Párty začíná

1. prosince 2011 v 20:43 | Mniška |  PamátníčekJak už bylo uvedeno v mé pozvánce pro vás, dnešním dnem začíná velkolepá oslava, která bude připomínkou mých začátků s blogováním, zároveň tu budeme oslavovat s předstihem i rok mého blogování na blog.cz. Je tu pro vás připraveno i občerstvení, takže si beze všeho berte! :)


JUKEBOX: Trochu párty hudby (na výběr máte ze tří druhů):
Edwyn Collins - A girl like you

Něco pro rockové romantiky a dobrou náladu: Sixpence none the richer - Kiss me

A něco ostřejšího: Entwine - Carry on dancing (písnička původně od Savage garden)

Nepochybuji o tom, že některým bude připadat divné, že pořádám oslavu úmrtí mého blogu, které se bude konat 31.12. Není hloupé oslavovat skon? A vůbec, je tahle oslava vůbec nutná? Každý s něčím začínal, někteří měli i několik svých blogů a takový povyk jako já s tím nedělá. Možná už někdo z vás drží rajčata, bohužel pro "rajčatáře", nezapomeňte, že to odnese pouze váš monitor (tak si říkám, že si to můžete vynahradit nějakým písmenkovým namodelováním rajčete do komentářů). Nicméně, jsem osoba, která ráda vzpomíná, která svou minulost ráda nějakým způsobem uchovává, nechci totiž riskovat, že mě můj zvrásněný centrální orgán v hlavě zradí, jako to občas škodolibě dělává.

Takže minulost je pro mě důležitá, nechci zapomínat na to, co se dělo v mém životě, proto zaznamenávám, jelikož mám tu (ne)výhodu, že rychle zapomenu na to zlé - tedy, ne, že bych si na to už nikdy nevzpomněla, v hlavě to je, ale spíš se probírám vzpomínkami příjemnými. Kdyby zde byla ta možnost, že sblog.cz bude stále žít a mé výtvory z rodného blogu budou dále zbytečně zaplňovat malý prostor internetového vesmíru, ten důvod k oslavě by nebyl. Jenže v jediný den zmizí veškeré mé tamní myšlenky, pohyblivá zvířátka z menu (která jsem se sem snažila dostat, co si bez nich počnu?), pěkné komentáře a kousek mého života. Ano, seznam mi nabídl vše zálohovat a já neváhala a zálohovala, ale už to není ono. Zasměju se už jenom já. Tehdy jsem totiž psala docela ujeté a praštěné články, až se trochu stydím za to, jak dneska píšu seriózně. Tolik k úvodnímu proslovu o tom, proč je životně nutná tahle oslava.

Dovolte ještě, abych trochu zavzpomínala. Proč jsem si vůbec založila blog? Hmm, tak to už fakt nevim. Nicméně asi to bylo z toho důvodu, že jsem chtěla něco sdílet s někým. A jméno prostoru mých internetových žblebtů Temple for Heaven se mnou jde dost dlouho, asi nejsem moc originální. Poprvé jsem měla své stránky, které mi byly programovány někým jiným. A to byl ten problém. Já sama jsem do těchto stránek přístup neměla a když jsem něco napsala, článek mi na stránku hodil ten dotyčný. Někdy to neudělal a pak z toho byly jen problémy. Na stránce toho ale moc nebylo, takže mě moc nemrzelo, když byla zrušena. Pak jsem přesedlala na sblog.cz, který už jsem ovládala sama z pohodlí svého křesílka a kdykoli jsem chtěla. Zřizovala jsem ho pro své výtvory, básničky, povídky, slohovky ze školy. A pro svoje výlevy. Tehdy se ale hodně dlouho neobjevil žádný komentátor a když ano, byl to náhodný kolemjdoucí, který už se nevrátil, takže jsem si nedávala pozor na to, co píšu, nebyl důvod a mně vyhovovalo, že si tak "soukromničím". Komentátory jsem prostě neznala, nevěděla jsem, že něco takového vlastně existuje. Až o hodně později přibylo komentátorů a jejich komentáře mě začaly formovat. Přiznám se ale, že ještě dlouho jsem prostě odmítala chodit na cizí blogy. Přišlo to časem, vlastně až s tímhle "novým", skoro jednoročním blogem. Nikdy dřív jsem po komentářích netoužila. Až když mi časem začal někdo pravidelně komentovat. Někdy se dotyční vrátili, někdy ne. A když ne...tak mě to strašně naštvalo :)

Design dělala má sestra, byl jednoduchý, ale postačil až moc dobře. Tuším, že jsem začala prvním článkem 23.1.2007 (tentýž článek je na tomto blogu uložen pod názvem "Vítánky"), no to je doba! Blogařím už 4 roky a pořád jsem se nepoučila z pravopisných a stylistických chyb! Může být někdo tak zabedněný?! No, samozřejmě...a zrovna já. Nicméně, proč jsem pak v roce 2011 přesedlala na blog.cz? Nejprve jsem to ze zásady odmítala, jako proč? Můj blog je funkční, hezký, nakonec jsem ale uznala, že omezený počet článků, omezený počet rubrik, nesvoboda v designu, obrázky, jež jsem nemohla vtěsnat do textu a hlavně omezený počet znaků na pouhých 10 000(!!!) jsou důvody, proč vyměnit doménu. Tenkrát jsem psala předlouhé články (musím se pochválit, že s délkou se lepším. Jestli se vám zdá, že tenhle článek je dlouhý, připravím si rajčata na vás), že 10 000 znaků mi skutečně nestačilo a já jedno povídání musela rozdělit do dvou článků, což se stávalo skutečně mockrát. To mi tenkrát rýhovalo vrásky do obličeje. Za 4 roky jsem toho napsala ažaž a aby bylo vše komplet, trvala jsem si na tom, že pokud změním doménu, budu si muset najít čas na přestěhování absolutního všechna! A to se mi opravdu nechtělo. Nevím, jak se mi to stalo a kde jsem se příjemně praštila do hlavy, ale nakonec mě napadlo (asi po roce uvažování), že všechno nemusím stěhovat a starý blog nechám cepenět v internetovém vesmíru a vše bude existovat. Nu....nebude.

Ale abyste si nemysleli, blog.cz patří vlastně Nově, kterou tolik opovrhuji a že nejsem sprosťák (vážně ne, přísahám!), mám chuť jim ukazovat samé vztyčené prostředníčky, protože co je moc komerční, to je moc a mám toho s nima tak akorát! A nejvíc mě štve, že si o sobě myslí, že jsou strašně oblíbení a skvělí....uff, dýchám zhluboka...klid, máme oslavu. Takže tohle zase považuji za vadu na kráse této domény, ale jinak jsem vcelku spokojená.

Tak, nyní přicházíme do přítomného času. Dnes oficiálně měním ikonky (které stejně nepoužíváte a možná, že si jich ani nevšímáte), konkrétně ikonku pro tento blog (vlastní fotka, vlastní koláž, vlastní nápis a vlastní pojmenování samozřejmě s vlastní láskou přidanou). Tu je:

A s ikonkou k mé přezdívce u komentářů, taktéž vlastní výroby. Nu, ale je možné, že mi s ní ještě teď nepůjde "machrovat", musím jí ještě trochu zmenšit, aby byla použitelná.

A úplně naposledy, tady jsou designy mého rodného sblogu:Photobucket
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucie Lucie | Web | 2. prosince 2011 v 12:02 | Reagovat

Písničkami, obrázky párty a občerstvením jsi mne skutečně naladila a já si při čtení živě představovala, že se nacházím na opravdové, skutečné oslavě :D :-) ( Chlebíčky se Ti opravdu povedly, byly velice chutné, tu pomazánku jsi dělala sama? :-D )
Na svém předchozím blogu jsi zanechala kousek svého života, je to těžké se toho jen tak vzdát.. Ale ty to jistě hravě zvládneš :-) Články z předešlého blogu máš zálohované, a tak do nich můžeš čas od času nakouknout a zavzpomínat si.. :-)
Ani nevím, že blog.cz patří Nově, to jsem se tedy u tebe přiučila :-) Máš pravdu, že Nova si o sobě myslí Bůh ví co, a že je nejlepší.. Myslím ale, že Prima ji poslední dobou pěkně válcuje! :-) Jen do toho, Primo! :-) Prima mi totiž nepřijde tak komerční jako je Nova a působí na mně takovým "domáčtějším dojmem" :-D :-) .
No já se divila, kdo nový mi píše komentář na blogu, když jsem viděla úplně nový obrázek, novou ikonku :-) A to jsi byla ty! :-) Ikonka se mi moc líbí, je skvěle tajemná! :-)
Přeji krásné oslavování! :-) :-P

2 Amelie Amelie | Web | 2. prosince 2011 v 13:06 | Reagovat

Děkuji za komentáře, Mniško, přeji příjemné oslavování. Taky jsem nevěděla o spojitosti s Novou, ale já toho nevím. :-P
Aáááu, trefilo mě rajče...já opravdu nemám ráda dlouhé články. Tedy néé, že bych je neměla ráda, já na to nemám ČAS. Vždy to čtu za asistence Jeníka, mluvím s ním... a vnímám tak desetinu toho, co čtu. Ale i tak je mi tu fajn.

3 Ebolin Ebolin | Web | 2. prosince 2011 v 14:05 | Reagovat

Páni, vůbec jsem nevěděla, že pořádáš párty (nepřehlídla jsi mě náhodou? :-))
Každopádně jsem ihned otevřela dveře a vešla do místnosti. Občerstvení je tak vynikající, vařila jsi ho sama? :D
Ani jednu tuhle píseň jsem neznala - nemohla jsem si tedy zpívat, ale i tak to tady dodává atmosféru ;-) a navíc se při nich dobře trsá :-D
Oslava úmrtí mi něco říká - ach ano, je to Harry Potter a Tajemná komnata :-P Není to vůbec ujeté, je to naopak úžasné..Myslím si, že je to dobrá párty ;-)
Na ten tvůj sblog jsem se nedávno dívala, nějak jsem na něj narazila :-) Byl pěkný, je a pro mě bude. Já osobně jsem si jednou taky chtěla sblog založit, ale blog.cz je pro mě snadnější užívat 8-O  :-? ani nevím, proč :-|
Gratuluji a potřásám pravicí - vydržet blogovat celý rok v kuse asi není snadné, co? 8-O

Vážně myslím, že básně jsou kvalitní? To jsem tedy poctěna! ;-) děkuji
Tak bych řekla, že těch prstů máš jen pět na každé končetině O_O Udělej si jich víc! :D
Máš pravdu (to s tím AK)
Podle mě tam jsou hodně zajímavé blogy...(abyss-mystery.blog.cz temnarka.blog.cz moje-mozkovna.blog.cz ....) ale samozřejmě i ty nudnější. Já osobně nerada čtu dlouhatánské slohy o ničem. Třeba dlouhé povídky - vždyť se dají rozkouskovat, né?
Dneska napíšu na blog, jak dopadla kontrola. Tobě už teď prozradím, že týden si ještě poležím. Je to hrozný zameškat dva týdny, když jsem zdravá! Ale doktoři sou doktoři :-?
Jak se to stalo? Běžela jsem a snad jsem blbě došlápla a šíleně mi v tom křuplo ;-)
Pokud čteš jen nějakou historii, tak to raději nepiš - vážně mám raději nějaké fantasy romány :-)
Ale pomoci bys mi mohla..Jelikož zameškávám dohromady 6 hodin dějepisu po sobě, potřebovala bych náhradní "hodinu"...Nemáš ještě někde zápisky o MEZOPOTÁMII? myslím ten základní komplet ;-)

4 (Ta)jemná kakaová (Ta)jemná kakaová | Web | 2. prosince 2011 v 15:32 | Reagovat

Ach jo, přišla jsem pozdě, já husa!

Samozřejmě, upřímnou soustrast. Krásná nostalgie, tvůj rodný sblog jsem si včera nenápadně projela a.. je ho škoda, zároveň jsem však ráda, že ses usídlila na blog.cz. Jinak bych na tebe, andělská Mniško, totiž nenarazila. :)

5 pavel pavel | Web | 2. prosince 2011 v 17:16 | Reagovat

Ale pořád jsem dobře nepochopil proč ten starý blog rušíš a necháš smazat. Možná proto, že mi bolí hlava, tak promiň.

6 Vendy Vendy | Web | 3. prosince 2011 v 0:31 | Reagovat

Perfektní uzavření jedné éry. Asi tvůj starý blog ještě jednou projdu, stojí za to.
A je vážně škoda, že se bude rušit... měla jsi tam pěkné povídání (líbilo se mi třeba to o zajímavém klukovi, který daroval krev). A články jsi měla opravdu pěkné...
Však i tady už jsi odvedla pěkný kousek práce. A tvoje články jsou opravdu na úrovni, všechno máš dokonale promyšlené.
Zaujala mě úvaha o komentářích, které tě formovaly. Něco na tom je, vlastně na komentářích jiných vidíš to, jak tě vidí. (Některé komentáře i překvapí...) (Mně třeba u týdeníčků zaujalo, co zrovna si každý z komentujících vytáhl jako zajímavé.)
Moc se mi líbí tvé magické ikonky.
Taky ti musím pochválit skvělý text.
A hned jak to bude možné, navštívím tvůj bývalý blog... 8-)

7 Vendy Vendy | Web | 3. prosince 2011 v 0:32 | Reagovat

[5]: Mniška ho neruší, rušit ho bude onen server.
Tak jsem to aspoň pochopila... :-?  :-x

8 Vendy Vendy | Web | 3. prosince 2011 v 0:39 | Reagovat

P.S. mimo téma - Rozbřesk není špatný, ale stačí si ho stáhnout... ale raději počkej na lepší kvalitu.
Do kina je to škoda peněz. Podle mého mínění... :-?  8-)

9 Kája Kája | Web | 3. prosince 2011 v 12:31 | Reagovat

Příjt o blog, asi by mě kleplo.

10 Lucerna Lucerna | Web | 3. prosince 2011 v 20:13 | Reagovat

tu uz je oslava v plnom prude ako vidim :-D ostal este nejaky sampus a chlebicky? :D
ikonky su pekne, take tajomne.. a aj hudbou si sa trafila do nalady :-D super to zacina! ;-) :-D

11 Mniška Mniška | Web | 4. prosince 2011 v 20:13 | Reagovat

Jsem moc ráda, že se bavíte, to je mou odměnou, tak snad se budete bavit i nadále :) zásobu chlebíčků, koktejlů a šampusů mám zde nevyčerpatelnou, takže se neostýchejte :-D třeba si řekněte u baru, co budete chtít, namíchám to pro vás a už to tu bude pro vás přichystáno! Jen si řekněte, když už tu máme tu oslavu, co bych pro vás neudělala...

[7]:Tak, děkuji za objasnění, snad si Pavel té odpovědi všimne

Chci vám strašně poděkovat za to, že jste tak milí! A vrhli jste se tak ochotně do víru oslav, budu se snažit vás nezklamat :)

12 Berry Berry | Web | 12. prosince 2011 v 21:01 | Reagovat

To s články si pamatuju, strašně mě nebavilo překlikávat na pokračování (párkrát byl i do tří :-D).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama