Zralí mozkovníci a Šťastný Nový rok!

31. prosince 2011 v 14:38 | Mniška |  Turnaje
Oslava úmrtí mého blogu končí, stejně tak jako sblog, oslavenecká soutěž a starý rok 2011. A když si to tak všechno sesumíruji dohromady, připadá mi to trochu smutné, obvzláště kvůli loučení se s mým rodným sblogem. Když jsem psala článek o Václavu Havlovi, trochu jsem se podivila nad tím, jak je možné, že si lidi uvědomují, chápou a vypočítávají zásluhy až po smrti dotyčného. A najednou (ač blog není živý tvor) to naprosto chápu. Taky až teď vyzdvihuji kvality mého rodného blogu, ne za jeho existence, protože se na něj mohl každý podívat a posoudit sám. Najednou se něco vytrácí a já cítím vnitřní povinnost zanechat o tom zprávu, něco, co se vryje do paměti a vyjádřit nad tím lítost, protože to má navždy zmizet a nikdy více už se neobjevit. Slovo "nikdy" mě trochu děsí.


A proto ta oslava. Loučení se. Už nikdy více, blog, který byl (chvilku ještě je), už nebude, i kdybych se třeba pokusila vytvořit stejný design, bez ohledu na to, na jakém serveru si to nachystám, protože do toho prvního jsem vložila svou duši, jež vypadala před rokem úplně jinak a odlišuje se od té, kterou mám dnes. Byl to můj zdokumentovaný život. Ale to už jsem naznačovala dříve, nyní se spíš snažím vysvětlit, že už chápu, proč se dělá kolem zemřelé celebrity takový "povyk", hlavně proč až po jeho smrti a ne dřív. Člověk se v té situaci vždycky musí sám ocitnout, aby pochopil a aby prozřel.

Chci se kromě toho omluvit, že jsem oslavu nevedla úplně tak, jak jsem chtěla. Měla jsem totiž v plánu mnohem víc, než jsem dokázala realizovat. Neuvědomila jsem si ale, že čas a učení mě doženou mnohem dříve. Poučení pro příště. I tak ale moc doufám, že vám to příliš nevadilo a že alespoň to, co jsem zvládla, vám stačilo, i když jsem vás původně nalákala na něco většího.

Nechci zde navozovat pesimistickou náladu, kor protože jsem sama optimistka, ale nebyla bych to já, kdybych nebyla upřímná. Silvestr zrovna nemusím. Je to z mnoha důvodů. Jednak je to kvůli starým nehezkým prožitkům - ne, že by nebyly i ty hezké, ale ty zlé byly až příliš silné, že si od té doby Silvestra prostě nedokážu užívat tak jako kdysi. Druhak nejsem zrovna noční tvor, mám ráda své peřinky a lahodný spánek (netýká se vánoční Půlnoční mše, ta je protknutá kouzlem Vánoc, kouzlem narození Ježíška, na Půlnočku jsem si zvykla chodit pravidelně a ráda) a ještě víc nemám ráda alkohol. Jsem řeholní abstinenční antialkoholik nejen ze zásady, ale mám také tu výhodu, že je jen malá pravděpodobnost, že bych alkoholu kdy přivykla, neboť mi prostě a jednoduše nechutná. A pak záleží na ostatních lidech, kteří se vznášejí v alkoholickém éteru. Ráda se směji a jsou lidé, kterým se v jejich opojení i zasměji, ale jsou také lidé, kteří nevědomky ubližují, ať už slovy nebo činy, a to mě pak škaredě nebaví s takovými lidmi přebývat. Vím, že jsou v podnapilém stavu, proto ani tak nejde o to, že bych si jejich skutky brala k srdci, ale prostě mě to s takovými lidmi nebaví, protože se je většinou musím snažit krotit, což je obyčejně bezvýsledné.

Možná, že jednou mě to zase chytne, kdo ví. Nyní bych ale přistoupila k vyhodnocení naší velkolepé soutěže. Chtěla bych vám ještě vylíčit, jakým způsobem jsem vaše odpovědi hodnotila. Především jsem velmi vítala to, když se někdo z vás rozepsal. Když bylo vidět, že jste si na svém vysvětlení dali opravdu záležet, nemohla jsem vám body odepřít, i kdyby se mi třeba nějaký názor zrovna nezamlouval. Body jsem přidávala i tam kde, ačkoli třeba nebyla odpověď správná, mě pobavila nebo naopak se mi zdála moc milá a pěkná. Samozřejmě, co si budeme povídat, je tam spousta otázek, které vyžadovaly vaše subjektivní odpovědi a ty byly poté ohodnoceny mým subjektivním pocitem. Nicméně i zde máme své hranice a kromě jedné otázky (vyjmenujte mytologická stvoření s rohy/růžky) mohly být všechny odpovědi ohodnoceny maximálně dvěma body. A jak už jsem psala, pokud jste se zrovna netrefili do správné odpovědi nebo do mých představ, za výřečnost, zábavu, fantazii a něhu jsem nějaký ten bodík upustila ve váš prospěch (samozřejmě i tady platila zásada dvou bodů o odpovědi maximálně). Nejvíc jste si mohli "nahrabat" právě ve vyjmenovávací otázce s mytologickým tvorstvem, kde byl každý mně známý tvor ohodnocen jedním bodem.

Tímto chci poděkovat všem, že jste se zúčastnili. Děkuji za váš čas, zájem, humor a představivost. Aby nebyl článek zbytečně dlouhý, vystavím vám sem odpovědi a vaše podrobnější výsledky jako obrázky, které si už dokážete zvětšit pravým myšítkem a volbou "zobrazit obrázek". Nicméně vyhlášení vítězů samozřejmě uveřejním zvláště.
Lucerna:
První kolo: 15
Celkem: 15

Vendy:
První kolo: 12,5
Druhé kolo: 8
Třetí kolo: 6
Celkem: 26,5

Rembrandt:
První kolo: 16,5
Druhé kolo: 8,5
Třetí kolo: 4
Celkem: 28

Ebolin
První kolo: 11,5
Druhé kolo: 11
Třetí kolo: 7,5
Celkem: 30

Přítel:
První kolo: 14,5
Druhé kolo: 10
Třetí kolo: 6,5
Celkem: 31

(Ta)jemná kakaová:
První kolo: 13
Druhé kolo: 10
Třetí kolo: 9
Celkem: 32

Berry:
První kolo: 14,5
Druhé kolo: 11
Třetí kolo: 7
Celkem: 32,5

Tímto gratuluji vítězce Berry, která si tímto může napsat o to, jakou barvu krokodýlka by chtěla dostat (hřbet, bříško, očička, zakončení na čumáčku a nožičkách).

A vy ostatní nezoufejte. Že jste se odhodlali vůbec zúčastnit soutěže, vyrobila jsem vám alespoň diplom. Je to prolínačka "obarvená" na černobílo, aby tam vynikla barevná jména. Doufám, že se vám bude líbit. Ještě jednou všem děkuji. Jinak, kdyby měl někdo pocit, že jsem mu křivdila, špatně ohodnotila nebo spočítala, ještě je možnost se ozvat.

Děkuji také, že jste se zúčastnili mé loučící párty s mým rodným sblogem a že mnozí z vás proto měli velké porozumění. Kéž je mu internet lehký!

Chtěla bych vám dále popřát krásný Nový rok plný úspěchů, lásky, zdraví a všeho, co vám vykouzlí úsměv na tváři. Přeji vám dále, aby jste zažívali méně stresu, méně hádek a naopak mějte ze všeho radost. Vděční bychom měli být i za to, že máme, kde bydlet, máme své rodiny a přátele. Máme, co do úst a máme také, co pít. Kde spát, kde si dopisovat na blogu a snad můžeme být i vděční za to, že můžeme být na světě. Jen z těchto "obyčejností" mějme větší radost, vždyť ne všude jsou tyto věci samozřejmostí. Přeji vám dále více moudrosti, abyste dokázali správně řešit situace a abyste uměli pomáhat druhým v nouzi. Ať jsou i ostatní lidé k vám vlídnější. Ať máte oporu a podporu, náruč, do níž se můžete bezpečně vracet. A usmívejte se, vždyť i úsměv může zahřát srdce druhých lidí a ani to vaše neumrzne. Šťastný Nový rok!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 (Ta)jemná kakaová (Ta)jemná kakaová | Web | 31. prosince 2011 v 14:55 | Reagovat

O půl bodu? Tak to mám opravdu velkou smůlu! Samozřejmě, gratuluju vítězce :)

Skrze Silvestr jsme na tom stejně. Dnešní svátek přímo nenávidím. Nemám na něho moc hezké vzpomínky, spíš bych ho úplně vystřihla z kalendáře.

Slovo NIKDY děsí, ale zároveň značí příchod něčeho nového. Působí jako rozkaz a přitom je slovem přacím. :)

Šťastný nový rok! Ať ti život chutná jako čokoláda :)

2 Vendy Vendy | Web | 31. prosince 2011 v 16:08 | Reagovat

Zlatíčko, tohle byl článeček od srdce.
Nejvíc asi želíme toho, o čem bezpečně víme, že to ztrácíme. Ať jde o člověka nebo oblíbenou věc. V tomhle případě věc, na které jsi dlouho pracovala a vlastně kousek tvého života.
Jedna malá útěcha - něco sis mohla stáhnout, převést nebo zazálohovat.
Silvestra taky nemusím, starý rok byl mizerný a nový nebude o moc lepší. Takže není co oslavovat. Ale mnoha lidem to vyhovuje, tak proč ne.
Ty máš se svou nechutí k alkoholu jednu velkou výhodu - na Nový rok nemáš kocovinu.
Byla jsem zvědava na výsledky soutěže a koukám, že se účastnilo opravdu dost lidí. Děkuji za pěkný diplom, magický jednorožec je zajímavě zbarvený.
Tobě přeji šťastné vykročení - pravou, dobrá vystoupení hudební, úspěchy na výšce a nějakou tu pěknou lásku jako bonus... ;-)  8-)

3 Vendy Vendy | Web | 31. prosince 2011 v 16:12 | Reagovat

P.S. máš dobré hlášky - šťastné bláto se mi líbí. A od Tajemné kakaové - ať ti život chutná jako čokoláda, taky.
Asi bych si to měla zapsat. ;-)  :-)

4 Ebolin Ebolin | Web | 31. prosince 2011 v 17:13 | Reagovat

:-) No nic, třeba vyhraju příště! A já si na poličce už udělala místo :D Ale není důležité vyhrát, ale zúčastnit se ;-)
A já jsem si to užila ;-) :-)
Gratuluji všem :-)

Přeji šťastný nový rok

5 Berry Berry | Web | 1. ledna 2012 v 15:08 | Reagovat

Hodnotu věcí, které máme, zjistíme, až je ztratíme... Ten citát se mi moc líbí, přestože je tak smutný, ale vše vysvětluje a hodí se. Kolik lidí hazarduje se zdravím, dokud jim nedojde, jaký to je poklad. Ale už je pozdě...
Věřím, že když Silvestr strávíš po svém, bude vždycky super. Záleží jen na tvém cítění. A s alkoholem ti víc než důvěrně rozumím, mám to úplně stejně. Až na to, že mě ani nechutná a navíc smrdí ;-).
Já osobně moc děkuji za tuto milou soutěž, která mě donutila se párkrát zamyslet nad věcma z jiného úhlu pohledu. A děkuji za tvé vymýšlení otázek, věřím, že to dá práci.
Moc děkuji za gratulaci a výhru, je to pro mě milé překvpaení, které jsem opravdu nečekala (brala jsem to jako soutěž, kde je dobré účastnit se).
A barvičky, pokud mohu, nechám na tobě, já jsem ten děsně nerozhodný typ :-D.
Kéž je tvému rodnému sblogu v intenetovém vzduchoprázdnu lehce a těším se na další články z tvé duše, která se možná trochu mění, ale přesto pořád stejná ;-).

6 Amelie Amelie | Web | 1. ledna 2012 v 17:40 | Reagovat

Ahoj Mniško, výherci gratuluji, i všem účastníkům. Já jsem taky abstinent, zkrátka a dobře mi to nechutná. Ten poslední odstavec je moc pěkný. Krásný nový rok, hodně zdraví a lásky.

7 Ebolin Ebolin | Web | 1. ledna 2012 v 19:15 | Reagovat

No, pohodlí čtenářů je důležité :-D
Jak by se kočička neměla dobře, když celý den leží na vyhřáté, vytopené podlaze, nebo jí zbytky ryb, kuřete a jiných obědových prvků? :-)
Každopádně s tebou souhlasím - babičky jsou vynikající kuchařky. A jelikož ta moje je nejen vynikající kuchařka, ale i pracuje jako kuchařka (asi dvacet let), tak se musí uznat, že je to něco víc než jen vynikající...Knedlíky byly výborné, talíř jsem vylízala i s tím rozehřátým máslem :-D
To, že jdeš do školy, není moc potěšující, ale co - budeš chytřejší ;-)
My hned v úterý píšeme první hodinu - a hádej z čeho? "DĚJÁK - STAROVĚKÁ INDIE A ČÍNA" - dvě stránky popsané v sešitě mají být v hlavě, ale zatím jsou leda v očích....
Ne ne, my nikdy nic nepouštíme, jednak proto, že to táta považuje za vyhození peněz. My se pouze kocháme ;-) :D

8 Přítel Přítel | 3. ledna 2012 v 18:18 | Reagovat

Tak ještě jednou šťastný nový rok. S těmi oslavami to není zas tak horké. Je tedy pravda, že většina lidí vidí pod pojmem oslava jen alkohol. Já rád pivo, ale dá se bez něj obejít:). Jen si všichni vzpomeňte jak jste slavili narozeniny, svátky, Vánoce, Silvestra a kdoví co všechno a jak se to líbilo, jak se všichni bavili. Dneska nemám moc hovorovou, takže to zkrátím: Gratuluji vítězce, ty dva body na vítězství chybějí, ale není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Tak hodně štěstí a hlavně zdravý a lásky..

9 bludickka bludickka | Web | 4. ledna 2012 v 6:28 | Reagovat

Tobě taky jen to nejlepší v novém roce!! A gratulace vítězům. Snad se taky do nějaké soutěže zapojím :)

10 Lucie Lucie | Web | 5. ledna 2012 v 20:48 | Reagovat

Tak s tím Silvestrem jsme na tom, Mniško, úplně stejně :-) Z dob Silvestra sice nemám žádné zlé vzpomínky, ale za prvé mě také nebaví čekat na úder "té dvanácté hodiny", a za druhé hrozně nesnáším všelijaké petardy a dělobuchy... Nevím, jsem asi divná, ale já se bojím všech hlasitých zvuků. Tak třeba nesnáším balónky a nemůžu být v jejich přítomnosti, natož je třeba nafukovat. Bojím se, že prasknou. Když náš učitel chemie prováděl při hodinách pokusy, při kterých mělo dojít k "explozi" :D držela jsem si obě uši, až mi z toho slzely oči... A Silvestr a ohňostroje, tak to je pro mne utrpení. Jsem asi jako zvířata, také to nemají ráda :-D Lidé si ťukají na hlavu, když jim vyprávím o své fóbii, jestli se to tak dá nazvat, ale je to opravdu to, čeho se (ještě kromě pavouků) skutečně bojím, a tak to tedy druh fobie určitě je. Zajímalo by mne, jestli pro tuhle fobii už také našli její konkrétní název :-D
Alkohol já sice můžu, ale v malé míře.. Malá míra znamená 1 panák vodky a na to litr džusu, tak aby nebyl alkohol vůbec cítit :-D Miluju míchané koktejly, ale že bych si s radostí přihla z flašky rumu, to tedy ne :-)

11 Lucerna Lucerna | Web | 5. ledna 2012 v 21:44 | Reagovat

Pekny novy rok prajem :-)
Som tu nebola, tak som to presvihla :-D ale na druhu stranu mam zas krasne prve miesto.. aj ked od konca. Aspon neni on bitka :-D

12 Berry Berry | Web | 16. ledna 2012 v 7:52 | Reagovat

Ahoj Mniško, předpokládám, že jsi zaplněna zkouškovým, tak doufám, že ses nám pod učebnicemi, skripty a zápisky neztratila. Kdyžtak napiš, pošlu ti prince na vysvobození :-).
Doufám, že se ti zkoušky daří dle tvých představ ;-).

13 Mniška Mniška | Web | 21. ledna 2012 v 9:47 | Reagovat

[12]:Ahoj, ano, předpokládáš správně a zkouškové potrvá ještě do půlky února. Děkuji moc,jsem zvědavá, jakým způsobem toho prince myslíš, určitě už ze zvědavosti si oněj písnu, stejně jsem se tě chtěla ještě zeptat na tvou adresu, abych ti posléze mohla poslat toho slíbeného krokodýlka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama