Nadešel čas králíků

26. října 2011 v 9:03 | Mniška |  Nový vítr
Už je to nějakou dobu, co se podzim usadil kolem nás, a dokonce i doprostřed nás, neboť počasí na nás dokáže působit i takovým způsobem, že nás svými prsty uchopí za srdce a my můžeme být zasmušilí, nerudní, nebo radostní. Ten podzim je tedy i v nás, ať chcete, nebo nechcete. Nicméně přesto to pro nás znamená minimálně jedno; pěkně se nám ochladilo, a tak nadešel čas králíků. Mých králíkových papučí na nohy...a je mi hej!


Už dlouho jsem nenapsala reportáž ze života. Nyní však cítím, že se toho událo dost na to, abych se vám se svými zážitky mohla pochlubit nebo v některých případech prostě vytahovat :) Jdeme na věc!

Stromy se konečně oblékají do krásných barevných hábitů a já proto začala s sebou do školy nosit foťák. V tomto článku ale fotek moc nečekejte, jsou to takové vlaštovky, nebo spíš první sýkorky, které brzy začnou zase létat.

O škole zatím hovořit nebudeme, ačkoli musím přiznat, že se tam vcelku dost dobře bavím. Zrovna dnes jsme si na moderních československých dějinách povídali o filmu a hudbě za normalizace. Profesor vyprávěl o tom, jak si vzpomíná na útěk do emigrace pana Waldemara Matušky, který před svým odchodem prohlásil:"Mám-li mít rudého bratra, tak ať je to Indián." V ten moment žáci vyprskli smíchy. Pro ty, kdo nerozumí, mám nápovědu: Komunisté, kteří zde 40 let v ČSR vládli, disponovali symbolickou barvou rudou. Že si neodpustili poznámku, že se soudruh Matuška bude mít na západě bídně, je bezpochyby jasné...Nu, to byla dosti zabedněná slepota.

Zase to zdržuji, ach promiňte! Ale já si prostě neodpustím svou včerejší příhodu. Jela jsem vlakem do školy. Suverénně jsem se roztáhla na sedačkách v Elefantovi. Mohla bych si vytáhnout studentskou kartičku. A koneckonců bych si mohla už připravit peníze (jezdím ze zastávky, takže si kupuji jízdenky ve vlaku), proletělo mi bezděčně hlavou. Toužím se teď vidět ve chvíli, kdy jsem se podívala do peněžky a málem mi v té chvíli vypadly oči z důlků, když jsem spatřila, že v ní nemám zhola nic. Automaticky jsem panicky vyskočila ze sedačky a začala se balit. Tady nemůžu být, nemůžu jet zadarmo. Co teď? Mám vystoupit z vlaku? Jenže za prvé už byl vlak od Lovosic dosti daleko a za druhé mě do Ústí nelákala jen škola, ale i zarezervované knížky v knihovně. Nu, vážení, co byste řekli, že jsem učinila? Ano, správně, schovala jsem se na záchod. A po celou cestu jsem nevylezla. Ale jela jsem stylově. Na záchodech první třídy. Víte, už párkrát jsem přemýšlela nad tím, čím to je, že se rozvítí kontrolka s WC na znamení, že je obsazené a mně napadlo, že se rozsvítí poté, co se na záchodě zamknete. Nebyla jsem si tím jistá, ale držela jsem se této své domněnky, proto jsem chvíli, co chvíli záchod odemykala. Řeknu vám, tak horké chvilky jsem dlouho nezažila. Ještě, co jsem dorazila do školy, jsem se měla na pozoru, jestli na mě už nečeká někde nějaký revizor (to víte, kamery jsou dneska fakt všude!).

A jak to bylo dnes? Jela jsem přeplněným vlakem. Připravená hrdě s peněženkou v ruce. V Elefantovi jsem seděla nahoře v patře. Spodem prošel průvodčí a patro minul. "Aha, asi je líný jít do schodů", napadlo ségru, a už jsme ho nečekaly. "To je fajn, platím ČD už pět let nehorázný peníze, jednou můžu jet taky zadarmo," prohlásila sestra. Já si jen s kapkou potu na čele vzpomněla na včerejšek...řekla bych, že poctivost se ve mně nezapře, ale co jsem předvedla včera, to moc poctivé nebylo, taky na to nejsem hrdá, tak to nikde neříkejte! Jenže pan průvodčí se objevil. Zkontroloval jízdenky dvou slečnám mně naproti a poté se na mě obrátil s podezřelým úsměvem. "Zpáteční studentskou do Ústí z města," říkám už automaticky. "Tak to vás asi zklamu," usmál se ještě víc pan průvodčí, "právě mi došly jízdenky," zazubil se znovu a odešel. No, nemám já kliku? Další nezaplacená cesta do Ústí :)

Teď už se budu jen chlubit. Nedávno jsem získala vysněnou "plně automatizovanou" sběratelskou edici Heroes VI. (jestli si vzpomínáte, o té hře jsem mluvila nejen v článku týdne, ale už mnooooohem dřív). Maminka o ní doposud neví. Kdyby věděla, že jsem si za 1 849 Kč koupila PC hru místo oblečení, dostala bych pěknou drškovou, což zatím nechci riskovat. Samozřejmě se to maminečka dozví, ale v tomhle případě lépe později, než dřív, protože to bude absolutně nezvratné. Stejně jako to bylo tehdá se Zaklínačem, ani Heroes jsem doposud nenainstalovala na PC, aby mě ruka nesváděla (a já ji nemusela utnout) a věnovala se povinnostem do školy. No, a hlavně je to stavem PC, už nám stárne a je to znát. Zaklínače jsem nedohrála...Nicméně, tady je fotka...voaláá...já jsem nyní absolutně spokojená!

Co se týče mého hudebního světa, mám tři záležitosti k promluvě. Ta první je, že jsme opět se sborem začali pracovat na Vánoční Rybovce, kterou zazpíváme v kostele na Půlnoční. Moc se na ní těším a mně se dostalo takové cti a šance, že jsem byla pověřena veškerým sopránovým sólem, které tam je. Jsem nadšená, jak malá holka! To si snad ani neumíte představit! Budu se snažit nezklamat, opravdu se bud usnažit!

Druhá věc: Už v květnu jsme s Enklávou natočili naše páté CD (pokud ještě nepočítám DVD Lajf). V říjnu naše deska vyšla a 4.listopadu se bude křtít na našem výročním koncertě. Enkláva totiž slaví už 10 let! Ukázku si odpustím, protože je to na vlastní nebezpečí. Mohu jen prozradit, že písnička, kterou jsem pro desku nazpívala se jmenuje "Destroyed" od Within Temptation. Musím říct, že jsem vůči sobě dost kritická a v písničce jsou minimálně 4 místa, která bych nejradši úplně přetočila. Pryč s tím! Takže z toho důvodu poslech neposkytuji a ještě dlouho ho ani poskytovat nebudu...nekompromisně!

A poslední věc. (Už nemusíte mít strach, tato věc se netýká mně samotné). Před časem jsem objevila americkou rockovou skupinu Switchfoot, která mě velmi zaujala. Nicméně z prvního poslechu byste vůbec neřekli, že jde o kapelu křesťanskou, myslím, že je těžké se o tom vůbec někde dočíst, alespoň já jsem to nikde napsané neviděla, ale vím to. Slova jsou skutečně pěkná a smysluplná. A jak už jsem se také zmiňovala, momentálně trávím čas v Narnii. Shodou okolností jsem zjistila, protože teď projíždím soundtracky, že Switchfoot natočili jednu z písní k tomuto filmu. Takže si prostě neodpustím vás o ní nepřipravit:Nenechte se ovšem tímto videoklipem mýlit, kapela má totiž trochu jiný "drajf" a jejich jiná tvorba je skutečně mnohem rockovější! Nicméně i tahle skladba je krásná a pro Narnii jistě vhodnější, než něco drsnějšího.

Fotky zde uvedené jsou mé vlastní: 1. fotka s názvem "Nadešel čas králíků".
2. Sebrala jsem hezký lísteček a pak mi došlo, že k tomu šátku, co mám na krku, by mohl vytvořit barevný kontrast, tak jsem to zkusila vyfotit a výsledek se mi moc líbil.
3. Zavřená krabice sběratelské edice Heroes VI.
4. Obsah sběratelské edice (PC hra, PC bonus do hry, prstýnek, knížka, tričko, soundtrack a plakát).
5. Obal CD Enklávy, které nese název "...a přece se točí..."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 26. října 2011 v 10:58 | Reagovat

Fotky jsou skvělé. Králičí papuče vypadají hřejivě (taky bych si je měla pořídit, neboť, i když topím, zebe mi od noh.) Šátek s lístečkem vypadá moc dobře, zajímavě kontrastní barevná kombinace... Hru neznám, a vůbec, jaktože jsi nedohrála Zaklínače? 8-O  ;-)  :-)
K těm projetým jízdám - nedělej si výčitky svědomí, podstatné je, co jsi chtěla udělat, ne? A normálně bys zaplatila, i v prvním i v druhém případě. Chyby se stávají a jsme tvorové omylní... v tom prvním případě by se dalo domluvit s průvodčím, ale musela by sis ho vychytat dřív, než přijde on k tobě a zaťuká ti na rameno. Myslím že by to šlo nějak vyřešit.
Ale nedivím se, že ti bylo v ten moment ouvej, člověk zpanikaří.
Ty už zpíváš u Enklávy deset let?
Nebo Enkláva působí deset let a ty zpíváš - odkdy? 8-)
Hm.... že bych se jednou utrhla z řetězu a koupila si vaše cédéčko? 8-)

2 Krasivija Krasivija | Web | 26. října 2011 v 18:27 | Reagovat

Ja jsem taky jela na černo. He. Koupila jsem si jízdenku jen do půlky cesty, ale jela jsem dál. :D Však ono se taky nic nestalo. Ale celou cestu jsem měla strach, aby si toho nikdo nevšiml...

Ano, zajímám se hlavně o slovanské bohy a slovanskou mitologii.
Ale ten design je ještě z doby, kdy jsem si myslela, že Rumusko je slovanským státem. Ale přece nemůžu dopustit, aby můj vlastnoručně vytvořený design nemůže jentak přijít vniveč, ne. A tak ho mám na blogu.

3 (Ta)jemná kakaová (Ta)jemná kakaová | Web | 26. října 2011 v 20:42 | Reagovat

Na černo? Smekám! Prokázala si obrovskou odvahu, kterou bych v sobě zrovna já nenašla. Vždycky, než jedu za sestrou do celkem dalekého města, čtyřikrát kontroluju peněženku, abych si sama nedala přes čumák. Máš můj obdiv :).

A jinak, ty boty s králíčky vypadají sympaticky, mechově.., hlavně teple.

Samozřejmě, hezky si sepsala své zážitky :).

4 Ebolin Ebolin | Web | 27. října 2011 v 8:51 | Reagovat

Děkuji za dlouhý komentář...samozřejmě že jsem dosud nic nekopírovala...to já jen zdůraznila.... :D a jinak, moc dobrý článek....a celý blog...věnuješ se mu krásně jako správná adminka

5 Lucie Lucie | Web | 27. října 2011 v 9:46 | Reagovat

No teda, já bych měla asi taky pořádně nahnáno, být v tvé kůži při té situaci ve vlaku :-) Vyřešila jsi to skvěle, ačkoliv příjemné prostředí jsi při cestě do školy jistě neměla :-D Hlavně, že se ti povedlo dojet až na plánované místo a revizor nic nezjistil :-)
Ty hry jsou teď tak drahé, to je hrozné... Moje mladší sestra je blázen do Simíků, taky na to už padlo sppoustu peněz. Ale nesmím naříkat, sama si totiž někdy vlezu na její počítač a zapnu si tu hru taky :-) Věřím, že máš z Heroes obrovskou radost :-)

6 signoraa signoraa | Web | 27. října 2011 v 11:52 | Reagovat

Já jsem srab, který se bojí jezdit na černo, protože mám pocit, že to na mě každý vidí. Z tohoto důvodu, by se ze mně nemohl stát ani zloděj, určitě by se mi v ten moment rozsvítil nad hlavou maják a každý by řekl "Tak to je ona".
Musím přiznat, že jsem vděčná za tolik proklínanou a kritizovanou Opencard. Na MHD si kupuji vždy roční předplatné, protože je cenově nejvýhodnější. Dříve byla na rok jedna známka a bylo to v pohodě. Pak však nějakou moudrou hlavu napadlo, rozdělit roční známku na čtvrtletní útržky. Třikrát jsem platila pokutu jen za to, že jsem si nepřehodila útržek a musela jsem kvůli tomu jezdit na ústředí Dopravních podniků. Naposledy se mi přihodilo to, že jsem asi týden po dovolené zaregistrovala v autobuse revizora. Polil mě pot a bylo mi jasné, že jsem si opět neprohodila útržek. Záchod, kam bych se skryla, tam nebyl :-D , raději jsem vystoupila a šla třičtvrtě hodiny pěšky domů. Nikam jsem ten den naštěstí nespěchala a bylo léto. Doma jsem zjistila, že mám v legitce známku za I. čtvrtletí!!, já už si jí nepřehodila v dubnu a suverénně jsem jezdila po Praze. Známka na II. čtvtletí odpočívala doma a čekala. Mé obrovské štěstí bylo, že jsem v té době nenarazila na revizora a že jsem netušila, že jezdím na neplatný doklad. :-D
Gratuluji k dalšímu CD a doufám, že se výroční koncert vydaří. Stejně tak k sopránovému partu v Rybovce.
Nejen králičí bačkůrky připomínají blížící se zimu a Vánoce. :-D

7 Mniška Mniška | Web | 27. října 2011 v 22:59 | Reagovat

[1]: Papučky doporučuji...přidáš se s králíkama, nebo máš kočičí? :-D Zaklínače jsem nedohrála, protože můj počítač hru odmítá zkousnout a plive ji po mně. Nejprve se hra sekala, teď mi hází podivné barvičky...chce to nový PC, nebo paměťovku doplnit.
Také jsem přemýšlela, že bych se šla dohodnout s průvodčím, ale přiznám se, že tolik odvahy jsem neměla.
S Enklávou jsem skoro devátým rokem, takže nejsem mezi zakládajícími členy. Ale nyní jsem tam jedna ze tří nejstarších. Jestli chceš CD, tak ti ho klidně pošlu, protože ho nekoupíš, je prostě pro účely Základní umělecké školy, takže na pulty se nedostane, ale není problém, budeš-li chtít vědět, jak hraje ZUŠ Lovosice :D mimochodem, zpívá tam s námi i vítěz brněnské pěvecké soutěže, který by se měl ukázat i v TV

8 Mniška Mniška | Web | 27. října 2011 v 23:14 | Reagovat

[2]: Ach tak, to je zajímavý poznatek :) Ale máš pravdu, byla by škoda, kdyby byl neužitečně zlikvidován, když se tak povedl

[3]: Děkuji, i když se přiznám, že jsem spíš měla nahnáno, než že bych oplývala odvahou :-D

[4]: Děkuji :) ráda se půjdu podívat zpět na ty neokopírované články

[5]:Díky, já jsem taky ráda, že jsem dorazila na místo a že jsem si pak mohla vyzvednout ty knížky :D Taky simíkujete? Kluk mojí sestry snad nedělá nic jiného, než jen staví a staví, ale už v tom má takovou praxi, že v jeho luxusních domech bych chtěla žít :D

[6]:Přiznám se, že Opencard a jeho systém, jak ho popisuješ, neznám :) Studentská asi poskytuje tu největší slevu (myslím), ale nevýhoda je v tom, že jen do jedné konkrétní stanice. No, taky jsi měla pěkné štěstí a odvahu v nevědomosti :)
Jinak děkuji moc, vážím si toho, to přání se mi bude moc hodit!
No, to víš, já už se na Vánoce těším od srpna! :-D

9 Vendy Vendy | Web | 28. října 2011 v 13:00 | Reagovat

[6]: No, přestožže jsi měla v ten moment neplatný doklad, tak známku jsi měla zaplacenou, ne? Myslím, že to by se dalo vysvětlit i na MHD. Ale asi by záleželo na tom, na jakého člověka narazíš, jestli to bude někdo s mozkem, nebo úřednický blb.

10 Vendy Vendy | Web | 28. října 2011 v 13:03 | Reagovat

[7]: Kočky by asi byly výstižnější,jen se musím podívat, jestli něco takového existuje. ;-)
A to CD bys mi poslala? Opravdu? Mně by stačil přepal, nemusel by být originál.Ráda bych si to poslechla.

11 Mniška Mniška | E-mail | Web | 29. října 2011 v 15:30 | Reagovat

[10]: Ano, klidně bych ti to poslala, jestli o to opravdu tak stojíš :) Já se zeptám, jestli ještě nějaká originálka nezbyla, nevím, kolik se jich udělalo, přinejhorším bych ti to vypálila, ale jestli opravdu chceš, pošli mi na email adresu a dřív nebo později to pošlu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama