Učební i hudební šok

6. června 2011 v 23:27 | Mniška |  Nový vítr


Jako dehydrovaný a vyčerpaný trosečník se už nějakou dobu plazím po světě. Nasoukat do mozku řadu informací je nehorázná dřina, nebolí z toho sice ruce a hřbet, ale ta šiška určitě. Jo a oči...oči zbarvené do ruda, protože mi samou vytrvalostí čučet na písmenka - soubor znaků spojující označující (písmenko, slovo) s označovaným (předmět, emoce) - praskají žilky. Nějak se sama sebe ptám, proč nepraskne rovnou celá moje osobnost. Vždyť touhle dobou bych už měla být dávno plná stresu, úzkosti z roztomilých zkoušejících profesorů a agresivity, protože zase nestíhám - ano, už zase - a ono nic. Divím se sama sobě, že nejsem ve stresu. Není to hloupé? Ptám se po tom, proč se pořád jen zubím a nervu si vlasy. Hmm, no, já jen, že je to divné...nezvykle.


Stejně divné jako můj divotvorně divný úvod. No, zkrátka jsem jen chtěla malinko přiblížit mou aktuální situaci, protože už jsem zase delší dobu zanevřela na můj blog románového života o mně. Jistě, mám fůru práce s.... ne. To nevyslovím. Zkrátka trávím už více jak půlměsícový čas zíráním do sešitů a na poznámky do notebooku (mimochodem za dnešek nemůžu už ani cítit slova jako "kultura", "společnost". Zkuste si někdy vzít do ruky antropologii a pochopíte, jak může být kultura vražedná...a s krví to souvisí taky - praskající žilky v očích).

Letos je mou nebezpečnou misí absolvovat 15 předmětů. Už jsem jich snědla 11. Kromě jedné písemky jsem všechny napsala na poprvé a zatím mám z jedné zkoušky (antropologie) za jedna. Další 4 zkoušky mám za úkol dobýt. Jestli k tomu použiji zeppelinový útok nebo nečekaný ponorkový útok, se ještě rozmýšlím. No, koukám, že můj prohlubující se zájem o první světovou válku je nějaký aktivní. To bude tou degenerací. Čím víc toho vím, tím míň toho znám. Nové poznatky vytlačují ty staré :D já se z toho "picnu", proč to v té zvrásněné narůžovělé věci prostě nemůže zůstat vměstnané všechno? Státní závěrečné zkoušky bych měla z krku jedna radost už v ročním předtermínu...

No, takže ta degenerace. Trochu zvláštní a vysmátá degenerace. Ale možná to tak i má vypadat. Ale asi bych věděla i o jedincích, kteří by si svou degeneraci moc neužívali...ještě před semestrem bych k nim patřila já. Ale co vím, třeba mě to ještě letos sklátí taky. No, prostě a zkrátka, jsem nyní mimořádně nezaměstnaný zaměstnaný člověk, kterého občas sem tam něco zabolí a zakouzlí tak, že u toho umím i usnout. Jestli s otevřenou pusou, to musí vyfotografovat jiní...

Ale teď beze srandy. Učení je mučení. Co by člověk čekal od zkouškového období? Už samotný termín má člověka vyděsit. A to se daří. A jen chci upozornit, že zkouškové opravdu není pohodové :D pro ty, kteří by si to náhodou mysleli. Pro nechutně svědomité studentíky zcela určitě ne. Já jen, že už jsem ten názor zaznamenala, tak abych vyvedla z omylu i ostatní. Nedělejte si o vysoké škole žádné sladké iluze :) Ale, abyste si nemysleli, nechci tím vším říct, že jsem nějaký velký chudáček...i když jím vlastně jsem...Dobře, chtěla jsem napsat tento ostavec bez vtipů. Nepovedlo se, tak znovu.

Opustíme školu, jistě jste už všichni pochopili, že prostě nemám čas. Prostě ne, takže s těmi oslavami a zahradními party na mě, prosim vás, počkejte až po skončení června, jo? To už zkouškové nemám a to budu moct. A hlavně budu chtít ještě víc moc.

Co dodat na závěr, snad jen to, že - a to se hned musím obhájit - jsem se letos nedívala na Superstar. Tedy de facto, protože moje rodina si tento komerční pořad pouštěla na plné pecky a nikoho nezajímalo, že chci mít klid na učení. Takže jsem se vlastně nekoukala, ale slyšela (včetně toho našeho zazobaného Mareše :)). Asi už jste všichni pochopili, že pořad Superstar nemusím, protože ho zkrátka zaštítila TV Nova - můj odvěký nepřítel (nechutně komerční - to je to, co mi na ní vadí), ale zase uznávám, že soutěž svoje výhody má (ale i celou řadu mínusů). Třeba objevila tu finálovou dvojici Adamce a Gunčíkovou. Přeřvávací TV nešlo neslyšet a hlas hlavně slečny Gunčíkové mě uchvátil. Na první pohled křehká blonďatá panenka a co z ní leze...rock, a to zastraceně dobrý rock! Musím prostě nutně připustit, že její talent (a také musím i uznat, že ač nejsem na slečny - to radši hnedky dodám - je to i moc krásná holka, takže jí vlastně nic nechybí. Popravdě, obojí jí hrozně závidím a asi proto jsem si jí tak oblíbila - ta věta není ironická. Má závist si nedělá nepřítele, ale přítele. Je to vlastně zakamuflovaný obdiv). Je tedy nutnost říct, že v tomhle je soutěž dobrá, nějací ti talenti se přes to sítko, ten filtr přece jen vyplaví. A její rockerský hlas mi opravdu sedí, takže ať kouká fofrem něco dobrého vydat!

Včera jsem viděla díky mé kritické a hysterické (nikoli historické) rodině kus grandfinálového kola. Zbyli tam Adamec a Gunčíková. Spolu jim to náramně sluší. Podle mého by si zasloužila vyhrát Gabriela, ale Lukáš je aspoň sympatický kluk, takže to nevyhrál nějakej trouba aspoň. A koneckonců zpívat také umí, což se cení. No, ale nemůžu si pomoct, když zpívali už po několikáté ten duet od Erose a T. Turner (Cose della vita), moc jim to slušelo. Bylo to i takové romantické vystoupení. Romantika na podiu... ach. JJ. Přesně proto pořád čekám, až do kapely zavítá nějaký kluk konečně. S kym si ta škola myslí, že ty duety potřebuju zpívat? Asi s našim šaškovským saxofonistou, "panem Vdolečkem"...Každopádně si neodpustím sem ten jejich duet šoupnout. Jsem také ráda, že vytáhli na světlo i tak krásnou písničku, jako je tato. A zazpívali ji opravdu obstojně - ještě k tomu jako bonus...Klidně bych si jejich přezpívanou verzi nahrála i do MP3. Zdařilé. Hmm, tak proč o tom jen mluvím a neudělám to? :) Jdu na věc...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 7. června 2011 v 13:54 | Reagovat

"Čím víc toho vím, tím míň toho znám. Nové poznatky vytlačují ty staré :D já se z toho "picnu", proč to v té zvrásněné narůžovělé věci prostě nemůže zůstat vměstnané všechno?"
Tohle moc dobře znám. Zpočátku jsem hltala všechny možné knihy, četla časopisy, vstřebávala nové věci o filozofii, new age věku, ezoterice, ale i obecné znalosti, zajímavé články, životopisy... až jsem zjistila, že mi všechno začíná splývat, dávám dohromady souvislosti které vůbec nejsou souvislé a ve finále chci říct nějakou zajímavost a nedovedu si vzpomenout jakou.
Škoda, že ta šedá kůra mozková toho nepojme víc a hlavně neuchová...

2 Berry Berry | Web | 21. června 2011 v 11:49 | Reagovat

Seš ale dost šikovná, když ti chybí už "jen" 4  zkoušky. Snad už to máš téměř za sebou :-). Zase je dobré, že červnem končíš, jedna holčina, kterou znám, nebude mít prázdniny, kvůli zkouškám, aby je stíhala a brácha ani neví, prostě se snaží. VŠ je sice specifická a možná lehčí v jiných věcech, ale zkouškové je opravdu mor, co tak pozoruju.
A Adamec i Gunčíková jsou opravdu nádherné hlasy, nejvíc se Gábině asi povedla ve finále ta píseň od Špinarové myslím. Jen je opravdu škoda, že to po 7 letech nevyhrála "baba" :-D.

P.S. Dneska jsem si na tebe vzpomněla, dívali jsme se ve FRA na Persepolis, ten komixy, jak jsi ho tu nabízela myslím.

3 Mniška Mniška | E-mail | Web | 2. července 2011 v 10:50 | Reagovat

[2]: Děkuji moc, nyní jsem ráda, že mohu říct, že už mám zkouškové definitivně za sebou a mám prázdniny, sice ne úplně dokonale prázdninovaté, protože povinnosti přeci jen ještě mám, ale učit už se nemusím, takže juchů!

Jinak si vážím toho, že sis na mě vzpomněla, ale nabízela jsem tu jiný komix - Maus, ale nevadí :)

4 Berry Berry | Web | 18. července 2011 v 19:24 | Reagovat

[3]: Aha :-D. Nevím proč se mi to nějak pomotalo... Omlouvám se... Užívej prázdnin plnými doušky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama