Březen 2012

Obrázkové povídání o květinách

31. března 2012 v 11:13 | Mniška |  Pohledy do studánky
Zimní královna zašustila svým pláštíkem zimy a na tři čtvrtě roku se odebrala do studených krajin. Jejím pochopům se však v našich končinách zřejmě zalíbilo, protože se ještě nechtějí vzdát, a tak vytrvale zápasí s nastupujícím jarem. Nějakou dobu se zdálo, že jaro má navrch, ale služebníci zimy ve svých katakombách vymyslely nový strategický plán, který jaro překvapil, a to je nyní již třetím dnem na kolenou. Všichni víme, že jaro musí zvítězit a že také zvítězí, neboť přišel jeho čas a koloběh života neustává. Pravidla země a její matky jsou provždy platná. Člověk je ale schopen je drobátko pozměnit a kvůli jeho vlivu zápasí se svými pravidly i Matka příroda.

Vítejte na mé Zemi!

25. března 2012 v 14:28 | Mniška |  Pergamen a brk
Znám na milióny zemí, kam až mé velké oči dohlédnou. Ale jen na jedné z nich je skutečný život. Ač jsem obrovské, ač jsem životodárné, ani mé snahy a moc, kterou vládnu, nestačí na to, abych zažehlo život jako plamínek ohně na suchém polínku na každé z těch zemí.

Od malička sběratelem

22. března 2012 v 21:12 | Mniška |  Památníček
Už od malička jsem měla sběratelské choutky a sbírala všechno možné. Ať už to byly samolepky, kartičky, figurky, zvířátka nebo jiná stvoření, všechno ve mně probouzelo zájem a posléze i radost. Pojďte se mnou zavzpomínat, odebrat se do minulosti a podívat se na mé dětské sběratelské vášně.

Kakaový Malý princ

19. března 2012 v 14:51 | Mniška |  Pergamen a brk
Už je to nějakou dobu, co (Ta)jemná kakaová uspořádala na svém blogu soutěž "Malý princ". Do konce února měli účastníci její soutěže za úkol napsat jakýkoli slohový útvar na téma "kakao". Možná bylo na místě, pochlubit se se svým výtvorem i na mém blogu mnohem dřív, ale zrovna jsem cítila, že je zapotřebí reagovat na to, co se děje kolem nás. A že podnětů tu bylo opravdu mnoho.
(Ta)jemná kakaová se rozhodla všech pět výtvorů, které jí do soutěže přišly, obdarovat nádhernými slovy - tak, jak to umí jen ona.

Změníme svět

16. března 2012 v 15:01 | Mniška |  Truhla
Před časem Vendy zveřejnila na svém blogu článek, který měl lidi vzbudit a zatřást s nimi. Čas se mění a do našich životů se potajmu vkrádají nové skutečnosti, trendy, vzorce chování a převrácená morálka. Tlak ze všech stran. Zevšednění. Najednou je těžké poznat, co do našeho života skutečně patří a co je jen přidaná hodnota moderní společnosti, která už je vnímaná jako zcela normální. A když je něco normální, už si neuvědomujeme, že to něco bylo dříve něčím výjimečným a něčím, nad čím rozum zůstával stát. Probuďte se! Nechoďme jako ovce podléhající tlaku společnosti. Něco může být normální, ale ne to špatné!

Tento článek navazuje na můj článek předchozí Tak co je tady normální?

Tak co je tady normální?

11. března 2012 v 23:09 | Mniška |  Truhla
Také máte pocit, že s planetou se něco děje? Že lidé na ní se mění a a jejich vědomí dávají podnět k mnoha zlu? Divíte se tomu, že některé novodobé, ale zpátečnické trendy začínají být pro náš život naprosto normální a láska se přesouvá na druhou kolej? Proč chceme ničit sami sebe navzájem?

Slet blogových víl a víláků

8. března 2012 v 16:08 | Mniška |  Nový vítr


Jelikož máme do května ještě spoustu času, plocha pod touto pozvánkou se bude měnit v závislosti na vás. Budou tu viset zatím předběžná oznámení a návrhy. Sledujte tedy tento "článek". Snadno se k němu dostanete přes svitek v menu pod sekcí Novinky.
Máme zatím jisté zájemce: Ebolin, (Ta)jemná kakaová a Lucerna (jejíž odhodlání si vážíme, protože si troufá přijet, navzdory tomu, že pochází z velké dálky).
Vendy se ještě rozmyslí a Berry také ještě uvidí. Počítat by se myslím mohlo i s Amélií Bude-li další dobrodruh, přidejte se k nám!
Rozhodně to není věkově omezené. Budete chtít vidět okouzlující dívky a ženy? Znáte je přes blog, ale máte zájem je poznat blíž? Spojme příjemné s příjemným a udělejme si i pěkný výlet. Výlet s vlastní tematikou. Ponořme se do pohádkového, barevného světa. Hlavním programem bude shlédnutí barevné a pastelkové výstavy obrazů Marie Brožové, která bude na výstavě rovněž přítomna. Zda si s námi třeba sedne do čajovny nebo někam na oběd nemůžu zaručit, ale nestydím se jí na to osobně zeptat Smějící se...teda když to tak řeknu teď.
Vhodným se doposud zdá víkend, tedy 12.-13.5. s tím, že je tu hlas pro neděli. A jakje to s vámi?

Setkání s trojhránkovými pastelkami

6. března 2012 v 10:46 | Mniška |  Truhla
O víkendu jsem jela s rodiči do obchodního centra v Letňanech. Ačkoli nejsem zrovna nakupovací typ, zvědavost a zájem o to, co je mimo Lovosice nového, mě nemusela moc dlouho přemáhat, abych se rozhodla, že pojedu s rodiči. Koneckonců už začíná jaro a předpokládám, že obchodníci budou sázet na spoustu krásných a pestrých barev, což mě láká neméně. Nakonec jsem ani v nejmenším nelitovala toho, že jsem jela, neboť na mě v Tescu čekalo velké barevné překvapení.

Výkřik na ministerstvo školství!

3. března 2012 v 10:15 | Mniška |  Nový vítr
Jak dozajista mnoho z vás ví, proběhl tento týden na vysokých školách "Týden neklidu". Jelikož už jsem taky jednou ten vysokoškolák, nemohla jsem si nechat takovou akci ujít. O naši univerzitu, kde se mi učí dobře, skvěle vycházím se všemi profesory, potkávám na chodbách chytré a sympatické lidi/kluky se zajímám a rozhodně mi není jedno, jaká bude její budoucnost. Nj, někdo holt nechtěně přilne k vepříkovi, který půjde chudinka na porážku, někdo zas nechtěně a láskyplně přilne ke škole (i takové blázny důvěrně známe, že?).