlastně i takovou atrakcí v našem programu, bylo shlédnutí kouzelné výstavy pohádkových a neobyčejných obrazů Marie Brožové, která umí s pastelkami vyčarovat divy. A my, kteří jsme se toho 13. května v Praze sešly, můžeme za tento sraz vlastně poděkovat hlavně paní Brožové, protože to byla právě ona, kdo ve mně před dvěma měsíci vzbudil ten nápad vyhlásit blogový slet. Byla jsem totiž z jejích obrazů a setkání s ní tak unešena, že jsem zatoužila znovu se projít po říši její fantazie a napadlo mě, že by nebylo fér nechat si ten zážitek jen pro sebe. Připomínám tímto článek, který jsem o tom tehdy napsala Setkání s trojhránkovými pastelkami. Dnes se ale podíváme na ten slíbený rozhovor s Paní kreslířkou.

Slunce rezignovalo. My však ne!

16. května 2012 v 8:24 | Mniška |  Nový vítr
Tak se to stalo. Přišly jsme. Viděly jsme. A poznaly jsme se, takže jsme zvítězily, náš hlavní cíl byl splněn. Už nám totiž nestačila pouze psaná slova k našemu odhodlání lépe se poznat. Ačkoli tomu samozřejmě tato psaná slova velmi napomohla, protože kdyby nás nezaujala a cosi v nás nezanechala, nepromluvily by k nám tajemné hlasy, které nás naplnily touhou nevidět už jen slova, ale přímo je slyšet vyplouvat z úst našich oblíbených blogerek. Tak se na to pojďme společně podívat. Ovšem v tomto případě zase na psaná slova.

Balanc mezi miskami vah

12. května 2012 v 10:14 | Mniška |  Soukromá komnata
Můj život je takový hrozně komplexní a tím pádem také komplikovaný. Vždycky jsem si myslela, že když zaberu široké pole zájmů a půjdu bezpodmínečně tou zlatou střední cestou, je to to nejlepší. Čím dál víc ale poznávám, že to tak není a že to má i spoustu nevýhod.

Blogový slet přátel

1. května 2012 v 23:21 | Mniška |  Nový vítr


Týden plný barev a neobyčejných obyčejných pastelek se neodvratně blíží a někteří z vás už mi netrpělivě připomínají, že je na čase všem toto poselství připomenout. A jsem ráda, že jste tak netrpěliví a nosíte v hlavě spolu se mnou náš příslib setkání.

Ano, je to tak, rozkvetl nám květen a před námi se znovu otevírá otázka, jak využít příležitosti, kdy Marie Brožová vystaví své obrazy v obchodním domě Eden v Praze. Přiznám se, že jsem v Edenu nikdy nebyla a že zatím stále netuším, jak se tam dostat, ale to už je sekundární otázka.

Nadšenci, kteří se vyslovili příznivě pro slet blogových víl a víláků, se shodli na víkendu 12.-13. května. Většina z nás pak hlasuje pro neděli. Takže myslím, že den máme vyřešený. Další vážná otázka zní, zda se chceme sejít už dopoledne anebo odpoledne. Vím, že mnozí z vás nejste z Prahy (ani já nejsem) a pocházíte z velkých dálek, jak je to tedy pro vás ideální?

Toto oznámení je zatím předběžné a budu jej doplňovat novými skutečnostmi a informacemi. Veškeré dotazy samozřejmě směřujte na mě, ráda odpovím. Nyní mě tedy nejvíce zajímá, v jakou denní dobu je pro vás nejvhodnější se sejít? Případně hodinu. Prosím o rychlé vyjádření, čas přesýpá svá zrnkapísku rychle...

Pozvánka byla vyvěšena již minulý měsíc zde.

Přidat se může každý, kdo navštěvuje mimo jiné i tento blog (aby bylo zajištěno, že se aspoň po písmu poznáme) a sám si svůj blog vede. Slet není věkově omezený.

Se svými barevnými motýlími křidélky určitě zašelestí a přiletí:
Šeříková
Lucerna (s holčičím doprovodem)
Mniška
Monica Otmili

Vážené a milé....rozhodla jsem se...že vám všem raději napíši email, který bude platit především Smějící se. Oficiálně zde na blogu bude ovšem definitivní čas setkání ve 14:00 v OC Eden. Toto je oficiální a pokud by se ještě někdo z vás ostatních rozhodl alespoň se třeba na chvilinku stavit, že budete náhodou v Praze, tak abyste toto věděli. Jste vítáni!
Budu se na vás těšit! Líbající