Druhé kolo - a už máme bicykl...

21. prosince 2011 v 22:22 | Mniška |  Turnaje
I zázraky se dějí. A jeden se právě stal. Jsem po dlouhé době opět zde, vážení přátelé!
Dnes se budeme hlavně věnovat druhému kolu naší soutěže. Výsledky z prvního kola zatím nebudu zveřejňovat pro případ, že by se chtěl zapojit ještě někdo další. Pomaloučku a postupně se tak totiž ještě pořád děje. Publikovat budu komentáře, které nesouvisí se soutěží. Vaše odpovědi a výsledky budou zveřejněny na konci měsíce.


Aby jsme se opět neomezili pouze na soutěž (a jelikož vím, jak rádi máte mé proslovy :)) žbleptnu ještě pár novinek od Mnišky (ale neříkejte jí to, mohla by se na mě zlobit...). Ještě před jedním měsícem jsem měla obrovské problémy se odtrhnout od blogu a blogování vůbec a červíček v koutě mého mozku si pokašlával, co to má jakože znamenat. Své povinnosti znám, a dokonce kvůli nim i zapomínám. Trochu jsem škádlila sama sebe, jaký flákač se ze mě stal. Ale nakonec se vše prohodilo a momentálně flákám blog, takže je to pro mě znamení, že jsem přejela zase na správnou kolej :) učím se, ale stejně si nic nepamatuji...to je ale drobně důležitý detail.

Taky teď bylo hodně koncertů a přiznám se, že jsem se kvůli tomu hodně navztekala, protože můj učitel zpěvu rozhodně nebral žádné omluvy typu: "omlouvám se, nepřijdu, škola." A tak mu tak jednou volám, abych se mu omluvila. Vůbec mě přitom nenapadlo, že mu volám zbytečně, protože mě přemluví, abych se nakonec dostavila. Před koncertem jsem se učila na písemku, o níž si spousta lidí myslelo, že ji budeme psát hned další den. Moc jsem se toho nenaučila a už jsem s ito kráčela do sboru na komorní koncert. Vzteky jsem málem vybuchla, když jsem se dověděla v kolik půjdu na řadu a s kým vlastně (kolegyně, která mi do písničky zpívala druhý hlas - měly jsme to a capella - onemocněla a já dostala náhradu). Nervózní z toho, že na zítřejší písemku toho zrovna moc neumím jsem učitele neustále přemlouvala, abych mohla jít domů, že mám, co dohánět, navíc náhradnice neuměla slova k písničce. Přidala se ke mně s přemlouváním. Už jsem fakt rostla. Nakonec mi těsně před naším vystoupením napsal kolega ze školy, že zítřejší písemka není. Takže jsem se chovala jako cholerický páv naprosto zbytečně a ještě se přitom ztrapnila. Na budku už jsem pak chtěla dát kolegovi, který se nemohl vyjádřit o několik dní dříve, když se mnou chodí každý den do školy a tuhle informaci jeho mozek držel už týden. Asi ne dostatečně.

Takže málo času = škola = podivné nálady :) nikoli smutné, ale naopak dosti výbušné, někdy možná až opilecky veselé. Tak vypadá přehřátost mozku. Mohla bych vám toho vyprávět spousty, ale už jsem splnila své povinné dva odstavce, takže by to mohlo pro dnešek stačit, stejně mám ještě dosti na pilno. Držím v hlavě několik myšlenek a hrozí nebezpečí, že je za chvíli zase zapomenu. To víte, mám tam ještě vtěsnané dějiny státu a práva a teď se mi tam začne ještě mačkat gotické umění, moderní dějiny a starosti, co mám koupit rodičům k Vánocům :) je tam toho prostě fůra, tudíž mi musí zákonitě něco vypadnout z hlavy, takže spěchám, ať si stihnu ještě vzpomenout. Aneb má nedávná geniální myšlenka: "Historie nepočká, protože neustále plyne." A máte to...ne, vlastně já to mám. No nic, podívejme se na ty otázky pro druhé kolo.

1) Z jakého filmu byl citát z prvního kola soutěže "José, kdy v poledne obvykle obědváme?"
možnosti: a) Manituův škrpál
b) Manituova bota
c) Bizarní bota
d) Bizarní papuče
2) Co si myslíte, že je dobré na nemehlech? (sama jedno jsem, tak mě nějak potěšte :D)
3) Kakao, horká čokoláda nebo kafíčko?
4) Máte svého oblíbeného dinosaura? Jakého a proč?
5) Myslíte si, že by bylo dobré, kdyby měl člověk ocas? Proč? (je fakt, že takovým křečkům je na nic, ale mají velmi roztomilé mini ocásky...až je to úsměvné)
Bonus na konec: Kdybyste natočili vánoční pohádku, o čem by byla?
Nu, řeknu vám, že vám tyhle otázky vůbec nezávidím, ale upřímně jsem strašně zvědavá, co vás napadne :) Myslím, že třetí kolo bych mohla udělat alespoň o kapánku lehčí, tak uvidíme, jak si to zasloužíte :) Hodně štěstí!

Adélka zdraví. Na tomto snímku zrovna rozházela semínka z krabičky, takže luxuje...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ebolin Ebolin | Web | 22. prosince 2011 v 14:58 | Reagovat

Jé, to jsem ráda, že je to tady ;-) :-)
No, všimla jsem si, že jsi tady nebyla...Chápu tvé důvody, neomlouvej se...Každý má svůj život ;-) I ty ho musíš žít naplno, dokud jsi mladá a krásná (a já věřím, že jsi ;-))
Těšila jsem se i na soutěž, proto odpovídám :-D
1)Manituova bota (odpověď jsem vybrala pouze náhodně, protože to opravdu nevím a neví to ani moje máma)
2) Když si představím nemehlo, vybaví se mi člověk, který tak nějak i svou přítomností přivádí do místnosti nehody a průšvihy...Možná bych to přiřadila ke šmoulovi Nešikovi, pokud šmouli znáš ;-)
Ale jinak se mi na nich líbí, že i přesto, jak se jim nedaří umějí být milí a dokáží rozesmát :-) A to je důležité u každého člověka ;-) Ty mě dokážeš potěšit milým komentářem, i když je v něm upřímná kritika...
3)Kakao - vždycky jsem ho milovala! Když mi byli čtyři, máma mi ho dělala a strašně dlouho jí to trvalo..Tak jsem jí prostě kousla do zadku :D Takže kakao...Kafe určitě ne, protože mi nechutná, ani když do něj vysypu celou cukřenku ! ;-) :-D
4) No, o ty jsem se nikdy moc nezajímala...Ale budiž...Asi to bude dlouhokrk, nevím, jaký je jeho latinský název..Proč? No, je to bíložravec, takže by mě nesežral a navíc vypadá celkem mile ;-) Já vím, ty jsi dějepisec, ne já :-?
5) Nikdy jsem moc nepochopila, na co ocas je..Zvířata ho mají na vyjadřování nálad (kočky, psi), ale na co by byl nám? Myslím, že by to bylo jen zbytečné. Třeba by se nám přivřel do dveří, kdybychom vystupovali z metra, to by nedopadlo dobře ;-) :-D :-P
Bonus: Ono už jen ta představa, že bych něco natočila je podivná..Já bych spíš něco napsala...Možná by vysvětlila dětem (ale i dospělým, zejména podnikatelům a firmám), že Vánoce nejsou symbol dárků a slev. O Vánoce by rodina měla být spolu v tom to je...Samozřejmě nějaká zápletka by v tom byla...Ha! Dobrý nápad na povídku, díky ;-) :-D

No, lehčí, těžší...Nedávej to jak pro první třídu, ale taky ne jak pro sebe :-D Ty jsi moc inteligentní ;-)

Užij si Vánoce a svátky, plné klidu, pohody, lásky a splněných přání ;-)

2 Přítel Přítel | 22. prosince 2011 v 16:49 | Reagovat

Ano to máš naprostou pravdu, tvé proslovy zbožňuji a nenechám si je ujít :-) Je také pravdou, že se moc obvikle nevyjadřuju k tomu co zde píšeš, ale vždy si rád přečtu něco zajímavého od tebe (všechno). To posuď sama o Vánocích, jestli je to pravda nebo ne. Víc ti ovšem neprozradím, protože to má být překvapení ;-) . Tak tedy do druhého kola: 1) Manituuv škrpál zní sice zajímacně, ale je to Manituova Bota. 2)Co je dobrého na nemehlech? No člověk se s nimi nikdy nenudí a přeci jsme každý takové nemehlo:) Obyčejně jsou u těch svých "nehod" i roztomilí :-) . 3)No tak to je snad jasné ne? Kakao k snídani a potom horkou čokoládu, ale každý podle své chuti :-) 4)Můj oblíbenec je  ze světa fantasie a je to DINO od Flinstounů protože je s ním hrozná bžunda :-D , ale pokud máš na mysli takového toho co žil, tak asi pterodaktila, protože uměl létat a létání bylo vždy něco pro mou maličkost. 5) No ocas bych opravdu mít nechtěl, i když je pravdou že člověk kdysy dávno ocas prý míval. Jen si to představ jak by se špatně lezlo do kalhot a co potom třeba do pravek, to by to některým holkám trvalo místo 1 hodiny přípravy 4 hodiny :-D  Bonus: No tak asi o Vánocích a rodině, hlavně by tam bylo hodně sněhu (bez sněhu to prostě nejsou ty pravé vánoce). Mohla by tam být třeba rodina, která pomůže starému chudákovi uprostřed vánice a on se z něj ukáže nějaký hodný skřítek, který jim dopomůže ke štěstí?  ( Tohle je opravdu záludná otázka :-D ) Moc se těším na Tři oříšky pro popelku, stejně jako každý rok.

3 Ebolin Ebolin | Web | 22. prosince 2011 v 21:50 | Reagovat

Tak, odpovědi už jsem poslala, nyní jdu odpovídat na tvé komentáře ;-)
Kaktusáci jsou opravdoví kamarádi, ani pečovat o ně moc nemusíš...Já je zalívám, když u babičky jsem, to je různé...Myslím, že jednou týdně jim to bohatě stačí ;-)
Pečovat o ně moc nemusíš, ale to já zas tomu tak nerozumím :-? 8-O :-)
Tehdy jsem ještě neměla na dárky, takže jsem prostě napsala mé první dílko :-) Teda, myslím, že to bylo první ;-)
Děkuji moc za pochvalu, cením si toho...U nás doma už se na to zapomnělo, dneska se mi maximálně smějí :-|
Klidně článek o Havlovi napiš! ;-)
Já jsem ho taky neznala nijak moc nevnímala..Teď jsem si tak nějak uvědomila jeho zásluhy, ale stejně myslím, že je to už přehnané...Za chvíli se kvůli tomu zruší i Vánoce :-? Konečně má klid a místo toho, aby byl tady je tady jakýsi podivný neklid a jiná atmosféra...Je škoda, že se to stalo, ale to už nevrátíme ničím ;-) :-?
No, my stromek zdobíme dřív, abychom si ho užili ;-) Někdy kolem patnáctého :-)
Tvé přání je krásné a já doufám, že se vyplní..Těmhle názvům (cholerik, melancholik nebo co :-?) jsem nikdy nijak nerozuměla, ale jak vidím, asi moc pohody nemáte :-( Tak já ti budu držet palce, aby tenhle rok byla ;-)
No, děkuji :-D Dárečky jsou zabalené na dně skříně schované, už jen, abych je dala pod stromek :-)
Na gymplu jsem první rok, takže nevím, jakou radost učitelky měli. Samozřejmě si to rozbalili až když jsem tam nebyla ;-) :-?
Jinak, jmenuji se Vlasta a svátek mám 23.12., takže jsi to ještě neprošvihla ;-) Je to blbý jméno a ještě blbější datum...Ještě, že mám přezdívky :-D
Děkuji i za otázky - neboj, s bezpečností jsem kamarádka a nepřeženu to. Vždyť vám nebudu tak nějak ukazovat cestu k domu, jen tak se představím :-D
Nejlepší na té angličtině bude, že je kniha má a můžu si dělat poznámky, pak taky to, že mi bude pomáhat máma, která je angličtinářka na střední v Ruzyni a taky to, že Harryho šíleně zbožňuju :-D

Tak si užij večer ;-) Děkuji za spoustu krásných komentářů :-D

4 Berry Berry | Web | 23. prosince 2011 v 8:42 | Reagovat

Přeji pevné nervy se zkouškami a učením, brácha má zkouškové v plném proudu, zrovna včera se mu povedla zkouška za A (asi druhé A na škole, a to je stejně starý jako ty :-D). Fotky Adélky jsou rozkošné :-)).

5 Berry Berry | Web | 23. prosince 2011 v 8:47 | Reagovat

1) A nebyla by možnost e)Rozjímání nad časem oběda? :-D ale není, takže b)Manituova bota
2) Jsou roztomilá, upřímná, dokáží se zasmát vlastním chybám a uznat je, potěšit druhé, obejmout a jsou lidští. A když něco polámou, tak se to snaží po sobě spravit ;-).
3) Kakao  v týdnu, horká čokoláda o víkendu, kafíčko smrdí :-(
4) Svého malého bratříčka, protože dinosaur je jeho oblíbené zvířátkoa pořád si něco o nich přeje.
5) Myslím, že by si konečně nemusel šlapat na jazyk nebo cizí nohy, ale ocas. A byl by to nový módní doplněk, různé zaplétání jako u koňů.
Bonus na konec: Marnotratný syn, protože o Vánocích, ať chceme nebo ne, toužíme po rodinném krbu a je nesmírným požehnáním, když se rodina opravdu sejde celá :-)).

6 (Ta)jemná kakaová (Ta)jemná kakaová | Web | 23. prosince 2011 v 13:27 | Reagovat

Ten vysokoškolský život nás jednou zabije.. Že by se ve tvé duši chvěla adolescentní dívka? ;)
1) Ouha, zrada. Já a filmy? Pro tentokrát hodlám tipovat: za b)
2) Nemehla většinou nejsou posedlá perfekcionalismem, tudíž se často nezabývají, kde jenom mohli udělat chybu, že jejich výtvor není dokonalý. Navíc, většinou vykouzlí na tváři úsměv, chtěně či nechtěně, svedou si dělat legraci sami ze sebe. Bývají dobří kamarádi :)
3) Nuže, od malička mi ke snídani podávají kakao, které se objevilo i v mé přezdívce. Tudíž nemám jinou možnost.. :)
4) Jako malé dítě jsem dinosaury nenáviděla.., stejně jako teď. Vždycky se mi líbily ladné bytosti nebes, co se živí vzduchem.
5) Když se na to koukneme ze stránky vědátora, ano, ocas by sloužil jako třetí ruka, napomáhal by stabilitě při lezení na výše položená místa, člověk by se bez starosti jím podrbal třeba na lopatkách.. Pokud si vezmu dívčí brýle, "šňůrka v zadu" by mi rozhodně nevyhovovala.

Bonus: Pohádka by byla o královně zimy - poslu radosti, čistoty, něhy, společně strávených chvílí u krbu, ale zároveň by poukazovala na osamění, jehož prožívají vdovy, odmítnutí hoši stojící na kraji mostu. Vše by však vyvrcholilo obrovským happyendem, což znamená: dech Vánoc by ztracené duše zavál do společnosti, vdovy by pocítily letmý dotek ducha manželova, odkopnutí by shledali sami v sobě Boží lásku..

PS: Pozdravuj Adélku :)

7 Rembrandt Rembrandt | 30. prosince 2011 v 10:16 | Reagovat

1.B
2. Indiáni měli mezi sebou vždy nějaké určené nemehlo, vedle kterého pak všichni ostatní mohli vypadat mnohem lépe, a ačkoliv se to nezdá, byla to vážená funkce
3. horká čokoláda
4.stegosaurus, klidný ale dovese se změnit v tank - jako já  
5. kdyby měli lidé ocas jako psi a vyjadřovali by s ním své emoce, nemohli by si všichni tolik lhát.
Bonus: nevím ,ale určitě by tam byla spousta rytířů a princezen :D

8 Vendy Vendy | Web | 30. prosince 2011 v 21:30 | Reagovat

A zkusím ještě do třetice (v tomhle případě do dvojice 8-))
1. - tipuji na b - Manituova bota. Ale neznám, neviděla jsem..
2. Na nemehlech je dobré to, že jsou vlastně krásně nedokonalí. (Tedy, dobré potud, pokud nemáš jejich přičiněním nějaký úraz...)
3. V obráceném pořadí: kafíčko, horká čokoláda a kakao! :-D
4. - obávám se, že ne. Dinosauži nejsou moji oblíbení. Mají moc velké tlamy a nejsou přítulní....
5. Ty máš vážně krásně prdlé nápady. Ale dobré by to nebylo, protože by se toho chytli Darwinovci a tvrdili, že tady je jasný důkaz, že pocházíme z opic... :-?  :-)

Bonus na konec: Kdybyste natočili vánoční pohádku, o čem by byla?
No, trochu o lásce, trochu o zradě, trochu o zklamání a trochu o smíchu.
Se šťastným koncem... ;-)  :-)
To jsem toho prozradila... :-D Ale jak už to bývá, dobrý nápad se skutečnou zápletkou mě napadne, až odešlu tenhle komentář.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama