Prosinec 2011

Zralí mozkovníci a Šťastný Nový rok!

31. prosince 2011 v 14:38 | Mniška |  Turnaje
Oslava úmrtí mého blogu končí, stejně tak jako sblog, oslavenecká soutěž a starý rok 2011. A když si to tak všechno sesumíruji dohromady, připadá mi to trochu smutné, obvzláště kvůli loučení se s mým rodným sblogem. Když jsem psala článek o Václavu Havlovi, trochu jsem se podivila nad tím, jak je možné, že si lidi uvědomují, chápou a vypočítávají zásluhy až po smrti dotyčného. A najednou (ač blog není živý tvor) to naprosto chápu. Taky až teď vyzdvihuji kvality mého rodného blogu, ne za jeho existence, protože se na něj mohl každý podívat a posoudit sám. Najednou se něco vytrácí a já cítím vnitřní povinnost zanechat o tom zprávu, něco, co se vryje do paměti a vyjádřit nad tím lítost, protože to má navždy zmizet a nikdy více už se neobjevit. Slovo "nikdy" mě trochu děsí.

Šťastné bláto a třetí kolo soutěže

26. prosince 2011 v 10:43 | Mniška |  Turnaje
Vážení přátelé, blížíme se k závěru naší soutěže o korálkového krokodýlka. Zároveň se také blížíme ke konci naší velké oslavy, tohle ale ještě na pár dní hoďme za hlavu, nechceme si dělat smutno :)

Dnes čekejte dalších několik odstavců, shrnujících pár posledních dnů, hlavní atrakcí tohoto článku však bude poslední série otázek do soutěže. Pak už jen netrpělivě sledujte tento blog, čekejte na vyhodnocení a doufejte, že výhercem jste právě vy :)

Veselé nekyselé Vánoce!

24. prosince 2011 v 16:45 | Mniška |  Nový vítr

Vážení a milí stálí návštěvníci tohoto blogu i náhodnou kolemjdoucí. Abyste snad neměli pocit, že jsem nepřející člověk, chtěla bych Vám ze srdce popřát krásné prožití vánočních svátků. Nechť je užijete v míru, pohodě a klidu se svými nejbližšími. Doufám, že navzdory tomu, že nám většinou všem chybí sníh, který dnes nahradilo bláto a déšť, neztratíte nic z vánoční nálady. A i kdyby Vám náhodu utekla z vodítka, alespoň se udržujte v dobré náladě, vyhýbejte se hádkám a stresu, jen relaxujte. Vánoce jsou takové, jaké si je uděláme a jinak to neplatí, proto to mějte na paměti. Jen na nás záleží, jestli si vytvoříme vánoční blok (vánoční blog je taky fajn věc) a pohltí nás stres anebo zda opatrně vydechneme a necháme se pohltit kouzlem Vánoc.

Radost chvi Vám dneska přát,
abyste se mohli smát.
Sníh zas nikde, nevadí,
Ježíšek nám dárky zabalí.

Pod stromečkem fůru krás,
do srdéčka žádný mráz.
Pro cukroví do krabice
na VESELÉ VÁNOCE!

(Mimochodem, už je to trochu déle, co se podle "nových" pravidel píší Vánoce a Velikonoce s velkým "V").


Vzdávám hold!

23. prosince 2011 v 16:05 | Mniška |  Truhla
Václav Havel. Muž činu a snad i muž Boha. Osoba jeho formátu si zaslouží jistě mnohem více pochvalných slov, ale tento článek nebude o tom, byla bych se pouze opakovala a mnozí beztak ví, jaký skutečně byl a jiní o tom alespoň slyšeli. V těchto smutečních dnech o něm víme skoro první poslední, neboť lidé chtějí znát člověka až po jeho smrti. Škoda.

Druhé kolo - a už máme bicykl...

21. prosince 2011 v 22:22 | Mniška |  Turnaje
I zázraky se dějí. A jeden se právě stal. Jsem po dlouhé době opět zde, vážení přátelé!
Dnes se budeme hlavně věnovat druhému kolu naší soutěže. Výsledky z prvního kola zatím nebudu zveřejňovat pro případ, že by se chtěl zapojit ještě někdo další. Pomaloučku a postupně se tak totiž ještě pořád děje. Publikovat budu komentáře, které nesouvisí se soutěží. Vaše odpovědi a výsledky budou zveřejněny na konci měsíce.

První kolo

15. prosince 2011 v 20:10 | Mniška |  Turnaje
Vítejte zpět v našem pořadu Oslava (teď si představte nějakou chytlavou znělku). Dnes si dáme nějakou tu soutěž, abyste se mohli i vy účastníci více angažovat. Tato soutěž bude na více kol a hrát budeme na body. A dál už je to jednoduché, kdo bude mít nejvíce bodů, vyhrává krokodýlka z korálků vyrobeného mýma vlastníma rukama a jako bonus si bude moci výherce vybrat barvu. Já myslím, že je to lákavé, takže pojďme do toho!

Dáreček

10. prosince 2011 v 20:59 | Mniška |  Pergamen a brk
Vážení návštěvníci, doufám, že jste se nenechali zmýlit články, které si měly ve většinu případů dělat srandu ze své vlastní autorky (to jsou ale lotři ty články!), takže si znovu nasaďte třpytivou papírovou čepičku, zařežte si její gumičku do brady, nabídněte si brandy nebo cokoli chcete a hoďte se zase do nálady! A těm, kteří je zrovna smutno, nebo prožívají nějaké vnitřní drama, přeji, aby jim tahle oslava pozvedla koutky jejich milých úst. Řekněte si o co chcete, udělám pro vás všechno, když vás to poveselí! Učiním třeba internetové salto...

Falalalá la lá la lá!

6. prosince 2011 v 16:59 | Mniška |  Nový vítr
Druhá adventní neděle. Přestože už si ráno má mamča postěžovala, že když vyhlédne z okna a venku vidí jen mokré ulice po dešti, pomalu se začíná schylovat k něčemu, co se rýsuje jakože obdobně vánočně. Jako mnozí z vás i my jsme začali s pečením cukroví, konkrétně s lineckými kolečky a srdíčky poslepované marmeládou a mými oblíbenými rohlíčky, kterých se má tasemnice v žaludku nedokáže nabažit.

Obžalovávám se...přiznávám to!

4. prosince 2011 v 11:08 | Mniška |  Pergamen a brk
Tak si tak pořád říkám, kdy už si pro mě konečně přijdou. A pak si to uvědomím; aha, dneska už se čarodějnice nepálí, ale naopak obdivují. Tak to je dost zvláštní, já osobně jsem si nějakého výrazného obdivu ke své skromné osobě nevšimla, tak to budu asi opravdu hodně špatná čarodějka. Anebo už jsem prostě vyšla ze cviku.

Párty začíná

1. prosince 2011 v 20:43 | Mniška |  PamátníčekJak už bylo uvedeno v mé pozvánce pro vás, dnešním dnem začíná velkolepá oslava, která bude připomínkou mých začátků s blogováním, zároveň tu budeme oslavovat s předstihem i rok mého blogování na blog.cz. Je tu pro vás připraveno i občerstvení, takže si beze všeho berte! :)