Listopad 2011

"To je hrozný, tebe nadchne každá kravina!"

26. listopadu 2011 v 14:16 | Mniška |  Nový vítr
aneb, jak pravila má drahá sestra z tepla svých peřinek, když jsem jí otravovala s bublifukem. Nicméně o mé sestře dnes nebude řeč, ačkoli by její pásový opar, zánět v krku a ukrutný kašel mohl vydat na celý článek. Rozhodla jsem se oslavovat. A co? Oslavovat úmrtí svého rodného sblogu...já vím, zní to hloupě, každopádně chci patřičně uctít památku blogu, s nímž jsem začínala, a proto si jej také vážím. Vážím si ho pro jeho pubertálnost, střeštěnost, svobodu a naivitu, kterou jsem tu projevovala...no co, každý přece nějak začínal. Byla to zkrátka nějaká etapa mého života a právě ta mě posunula dále a dnes jsem tam, kde jsem. Ne, neříkejte kde!

V Ďáblově dílně

23. listopadu 2011 v 21:15 | Mniška |  Společenský sál
Adolf Burger byl v roce 1987 předvolán k soudu. Ocitl se tam jako svědek obhajoby, aniž by sám věděl, koho to vlastně obhajuje. Jeho úkol je nyní v soudní síni jediný, ale ačkoli se na první pohled zdá, že je jednoduchý, není ve skutečnosti snadné vrátit se ve svých vzpomínkách o 44 let nazpět do minulosti a prožít znovu na vlastní kůži všechno, co mu za jeho mladých let provedli nacisté.

Poznej sám sebe

20. listopadu 2011 v 14:40 | Mniška |  Tajemný altánek


Vítejte v mém kurzu o poznání sebe sama. Kurz číslo 1.


Hrdinové síly a magie

17. listopadu 2011 v 10:15 | Mniška
Heroes of Might and Magic. Hrdinové síly a magie. Vyzývám vás všechny, abyste přistoupili blíže a zúčastnili se klání, jež trvá již 16 let. Dovoleno jest pozvednout meče, sekyry, luky či kuše anebo použít tu nejtěžší magii. Jsi bojovník anebo čaroděj? Jsi alchymista nebo druid? Lukostřelec či snad barbar? Ať je tvé umění jakékoli, pojď a přidej se k nám! Pojď a změř svou sílu s ostatními. Dokaž, že síla je silnější než magie! Anebo je tomu právě naopak?

Heroes of Might and Magic

17. listopadu 2011 v 9:58 | Mniška |  Dovádění v PC krabici


Heroes of Might and Magic III.


Heroes of Might and Magic IV.


Heroes of Might and Magic V.


Heroes of Might and Magic VI.Ledová královna se probouzí z letního spánku

14. listopadu 2011 v 15:00 | Mniška |  Pohledy do studánky

Dnes jsem měla v úmyslu napsat pro vás jiný článek. Vlastně mám v úmyslu napsat pro vás mnohem víc článků, nicméně mě příroda zase dneska překvapila a já se jí hodlám odvděčit. Dnes ráno totiž sněžilo v Ústí nad Labem, u čehož jsem tedy nebyla, protože jsem se ještě vyvalovala v peřinkách mezi plyšákama v Lovosicích. Jenže jelikož poctivě chodím na všechny přednášky, tak i dnes jsem odjela do Ústí na univerzitu, kam poté už z nádraží chodím pěšky. Naštěstí, protože jsem měla možnost vidět něco, co bych z trolejbusu neuviděla. A vyfotila to. Jen škoda, že jsem zrovna neměla nikoho po svém boku, někoho, kdo by zase vyfotil můj výraz ve tváři, protože jsem si připadala jako Alenka v Říši divů a podle toho se tak i tvářila. K tomu jsem zrovna v ruce držela můj plyšový obal na mobil, abych z mobilu mohla fotit, takže jsem musela skutečně vypadat jako nadšené malé děcko. Tu jsem si vzpomněla, že dříve, když jsem nosívala v kapsách nebo prostě jen v rukách nějakého plyšáka, který mě provázel při procházce, snažila jsem se ho zahřívat svýma rukavičkama, v kapse, nebo jsem ho schovávala pod bundou, aby mi neumrzl, chudák můj maličký. Dnes už mi žádné zvířátko neumrzne, protože bydlí v teplé postýlce.

Jsi absolutně nemožná!

11. listopadu 2011 v 9:18 | Mniška |  Pergamen a brk
Hmm. Hmm. Tak nemožná? A co to má jako znamenat? Jakože mi někdo chce nadávat do "neexistenčnosti"? Ubohé "neexistenčnosti"? Marné? Špinavé? Stop! To nemá šťávu! To si s váma pěkně vyřídím!

S ním je všechno jiné

8. listopadu 2011 v 18:49 | Mniška |  Pergamen a brk
Potřebuji si promluvit, Adame, opravdu to potřebuji. Zvláště po tom, co mne stíhá jedna rána za druhou. Ano, já vím, že ti zakázali se mnou mluvit, protože se za mnou vznáší mraky problémů. Nemusíš. Nemluv. Z tvých gest poznám, co mi budeš chtít říct, tak mne prosím vyslechni, alespoň pro tentokrát!

"Češtinářské cukroví" - slovesný vid a přechodníky

6. listopadu 2011 v 18:20 | Mniška |  Kronika českého jazyka
Jelikož jsme stále Češi a nejen my blogeři potřebujeme náš jazyk znát na vysoké úrovni (pokud stojíme o to, aby byly naše články kvalitní) a zvláště pak ti, kteří píší povídky a básně, přispěji dnes nějakou tou češtinářskou radou. Tento článek poputuje také na blog Jazyk našeho srdce, kde bude potřebný asi nejvíce.

Většina z nás chce být originální a někteří z nás si chceme s jazykem trochu hrát, aby naše povídky a jiná dílka měla ten správný šmrnc nebo nějakou tu zvláštnost. K tomu mohou posloužit třeba přechodníky, které působí trochu archaicky, snad proto, že jsou málo užívány. A proč? Jistě je to i tím, že většina z nás neví, jak s nimi zacházet. Ano, není to úplně jednoduché, proto se pokusím vás naučit, jak na ně.

Priority naruby

2. listopadu 2011 v 12:40 | Mniška |  Nový vítr
Jak můžete vidět mí čtenáři, pravidelní i náhodně kolemjdoucí, opět jsem přestěhovala některé své články ze svého rodného sblogu, který už za dva měsíce přestane existovat. Tentokrát jsem vytáhla téma o bájných hořících ptácích, což dělá dohromady šest článků: Z toho tři ukazují jen obrázky sebrané z internetu, jeden představuje Fénixe jako mýtického tvora různého a zároveň stejného v několika starých civilizacích, další odhaluje Fénixe na noční obloze, zároveň jsem se zde pochlubila se svým ručně malovaným obrázkem :) a poslední z těch šesti je mnou vytvořená báseň. Do obrázků jsem přidala pár nových.


Módní přehlídka plamenů

2. listopadu 2011 v 11:55 | Mniška
Photobucket


Syn slunce

2. listopadu 2011 v 10:53 | Mniška

Zahalená v plášti temna,
posázeném perlami,
přišla ze snu, ze světa,
doručená vílami.

Až noc ukáže pravého Fénixe

2. listopadu 2011 v 10:46 | Mniška

Mám velmi ráda noční oblohu s jejími zářivými poklady, proto se vám dnes pokusím povědět něco málo o souhvězdí Fénixe.

Zrozen z popela aneb ne každého oheň popálí

2. listopadu 2011 v 10:32 | Mniška

Na úvod chci jen říct, že článek byl inspirován jedním z mých tajemných dobrodružných snů. Pamatuji si z něj málo, ale v paměti mi utkvělo, že jsem v něm malovala Fénixe v letu.