Nohy na stole

2. července 2011 v 15:46 | Mniška |  Nový vítr
Velkolepý zvuk fanfár, rozprostřený červený koberec a přijíždí kočár s černými frískými koňmi. Vážení přátelé, jsem zpět!
Ne. Skutečně si o sobě nemyslím, že bych byla nějakou veleváženou a vznešenou osobností, pro kterou by nebyla škoda použít kočár a fríské koně, ale ať má ten úvod taky nějaké grády.

Než opět začnu naplno blogovat a přidávat smysluplnější a významnější články, neodpustím si pár slov sobě na uvítanou . Jak víte, blog začal pomalu už od května trochu stagnovat, úplně pak od 6. června. Výkřik do tmy ohledně plesnivého zaklínače momentálně nepočítám. Nicméně, a jak už také všichni víte, mělo to svůj důvod a tedy zkouškové období, které mám od včerejška definitivně za sebou. Nyní mě čekají 3 měsíce prázdnin, sice budou omezenější, vzhledem k tomu, že se budu už zabývat povinnou četbou na další semestr, ať to potom zase nedoháním a nesnažím se přitom lámat časové rekordy, a také už budu pracovat na bakalářské práci. Do níž se mi mimochodem vůbec nechce. A samozřejmě až nyní jsem si uvědomila, že to téma, které jsem si pro svou práci vybrala, není zase tak úžasné, jak se mi jevilo na začátku. Ale to nechme, nehodlám se jí tu věnovat ještě tady...

Takže po celém měsíci a půl nepřetržitého učení na 13 předmětů ve škole, vám nyní píše už zlenivělý vysokoškolský třeťák, který si hodlá užít válení se pěkně do sytosti. Těším se až budu chodit ven jen tak bez toho, že bych si s sebou brala nákupní lístek, batoh do školy, noty nebo třeba jen peněženku. Až budu psát o sto šest - nikoliv seminárky, eseje, přitroublé domácí úkoly na seminární diskuse aj. - články nebo povídky, až budu moci chodit s přáteli na koupálko, na čajíčky, na pizzu, nebo až budu po nocích trápit počítač svou neúnavnou hrou na zaklínače, Heroes, F.E.A.R., Wolfenstein, nebo mou oblíbenou upírskou ságou Legacy of Kain - pěkně stařičkou, ale zato kvalitní hrou. Je vážně příjemné mít nohy na stole.

A jak jsem dopadla po tomto zkouškovém období? Náš profesor doktor Tomíček to vystihl přesně, když se kysele zatvářil a skoro až nešťastně poznamenal: "Vy jste šprtna," "nu co, já se za to nestydím," jsem mu odpověděla. Takže jsem dopadla nejlépe, jak jsem mohla (aby taky ne, když jsem se v kuse učila takovou dobu a já po ten čas žila téměř asketickým životem), čili kromě jednoho zápočtového testu, který jsem napsala až na podruhé, jsem všechny ostatní napsala na poprvé a z pěti zkoušek mám samé jedničky, takže jsem překonala sama sebe. Jelikož si nyní můžu zažádat o prospěchové stipendium, rodiče se mi klaní - samozřejmě přeháním, ale každopádně jsem ráda, že je na nich tolik vidět, že z toho mají radost i oni a pořád se mě teď ptají jestli náhodou něco nepotřebuju nebo nechci. Věřte mi, že ten odstavec nemá být žádné glorifikování sama sebe, jen se zkrátka chci podělit o svou radost, která přišla po takové době dřiny. Cítím se být totiž najednou tak volná, chápete? Vše splněno a ta břemena povinnosti spadla jako zrezavělá pouta z mých rukou a nohou.

Z čeho mám ještě jednu moc velkou radost je, že mi úplně krásně fachá Zaklínač 2 na mém staroušovi. Počítač už má opravdu mnoho let za sebou, ale nezklamal mě. Zaklínač jede úplně nádherně i na vysoké efekty a grafické detaily, lístky na stromech tam můžu spočítat, můžu shazovat hrnečky ze stolečků - dobře, je fakt, že spočítat vlasy na hlavě Triss by bylo obtížnější, ale důležité je, že to všechno fachá, jak má. Já jsu tak šťastný človíček!

Navíc už jsem si předobjednala novou sběratelskou edici Heroes VI. a v rámci toho jsem nedávno dostala zadarmo její beta verzi, která mi na počítači taky běží jedna radost.

Také jsme s Enklávou letos stačili natočit už šesté CD, takže další důvod k radosti. Tak si tak říkám, že toho štěstí a nadšení je opravdu mnoho, tím pádem to jistě zákonitě musí skončit nějakým pádem, aby se náhodou nemohlo stát, že by toho úžasného bylo přehršel. Doufám, že mě třeba někde nezajede auto...no, raději se budu snažit, aby se ze mě náhle nestal nějaký přespříliš opatrný až bojácný tvor.

Tímto vás chci uvést do další nové etapy tohoto blogu. Buďte vítáni!

A ještě na závěr, zde je naše odpočívající morčátko :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 2. července 2011 v 21:14 | Reagovat

Morče zřejmě vystihuje tvou náladu - veget a pohoda.
Gratuluji k úspěšným zkouškám! Byla to dřina, ale odměněná.
Navíc, funguje i Zaklínač, to je dobrá zpráva. Nic tedy nebylo poškozeno...
Takže si užívej volna a už se těším na další články... ;-)  :-)

2 Lily Addams Lily Addams | Web | 5. července 2011 v 13:16 | Reagovat

Prázdniny člověk vždycky ocení :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama