Jednorožci v Beaglově podání

5. srpna 2011 v 23:21 | Mniška

Jednorožec, v našem případě jednorožka, žije osamělým životem ve svém lese, kde pečuje o místní zvěř, chrání je před lovci a její přítomnost v lese způsobuje věčné jaro. Zvěř respektuje jednorožce, uznává je jako ty nejmajestátnější, skládají před nimi tu nejhlubší úctu. Jednorožci, které zachytil Peter, jsou i velmi pyšní a zahledění sami do sebe, vědí, že jsou nejkrásnějšími tvory na světě. Jsou to také stvoření magická, jejich kouzlo ukrývající se v rohu přemůže i samu smrt, jsou nesmrtelní. Spatří-li člověk jednorožce, většinou ho nepozná a jednorožcův roh je mu skrytý, zahalen stínem a vidí v něm obyčejného koně. Jednorožec však nikdy nepocítí lítost, lásku a žal.

Česká verze knihy, která se dá sehnat opravdu těžko
české

Anglická verze
anglické

Anglické vydání s obrázky
s obrázkama

Anglická verze ve speciální edici
speciální

Anglické vydání - "Ztracená verze"
ztracené

Anglické vydání s obrázky

Anglické výroční vydání

Anglické komiksové vydání

Německé vydání

Německé výroční vydání

Kdo je opravdovým příznivcem této knihy a touží ji mít ve své sbírce, je tu odkaz na internetové knihkupectví Daemon, které má jako jedno z mála ještě české vydání k dispozici.

Nedávno však vyšlo novější vydání Posledního jednorožce v českém předkladu, takže dnes (tento článek byl napsán před několika lety) už není tak těžké Posledního jednorožce sehnat. Jako bonus je do knihy zahrnuta i jedna volně navazující novela Dvě srdce, někde jsem však četla, že to není příliš optimistické čtení, nicméně je na vás, abyste to posoudili :) Takže příjemné počtení!

České výroční vydání z roku 2009

Český kreslený film, který už dnes lze také poměrně snadno na internetu sehnat
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | E-mail | 7. března 2012 v 15:39 | Reagovat

poslední jednorožec je úžasná kniha, moc pěkné fotky i blog. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama