Duben 2012

V mém království žijí jednorožci

24. dubna 2012 v 10:24 | Mniška
Věřte tomu nebo ne, ale jednorožci už dnes nežijí pouze v lese. Tedy pokud ještě dnes v lesích vůbec žijí. Že ale existují, o tom není pochyb, protože je můžeme vidět kolem sebe. Mnozí je s sebou nosí v srdci a už jen to zajišťuje jejich existenci. Někteří je vidí jako éterické bytosti, skoro jako anděly. Já je mám na očích neustále. Jednorožci totiž žijí u mě v pokoji. Chcete se s nimi seznámit?

Potopená pýcha

16. dubna 2012 v 22:13 | Mniška |  Truhla
Včera nad námi viselo datum 15.4. a byla neděle. Před přesně sto lety 15.4. ve 2:20 se potopil největší parník světa Titanic a bylo pondělí. Možná o tom víte, možná ne, že se v těchto posledních dnech slavilo sté výročí, kdy se potopila největší pýcha světa a na různých televizních kanálech se objevilo několik filmových snímků a dokumentů. Vždyť právě proto se zase vrátil velkolepý film Titanic od Jamese Camerona zpět do kin, tentokrát ve 3D, aby si tím lidé připomněli jednu z největších katastrof 20. století. Cameron se také znovu poradil s techniky, kteří už dnes znají nové podrobnosti, aby zjistil, co vše je v jeho filmu špatně (kromě konstelace hvězd, kterou by Rose nemohla v těchto vodách spatřit tak jako ve filmu, byla špatně barva nouzových světlic, potopení zádě neprobíhalo kolmo k vodě a čluny se spouštěly daleko hůř v jiném úhlu).

Sapkowski a jeho zaklínač

12. dubna 2012 v 9:44 | Mniška |  Společenský sál
Kdo by dnes neznal legendárního zaklínače. Vždyť ten už obletěl skoro celý svět a na mnoha místech Země se dočkal velké slávy. Jistě mu k tomu dopomohla i velkolepá PC hra, která už má dnes dva díly a je velmi úspěšná. Knihy zaklínačské však byly napsány už na konci minulého století (ještě před rokem 1994) a o zaklínači jeden čas běžel i seriál.

Autorem knížek je Andrzej Sapkowski z Polska. A pak, že nám z této země dovážejí jen to špatné...Dokonce i PC hru, která získala pár ocenění, vytvořili Poláci. Myslím, že na zaklínače a Andrzeje Sapkowského mohou být Poláci právem hrdi.

Veselé napapané Velikonoce!

8. dubna 2012 v 20:58 | Mniška |  Nový vítr

Na poslední chvíli přeji i já vám Veselé Velikonoce. Všem mým stálým návštěvníkům i poutníkům, kteří sem jen "náhodou" zabloudili.

Je čas rozkvést. A taky něco dělat

4. dubna 2012 v 11:57 | Mniška |  Nový vítr
Minuty utíkají, noty se vlní do rytmu a tancují mi do uší. Z hrníčku, na němž se předvádějí gejšy v pestrobarevných kimonech, se líně zvedá pára a mé chuťové pohárky už se těší na to, až okusí chuť harmonie bylinek, kterou ještě neznám. Ačkoli to vše na první pohled vypadá, že si momentálně užívám volna a mé tělo odpočívá, i tak jsem napnutá jako struna. Mám mnoho povinností. A nechce se mi dělat ani jedinou. Takže nedělám. A minutu po minutě toho lituji.