Druhy jednorožců a jejich historie

5. srpna 2011 v 21:35 | Mniška

Éra Heroesových jednorožců aneb jak šel čas...
III. IV.
Photobucket - Video and Image Hosting Photobucket - Video and Image Hosting Photobucket - Video and Image Hosting
Zatímco tvůrci Heroese III. vycházeli spíše z pramenících a všeobecných informací, v dalším dílu ságy se na zdejších jednorožcích zrcadlí i trocha fantazie navíc. Inu, co k nim dodat, tady jsou...
Tato úžasná stvoření však nabrala další a novější podoby v novějším dílu Heroese a to V. Posuďte sami...
V.
Photobucket - Video and Image Hosting Photobucket - Video and Image Hosting
O prvním "nevylepšeném" jednorožci se píše: Stříbrní jednorožci jsou mocnými spojenci elfů, kteří vyšli ze srdce lesů, aby odehnali veškeré útočníky. Když stříbrný jednorožec zaútočí, vyšlehne z jeho rohu jasná záře, která dočasně oslepí nepřátele. I tento jednorožec dokáže svou aurou chránit spojenecké vojáky před nepřátelskými kouzly. Ačkoli se může zdát, že některé věty jsou zde pro nás zbytečné, lze z toho leccos vytáhnout. Představu o čistotě a svátosti jednorožců i v počítačových hrách. O druhém "vylepšeném" jednorožci se píše: Duše jednorožců dlí v hlubokém srdci přírody, a proto jsou také zasvěcení elfům. Ti je považují za totemové zvíře celého Irrolanu a pověst praví, že když skoná poslední jednorožec, spolu s ním zahyne i celé elfí království i s jeho lidem.
Tak z her...

Zlatí jednorožci
V některé literatuře se můžeme dočíst i o tzv. Zlatých jednorožcích, kteří už ale ovládají totálně všechno, dokonce i ostatní jednorožce. Můžeme je považovat za "krále" všech jednorožců. Ovládají tu nejtěžší magii a zbývá jich jen po hrstce. Spatří-li ho člověk, domů už se nevrátí ve stejném stavu, se kterým odešel, neboť jeho paměť je dočista vymazána.

Photobucket - Video and Image Hosting Photobucket - Video and Image Hosting

Černí jednorožci
Jsou považováni za bojechtiví až zuřiví, proto jsou odsuzováni ostatními mírumilovnými druhy. Někdo by mohl i říct, že jsou ztělesněním "opačného jednorožce" - nezastraší ho krev, můžou být spatřeni i ve válkách, bitvách, jsou silní a mohutní a rohy jsou zde spíše pro zabíjení než k léčení. Jsou i tací, kteří rozdíly mezi jimi a ostatními jednorožci nevidí (tedy kromě barvy, samozřejmě). Zkrátka o něco divočejší, černí hřebci.

Photobucket - Video and Image Hosting Photobucket - Video and Image Hosting

"Pegasojednorožci"
Aneb jednorožci s křídly. Tak ty známe téměř odkudkoli, zejména z obrázků kolujících po internetu. Mají symbolizovat nejen svou čistotu a velkolepou krásu, jakožto jednorožci, ale i volnost a vznešenost v zobrazení lehkých, opeřených křídel. Moc, kterou jim přisuzujeme, je téměř podobná s ostatními, běžnými jednorožci.

Photobucket - Video and Image Hosting Photobucket - Video and Image Hosting

Stříbrní jednorožci
Podle některých ovládají vysokou magii a jsou hlavně vzácní. Jiná verze říká, že stříbrní jednorožci jsou vlastně ještě mladí - hříbata - a teprve poté se z nich stanou ti praví bílí jednorožci.
Photobucket - Video and Image Hosting

Bílí jednorožci (praví)
To jsou jednorožci tak, jak je známe se vším všudy. Ladní, vznešení, zářící vznešeností, mírní a nevinní. Navážeme-li na verzi teorii vývoje, pak jsou to již plně dospělí jedinci. Pro nás ostatní jsou to jediní nefalšovaní a praví jednorožci, tak jak mají být.

Photobucket - Video and Image Hosting

A můj názor (pokud někoho zajímá) je postaven na tom, že ostatní druhy než bílý, jemuž říkám pravý jednorožec, jsou pouze fantazií lidského světa a opepření říše jednorožců, které má význam pouze k dovytváření jakéhosi schématu či smyšleného systému nebo jen zkrátka k hezkým pohádkám. Sama však preferuji pouze jednrožce pravé a pokud někdy doopravdy existovali nebo existují, pak je to právě tento.

Photobucket - Video and Image Hosting
Pozn. Tento seznam jsem vytvořila sama na základě jiných prostudovaných materiálů, nejen z internetu, nýbrž i z her, které hraji a samozřejmě i z knih.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 horse horse | 11. února 2013 v 20:14 | Reagovat

já si myslím že jednorožci pochází z pravěku.A promě to nejsou žádné klepy ani fámy. :-)

2 ami ami | E-mail | 20. května 2014 v 20:50 | Reagovat

já věřím že tohle všechno existuje. jinak máš moc hezké obrázky :-)

3 ami ami | E-mail | 20. května 2014 v 20:53 | Reagovat

já si taky mislím že pocházejí s pravěku ale tím nechci říct že neexistují do dnes naopak. :-D jednou bich chtěla vidět nějákeho jednorožce pegase či pegarošce :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama