První kolo

15. prosince 2011 v 20:10 | Mniška |  Turnaje
Vítejte zpět v našem pořadu Oslava (teď si představte nějakou chytlavou znělku). Dnes si dáme nějakou tu soutěž, abyste se mohli i vy účastníci více angažovat. Tato soutěž bude na více kol a hrát budeme na body. A dál už je to jednoduché, kdo bude mít nejvíce bodů, vyhrává krokodýlka z korálků vyrobeného mýma vlastníma rukama a jako bonus si bude moci výherce vybrat barvu. Já myslím, že je to lákavé, takže pojďme do toho!


Ovšem dřív, než se pustíme do soutěžení, chtěla bych říci pár slov. V prvé řadě - a vím, že už to bude pěkná vopruzenina, protože rok, co rok se opakuji - musím říct, že čím více se blíží Vánoce, tím méně stíhám důležité věci. Proto je tu tak neživo, i když by to tady mělo vypadat jako v lidské Zoo. Ošetřovatelka Mniška má bohužel málo času, vážení, je ve stresu, protože nadřízení nemají smysl pro Vánoce. Profesoři zjevně vůbec nevědí, co znamenají Vánoce - klid, mír, pohoda, harmonie, nohy na stole, úsměv na rtech, pohádky, cukroví - prostě flákárna, když to řeknu tak laicky (samozřejmě, že ve vánočních svátcích se ukrývá daleko víc, ale troufám si říct, že to nemusím nikomu z mých pravidelných čtenářů připomínat, protože jste dost vnímaví). Hned po Vánocích mě čeká pár zkoušek (takže je mi jasné, k čemu mi budou vánoční svátky), navíc už zase nestíhám číst povinnou četbu. Proto se na mě příliš nezlobte, že budu teď méně často komentovat.

V druhé řadě chci poděkovat všem, kteří mi přáli k narozeninám. Děkuji moc a tímto vám posílám pozdrav :)! Narozeniny se letos moc vyvedly, sice jsem neměla žádnou oslavu, protože na ní není čas, ale vzpomněli si na mě všichni mí milí a mnohdy i ti, od kterých bych to nečekala. Dostala jsem letos i spousty nádherných dárků. Nejdřív jsem uvažovala o tom, že vám je nafotím a přidám je sem, ale zase nechci působit, že se vytahuji a že dělám se svými narozkami příliš velké caviky. Nicméně, alespoň prozradím, co jsem dostala, protože dárky jsou to skutečně unikátní a přenádherné: Úžasný hrnek s motivem jednorožce od talentované umělkyně Anne Stokes. Hrnek byl navíc zabalen v krabici, na níž je více výjevů jednorožců od již zmíněné úžasné autorky (aspoň její kresby vám sem někdy musím hodit, vytváří opravdu nádherné fantasy obrázky). Pak to byla úžasná kytice fialových tulipánů s krabicí Raffaella a - teď se držte - přívěšek Večernice elfky Arwen z Pána prstenů. Poté jsem dostala nečekaný balíček s čaji a instantní horkou čokoládou a nádherným přáníčkem. No, mohla bych ještě pokračovat se sladkostmi a drobnůstkami, které jsem si sama vybrala, ale já chtěla zmínit hlavně to, co mě nejvíce překvapilo a udělalo radost. Takže děkuji!

Tak, teď ta soutěž. Berte to s rezervou, cheme se hlavně bavit (samozřejmě ani rozvláčné a krásné fantazii se meze nekladou), buďte vtipní, romantičtí, skeptičtí, takoví, jací jste, to bude úplně nejlepší. Diskuse bude moderovaná, tak abyste nemohli opisovat :)
Uvítací otázka inspirovaná filmem: 1) Kdy v poledne obvykle obědváme?
2) Odkud je Věstonická venuše?
3) Myslíte si, že existuje osud? Proč?
4) Vyjmenujte co nejvíce mytologických stvoření s rohy (růžky)
5) Bonduelle hrášky nebo mrkývky?
Bonus: Kdybyste byli mistři pekaři, jaký druh cukroví byste si nově a sami vymysleli podle svých vytříbených chutí? (nemusí to být logické, třeba ani proveditelné, jak chcete :))

A nakonec něco pro zasmání. Kdyby to někdo nepoznal, to jsou futky naší Adélky, tedy jinými slovy roztažené nožičky našeho morčátka. Že si ale umí hovět, jen, co je pravda... :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 15. prosince 2011 v 23:20 | Reagovat

Pokusím se, pokusím!

Bonus: Kdybyste byli mistři pekaři, jaký druh cukroví byste si nově a sami vymysleli podle svých vytříbených chutí? (nemusí to být logické, třeba ani proveditelné, jak chcete :))
1. - Hned na první otázce jsem vybouchla. Můžu říct, kdy obědvám já - většinou kolem třetí odpoledne. Snídám kolem desáté... Dekadence! :D
2.Věstonická Venuše pochází z Věstonic. ;-) Dolních? :-?  8-) Modelem byla jistá Njana, která zahynula potupně pod kopyty bůvolů... 8-O Ale osadníci měli hody!
3. Myslím, že osud existuje. Ale dá se ukecat... Je to chce, zachytit ho v dobrém rozmaru a taky trochu předvídat, než vlezu na vozovku nebo pod vlak. ???
Jo, zpět k otázce. Pročže existuje?
No protože někdy stačí jedna vteřina, aby došlo-nedošlo k nárazu, úrazu, havárce a případné smrti.
Jedna pitomá vteřina. Náhoda - nebo osud?
To už raději osud. Být mrtvý díky náhodě mi připadá opravdu potupné. :-|
4. - s růžky?
Napadají mě čertíci. Pekelníci vysokého řádu, malí rarachové a čertíci obecně.
Ale nevím, jak moc jsou mytologičtí. Spíš jsou pohádkoví.
Jinak mě napadá jen jeden - jednorožec. A nemusí být zrovna Poslední... 8-)
5. Mrkývky! Ale hráškem nepohrdnu. Beru i jiné značky, ovšem hrášek preferuji letní, čerství, přímo ze zahrádky, vylupovaný ze slupek hned na místě... ;-)  :-P
Bonus:
Kokosové cukroví (ne pěnové, ale z kokosového těsta) - s přidáním vanilky a rumu. Plněné rybízovou nebo višňovou  marmeládou a polévané čokoládou. Hořkou! :-)

2 Vendy Vendy | Web | 15. prosince 2011 v 23:22 | Reagovat

Ajaj. Asi jsem zapomněla odmazat poslední část zkopírovaného textu, takže tam bude zřejmě čnít - hned na začátku. :-?
K tvým dárkům - myslím, že bys je mohla klidně vyfotit, ten hrneček bych viděla moc ráda - a Arwenin přívěšek, to musí být nádhera! 8-)

3 Přítel Přítel | 16. prosince 2011 v 0:51 | Reagovat

Tak a je to tady! Prostě už se to nedá vydržet ti sem něco nenapsat :-) Takže kde začít? Tvé články jsou úžasné a celkem pravidelně koukám co je tu nového (těsím se na ně skoro víc než malej kluk na nového Kačera Donalda :-D ). Přinášejí potěchu ducha i moudroust jinde nevídanou a podanou zábavnou formou ( Jsi fakt třída). Tak to by bylo asi tak na úvod, dále ti ještě jednou přeji k tvým narozeninám a jsem strašně rád, že se ti dárek a kytička líbili ;-) )
Tak a teď bych se rád pokusil o složení uvedeného testíku:-) Takže:
1)Obyčejně objedváme v půl jedné.
2)Věstonická Venuše je z Itálie.
3)Osud je, byl a bude. PODLE MÉHO názoru, je osud nezbytně spojen s vírou lidí, protože skoro vše co nejde vysvětlit okamžitě a logicky je lidmi přičítáno osudu. Onomu neznámému "čemusi" co ovlivňuje naše kroky: "Proč jsem jen dneska vstával, když se mi dneska dějí tak strašné věci? Co by se stalo, kdybych dnes nevylezl z postele?" "To je hold osud", odpovídají ostatní.. Takže ano osud podle mého musí být.
4) Jednorožec, urgal, Ďábel, čert, drak (jisté jeho druhy samozřejmě) ,sukuba,faun, minotaur, gargoyle,gorgona,  taurin, většina démomů, garové,mantichora a víc mě už teď v noc asi nenapadne.
5)Asi spíš hrášky
Bonus: Asi by to byla kolečka u bramborové kaše s citronovou příchutí plněná řízkem :-D

Ps: Prosím o prominutí chyb pravopisných i jakýchkoliv jiných, jsem jen kluk:) Dobrou noc a sladké sny Všem

4 pavel pavel | Web | 16. prosince 2011 v 11:23 | Reagovat

Otázky jsou pro mne moc náročné a tak ti aspoň přeji hezký poklidný víkend. Tady prší, bohužel. ;-)

5 Ebolin Ebolin | Web | 16. prosince 2011 v 14:47 | Reagovat

Páni - to je tedy něco. Korálkové krokodýlky jsem dříve dělala na táborech, ale teď už na to "není" čas, podle vedoucích. :-?
Každopádně ti gratuluji k dárkům - opravdu to vypadá zajímavě, už jen podle názvu - ty fotky bych brala, ani by mě nenapadalo nějaké vytahování, které mě stejně nikdy nenapadne :D
Že teď nemáš čas, to chápu. Hlavně abys dodělala školu ;-) Pak budeš mít klid. To s těmi svátky chápu, učitelé jsou vážně divní. Naštěstí nám angličtinářka oznámila, že chce mít klidný Vánoce a že je nechce strávit opravami písemek - takže super :-)
Co se týče té soutěže, ráda bych se zúčastnila ;-)

1) Oběd by měl být tedy v poledne, že? (ano, také už jsem obědvala ve čtyři hodiny :D) Myslím,no že správný oběd by měl být kolem dvanácté a jedné hodiny, nebo samozřejmě mezi tím. Dopoledne beru polévku, ale ne jídlo. Odpoledne beru zákusek, ale ne jídlo. Takže 12-13.hodin

2) Ha, je samozřejmé, že dějepisářka musí dát dějepisnou otázku :-D
Venuše byla symbolem plodnosti, pokud vím. Podle mě pochází z (když tedy nepočítáme, že je vymyšlená a tudíž pochází z lidské hlavy) vesmíru, z planety Venuše. No, já nejsem na dějepis nějak dobrá, takže tuhle otázku neodpovím asi přesně :-?

3) Jistě, osud určitě existuje. Tak, jako věřím v magickou fantasii, věřím i v tohle. Proč by osud existoval? No, mohla bych na to odpovědět asi tak, že každý má jistojistě někde nahoře lístek a za každý skutek se mu tam připisují a gumují čárky. Jakmile je jich tam moc, prostě se to přeškrtne, jako pivní lístek v hospodě a zaplať :-|

4) Určitě to bude jednorožec. Potom faun, čert (:D), a možná jakýsi Imp - toho jsem snad viděla v nějakém seriálu :-)

5) Jasně, že hrášky. :-)

Bonus: Čokoliketurové kuličky :-)
Mé cukroví by chutnalo a vypadalo asi takto: Připomínalo by kokosky. Místo jádra by byl vaječný likér, ten by byl obalen v čokoládě a ta by byla posypána kousky tureckého medu.
Chuťově by to připomínalo to, jak to vypadá. To si snad mohlo být dobré, nemyslíš? :-D

Snad ti mé odpovědi vystačí, když tak napiš, jak to dopadlo ;-)
Děkuji moc za komentáře, no jo, uždibovala jsem, ale někdy před dvěma týdny. ;-) A k tomu popisování - to je pravda. Takových nápadů - a to si myslím, že mám fantasii :-?
Měj se krásně, přeji úspěchy ve škole a u zkoušek, i v životě.

6 Lucerna Lucerna | Web | 16. prosince 2011 v 22:43 | Reagovat

1. ja chytaky nemusim, vetsinu je navnada farebna a to ma vie zmiast :D ja obedujem kedykolvek natrafim na obed! hm to mi pripomina, ze som nevecerala a idem vecerat! :D
2. Morava
3. O-sud zaiste existuje i ked o jeho existencii by sa dalo diskutovat a je vlastne existencne neexistencny (kazdy je si svojim o-sudom)
4. jednorozec, cert, faun, ufon (specialna odroda ufona z rozkami, kupil ich v pekarni.. rovno a potom zahni v pravo), zlaty jelen, drak, a ostatne mytologicke stvorenia z rohami. Kto povedal ze mytologia je uzavrety dej? este som zabudla na malu zelenu priserku ktora pojeda ponosky.. vzdy jednu z paru :-) ja som ju videla, tomu ver. zdrhla mrska skor ako som natiahla kusi a umietnila na nu farebnu navnadu :-D
5. jednoznacne hrasky, budeme hrat gulicky
PS: keby som bola pekar, tak by som ucnom porucila "Pecte a na stol neste!" :D
Profaci vedia byt mrchy, maju to v genoch.. su to ludia! ??? :-D

7 Ebolin Ebolin | Web | 17. prosince 2011 v 13:45 | Reagovat

Jen se chci zeptat, kdy bude vyhodnocení, či tak něco? :-) Jsem zvědavá, co mi řekneš :D

Děkuji moc za komentář, no jo, chápu tě. Asi taky nebudu mít tolik času, ale to nevadí - hlavně chci každé pondělí přidat týdeníček a přes týden téma týdne, nějakou mou tvorbu a ještě něco.
Netvrdím, že každý den bude všechno, ale pokusím se. Články když tak budu přednastavovat, vždyť i to jde ;-)
Blog bych nikdy nezrušila, vždyť už jsem daleko :-)
IQ máš celkem slušné - ano poslední odpověď je chyták, který zatím nikdo neuhádl dobře. Ty přední tři jsou opravdu lehké. No, největší kříž je ten, který rozděluje všechny čtyři obrázky, tudíž ten uprostřed ;-)

8 (Ta)jemná kakaová (Ta)jemná kakaová | Web | 17. prosince 2011 v 16:53 | Reagovat

Valím oči. Ten přívěšek ti tiše závidím, ale zároveň přeju. Zvláštní kombinace. Jsem ráda, že sis narozeniny takhle užila. Ano, nečekané dárky patří k těm nejhezčím, pokud jde o osoby, s nimiž již nejsi v kontaktu, či se nijak moc nebavíte :)

Soutěž? Jůhůů.., mám strach, ale, co bych neudělala pro něco vyrobeno ve tvých rukách?

1) V poledne? Nemyslíš ani dopoledne, či odpoledne, tudíž.. žádná jiná možnost než ve dvanáct hodin nepřipadá v úvahu ;)
2) Pochází ze starověku, konkrétně byla vyrobena v paleolitu. Myslím, že ji nalezli mezi Pavlovem a Dolnímu Věstonicemi.
3) Na osud od jisté chvíle nevěřím. O svém životě si rozhodujeme sami. Pokud máme prvního dne děsnou náladu a nesnažíme se ji zlepšit, za dvacetčtyři hodin nebudeme skákat radostí. Stejně tak, když si představíme své tělo ležící někde pod autem, naplánujeme si svou snu. :)
4) Minotaur, faun, někteří trollové, ďábel
5) Proč se rozhodovat, když je mohu mít v jedné konzervě? ;)

Rozkošné futky :)

9 Rembrandt Rembrandt | E-mail | 21. prosince 2011 v 12:14 | Reagovat

1. Obvykle v jednu (pokud je to chyták a mám se držet slova v poledne, tak ve dvanáct)
2.Dolní Věstonice
3.Spíš než osud, si myslím, že existuje určitý cíl, kterého by měl člověk dosáhnout
4. drak, jednorožec, chrlič, kentaur, čert, rohatý had, minotaurus, faun, démon, lucifer, hellboy,  
5. hrášky
Bonus.rumové kuličky nadívané pudingem

10 Berry Berry | Web | 23. prosince 2011 v 8:39 | Reagovat

Jů, soutěž, hurá, těším se :-))).
1) Záleží na letním, zimním čase a klimatických podmínkách dané země. Poledne má být 12 hodin daného času, ale obvykle se v našich zemích obědvá mezi 11 a 16 hodinou odpoledne. Ale například v zemích se siestou se obědu moc nedá a důraz je na večeři, jinde mají zase vyhrazen přímo čas (např. Francouzi min,. hodinu) na jídlo.
2) Z Dolních Věstonic u Pálavy?
3) Existuje možnost ovlivňovat život svými rozhodnutími a někdy ta cesta je taková, že ať se rozhodneme jakkoli, dojdeme k tomu samému, jindy ať se rozhodneme jakkoli, nikdy k něčemu nedorazíme a jindy jsou rozhodnutí různá jako noc a den. Myslím, že osud extistuje, ale asi v jiném smyslu. Myslím tím to, že Bůh má s námi plán, ale někdy se sebou nenecháme působit a vlastně s námi není proveden.
4) To už bylo loni, ne? ;-)čert, ďábel, lucifer, jednorožec, koza, bizon, býk, jelen
5) Samozřejmě že kukuřice :-))).
Bonus: vláčné jogurtové kostičky s medem, skořicí mandlemi.

11 (Ta)jemná kakaová (Ta)jemná kakaová | Web | 23. prosince 2011 v 13:08 | Reagovat

Skrze cukroví, jaké by mi vyhovělo? Takové, které by chutnalo jako láska, hladilo by na jazyku, hřálo u srdce. Takové, které by chutnalo jako odpuštění, dralo by se do nečistého svědomí, napravovalo učiněné chyby. Takové, které by chutnalo jako naděje, hrálo by modrou barvou, mrkalo fialovýma očima, vyrovnalo by se antidepresivům. Takové, které by zajistilo na naší zemi věčný mír. Takové, které by chránilo matku přírodu..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama