Lednový report

31. ledna 2012 v 10:50 | Mniška |  Nový vítr
Vážení a milí, zkouškové období mi pomaličku končí, a tak bych vás chtěla informovat o mém dalším postupu a o tom, kdy začne blog zase aktivně fungovat. Bude to takový úvod do zdejšího článkování. Nepředstavujte si ale pod "článkováním" nějakou vlnu nespočetných článků, které nebudete ani stíhat číst, samozřejmě i po zkouškovém budu limitována časem, který mi bude krást bakalářka a příprava na státnice.


V prvé řadě bych vám ráda všem poděkovala za stálou přízeň. I přesto, že jsem nestíhala navštěvovat vaše blogy, nebo je prostě komentovat, protože mi to leckdy trvá déle, než přečtení článku, jste sem sami přicházeli a hledali mě zde. Troufám si říct, že odteď bych mohla komentovat minimálně jeden blog za den, ale neberte to jako slib, protože nikdy nevíte, co se může stát. Takže vám ještě jednou děkuji, že jste na mě nezapomněli a nebyli jste "oplátkáři" (ne "oplatkáři" - oplatky mám taky ráda, ale že jste mi zkrátka neopláceli mou nečinnost).

Takže jak jsem na tom. Už od vánočních prázdnin do včerejška jsem pilně studovala, studovala a studovala. V takových chvílích, jak je mým zvykem, se opravdu soustředím výhradně na učení a ostatní věci jdou tak říkajíc stranou, což mohou potvrdit mí přátelé, s nimiž se osobně stýkám. Hudebku jsem se ovšem snažila moc nezanedbávat, protože koncerty a jiné nepočkají. Navíc už pozítří startuje velká hudební soutěž, pořádaná ministrem kultury, na kterou se už dlouho s mým učitelem zpěvu připravujeme. Počátky byly těžké, soutěž je totiž postavena na klasické formě zpěvu (tzn. bez mikrofonu na prostor, např. lidové písně, árie, opera a dejme tomu i muzikál s připomínkou, protože v muzikálu se mikrofony používají). Člověk by neřekl, jak těžké může být zazpívat si lidovku, když se o to pokouší nějak kvalitněji... Budu konkrétní, jelikož jsem na škole jedna z nejstarších zpěvaček, patřím do vyšší věkové kategorie, kde musí můj projev trvat 8-10 minut. Pro mě to znamená dohromady 4 písničky s klavírním doprovodem (i ten se hodnotí, s klavíristkou se zpěvák hodnotí jako celek), schválně jestli nějaké z těch písniček znáte: dvě lidovky Sen Panny Marie a Čekala jsem, potom tam mám kus árie od Händela (z Xerxe) a muzikálovou písničku Chci svůj plácek jen někde mít z My Fair Lady.

Jak už jsem se svěřovala jednomu z mých přátel, neslibuji si od této soutěže nic moc, věřím tomu, že na klasický zpěv se najde určitě někdo lepší, kdo se tomu věnuje delší čas, než já (já byla už od osmé třídy směřována na zpěv popový), nicméně, nemůžu říct, že by mě klasika nebavila, koneckonců tam patří i Rybovka a kupříkladu zpívat v divadle by mi nevadilo, vždyť ho navštěvuji raději, než například kino. Příležitost to ovšem je, zvláště je-li pořádaná ministrem kultury. Nicméně mám stále strach, abych se soutěže vůbec zúčastnila. Celé dny se učím doma a nevystrčím nos z baráku, jednou pak jdu na zkoušku a už si můžu připravovat písničkový funus. Kolega, co vedle mě na testu seděl, si vychrchlával své nevychrchlané hleny asi tak 5x za minutu a samozřejmě mě nakazil. V pátek mi opravdu nebylo dobře, ale přes víkend jsem se začala uzdravovat, jenže včera na zkoušce s kapelou jsem zjistila, že mé hlasivky se ještě neprobraly a soutěž je už zítra. Je tu možnost, že budu mít smůlu a veškerá příprava soutěži věnovaná přijde vniveč. Přestože, jak už jsem psala, si od soutěže nic neslibuji, mrzelo by mě, kdybych té příležitosti nevyužila, ale takový je život, s tím se nedá nic dělat. Je ale jisté, že kolegovi zakroutím krkem, nebo mu přinejlepším vrazím jednu do brýlí (je to stejně lempl a nečte, takže mu ty brýle na nic nejsou).

Co se týče zkoušek, už jste se mohli z předchozího článku dovědět, že mám letos učební krizi, což se naštěstí neprojevuje na výsledcích. Je toho prostě moc, tím to nejspíš je. Všechny své poznámky si píšu do netbooku a jelikož píšu vcelku rychle, stíhám si zapisovat téměř každičkou profesorovu větu, tím pádem už při psaní nevygeneruji to nejdůležitější, ale napíšu totálně všecko, je toho ve výsledku mnohem víc a pak nutím svou růžovou věc o dvou hemisférách v hlavě, aby si to zapamatovala, co nejdřív. Kromě jednoho tradičního předmětu jsem zatím vše udělala na poprvé, ačkoli některé písemky jen s odřenýma ušima. Nebudu vám lhát, protože nerada lžu, ale i sousedé v lavicích pomůžou, občas i nevědomky - v tom je projev té mé letošní krize. A jakou písemku jsem to letos zase udělala až na podruhé? Vítězem jsou československé dějiny. Ano, jako v minulém školním roce, kdy po nás nejmenovaný pan doktor chtěl, abychom znali kdejakého houslistu za války, potencionální Masarykovu milenku a výsledky z fotbalového utkání s Jugoslávií. Letos se zaměřil na fotografy, filosofy a dirigenty za normalizace a zase si na nás pěkně smlsnul s těmi svými nejapnými vtípky v písemkách v podobě číselných odhadů, kolik zemřelo na Pankráci lidí, kolik Němců bylo vyhnáno za organizovaného odsunu (já vám to řeknu přesně z paměti - 2 170 598 Němců), kolik jich odsoudil Národní soud apod. Kdyby nám o tom v přednáškách alespoň něco řekl...

A 3 ústní zkoušky. Až vám povím, jaké známky z nich mám, asi se mi budete smát a jestli uděláte přesně ten úšklebný ironický úšklebek jako pan doktor Tomíček, když jsem před ním neúspěšně obhajovala svou krizi, tak mi to radši nepište. Mám tři jedničky. K tomu mi prosím dopomohl Bůh, nebo jinak nevím, jak se mi objevily v indexu. Ale poslední zkouška, poslední zkouška mě teprve čeká a zatím je uložena na dobu neurčitou. Chcete vědět jaká? Vítězem jsou opět československé dějiny. Už to jasně vidím, jak se budu celá rudá v obličeji plácat s odpověďmi na nemožné otázky nejmenovaného pana doktora, který se na mě mezitím přátelsky usmívá a podává mi otázku, jaké tři novináře působící v Protektorátu bych jmenovala. Taky se na něj budu culit, ale ne proto, abych mu tím vyjádřila, jaká je to přátelská brnkačka, ale proto, že mu tím budu naznačovat, že fakt nevím a že ani nemusím přemýšlet nad tím, že to nevím.

Co vím, že zkoušku si neodbydu ani tento týden a ani ten příští, neboť pan doktor bude zkoušet lidi na státnice. Je to fůra času najít veškeré československé sportovce v letech 1918-1992, veškeré dirigenty, skladatele, klavíristy, dohledat výsledky ve sportovních utkání v hokeji a ve fotbale, veškeré potencionální i nepotencionální milenky našich důležitých státníků, čísla veškerých zahynuvších osob, přesné datumy i nedůležitých událostí apod. Ale ještě musím dohnat jeden rest, napsat nějaký kousek na mou bakalářku a odevzdat, za což je taky zápočet jednoho předmětu, takže flákat se rozhodně nebudu, to mi věřte, ale jistě sami vidíte tu časovou rezervu, takže minimální čas na blog by měl být, uvidíme.

To jsou strasti naší Mnišky, která navíc mimochodem plánuje přítelkyni pro svou malou chlupatou ďáblici Adélku, nějaké pěkně samičí miminečko, takže ačkoli už jsem dohodnutá se zverimexákem Přítelem, že se zajdu mrknout na jeho morčátka ve zveráči, pokud máte nějaké známé, kterým se narodila morčecí mimina a chtěl by se minimálně jednoho zbavit, dejte mi prosím vědět - jo, a nezbytná podmínka, nesmí to být morčátka z králíkárny, ale z teplého a hlavně zdravého domova. Děkuji.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Berry Berry | Web | 31. ledna 2012 v 13:49 | Reagovat

Hu :-). Jen se chci ujistit, že Ti došel ten e-mail před nějakou dobou (někdy má adresa některým lidem nedojde). Jinak s bakalářkou držím palečky (ta má ročníkovka je na stejné úrovni, odevzdávám za tři týdny....) a ke zkouškám velice velmi gratuluji!

2 Berry Berry | Web | 31. ledna 2012 v 13:51 | Reagovat

Jo, hlasivky. Kup si zázvor, dej si tři čtyři kolečka do horkého čaje, vypij a zázvor pak sněz. Pálí to jak ďas, ale je to výborný lék :-).

3 Vendy Vendy | Web | 31. ledna 2012 v 16:32 | Reagovat

Morčátka nemám, ale určitě nějaké seženeš.
Na hlasivky ti už dala radu Berry, taky se doporučuje med a vajíčko. Syrové. (Med a vajíčko myslím zvlášť,ale můžeš to zkusit i smíchat.) Ať se ti v zítřejší soutěži daří!
Hnedle jsem si myslela, že máš zkouškové, když ses tak odmlčela - synovec taky šprtal na zkoušky a brácha (jako jeho tatík) říkal, že kolem něj chodí po špičkách. Ale zvládl to a čeká ho myslím poslední, aspoň pro teď.
A ty jsi to zvládla taky, a velmi dobře, gratuluji! I když nechápu, k čemu se musíte učit takové blbosti, i když některé vědomosti nejsou k zahození (aspoň člověk ví, kdo byl třeba Josef Mysliveček nebo že Wágner neskládal hip hop, žejo... ;-)  :-D a Emil Zátopek nebyl vynálezce telefonu :-D  :-D  :-D )
Ať se ti daří a těším se, až se zase ozveš! :-)

4 Ebolin Ebolin | Web | 31. ledna 2012 v 16:41 | Reagovat

[2]: Nejspíš dobrý nápad. Já ti v tomhle neporadím, ještě by to mohl být tvůj (a můj nejspíš taky) konec :D :-?
Tvá chvilková nepřítomnost na blogu mi sice vadila, ale věděla jsem, že máš ty zkoušky a tak jsem ti někde v pozadí mozku držela palce :-) A držím ti je tam i nadále, jen tak do života :-)
Tak užívej života svého, jak nejlépe dovedeš :-)

5 Ebolin Ebolin | Web | 31. ledna 2012 v 21:20 | Reagovat

Ahoj, máš u mne na blogu překvapení :-)
Bude mi poctou, když se pro něj stavíš...
Mám tě ráda, jako kamaráda :-)

6 Přítel Přítel | 31. ledna 2012 v 22:18 | Reagovat

Ahoj, nu tak k tvému zpěvu jsem se už vyjádřil, takže ten vynechám. Ke zkouškám ti gratuluji ještě jednou a držím palce i nadále. Až budeš mít chvilku tak mám velký novinky a asi tě budu muset poprosit o laskavost. Co se týče miminek, tak pokud se zítra ten můj "sympatický" (cca 85let) soused nedostaví tak hi zkusím někde sehnat. Slibuju ;-)    Ps. Ta laskavost je PŘÍSNĚ TAJNÁ! Měj se fajn

7 pavel pavel | Web | 1. února 2012 v 10:06 | Reagovat

To je hezké že zpíváš klasiku, užívej si teď krásně volna dosyta. :-)

8 (Ta)jemná kakaová (Ta)jemná kakaová | Web | 1. února 2012 v 10:15 | Reagovat

Vypadá to, že ses nám opravdu vrátila, což je samozřejmě dobře! :)
No, abych mluvila za sebe, mezi oplátkáře nepatřím, ale trochu mne bodlo u srdce, když jsem spatřila Tvůj komentář u druhých a na svém blogu ještě ne. Nikoli kvůli tomu, že bych chtěla více do počtu. Spíše jsem se strachovala, zda se mi něco nevymklo z ruky.
Obdivuji Tě. Jedničku ze zkoušek na vysoké škole.. Páni! Somatologie nejspíš oproti dějinám je pouhým čajíčkem. Gratuluju! :)
Mláďátko? A Adélka už o tom ví? ;)

Vítej zpátky!

9 Lucerna Lucerna | Web | 1. února 2012 v 21:10 | Reagovat

Som si myslela, ze isto mas toho nad hlavu ked tu vzdy ked som mrkla nebolo ani chyru ani slichu po tebe :-D trefa :-D
Ehm, ze jednicky :D to ja som nikdy nepatrila ktym ktora by ich mala viac ako par exemlarov na ukazku, ze aj tie existuju :D na vysku som ale nesla :-)
na hlas si davaju spevaci surove vajicka, tak to skus tiez ;-) zlaticko ak nebudes mat cas tak mi vibec nevadi, ze ta u mna nenajdem i ked tu by som uvitala aspon odkaz - drtim knizky, zatim pa. ABy som vedela, ze si ok :)

10 Jezurka Jezurka | Web | 2. února 2012 v 13:14 | Reagovat

Já se přidávám ke gratulantům k výborným výsledkům u zkoušek! Pamatuji si, že na každé VŠ je aspoň jeden předmět, který ti nejde pod kůži a dělá vrásky. Bylo to tak u mých dětí a je to tak i u mé nejstarší vnučky, která už Bc. má, ale studuje dál, tudíž má také zkouškové. Něco jde líp, něco hůř, ale je také výborná. Chválím tě. :-P

11 Amelie Amelie | Web | 4. února 2012 v 10:22 | Reagovat

Jsem ráda, že i přes krizi ti učení a zkoušky snad vycházejí podle tvých představ. Chtěla bych tě slyšet zpívat. :-)

12 Mniška Mniška | E-mail | Web | 5. února 2012 v 13:29 | Reagovat

Mnohokrát děkuji všem za povzbudivé komentáře a také vaše rady! Velmi si vážím vašich slov. A kdo ví, třeba vám někdy i zakokrhám ;-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama