Květen 2011

Hrad postavený z not

28. května 2011 v 20:28 | Mniška |  Společenský sál
Já vím, že o hudbě už bylo napsáno mnoho článků. Vždycky je, co psát, protože pro každého má hudba jinou hodnotu, ačkoli vesměs pozitivní. Jenže mi to prostě nedá a sama nyní cítím, že chci doplnit těch milion úvah a článků na toto téma. Bude to nejspíš tím, že se mi do pacek dostalo zase něco nového, co mě dokonce od učení odtrhlo. Prostě mě asi nikdy nepřestane fascinovat neuvěřitelná moc hudby, její schopnost čarovat a pravomoc hrát si s lidskou myslí.

A je to doma!

20. května 2011 v 18:01 | Mniška |  Nový vítr

Když se daří, tak se daří...a když se nedaří, stojí to za morový blechy a stejně nám to nikdo nepofouká. Jako třeba tuhle já. Jaká dobrodružství zakouším, kromě toho, že se učím, učím a aby to nebylo moc jednotvárné, tak se bifluju a bifluju. Ne! O tom fakt nebudu mluvit. Jestli jste ale zvědaví, co je v téhle úžasné krabici, rozklikněte si tenhle článek, protože to fakt musíte vidět a vědět!

Prdlostní zárodek a tvrdý obal skořápky

15. května 2011 v 13:50 | Mniška |  Památníček

Měla bych se učit a hlavně číst, protože mi momentálně hoří koudel u zadku a zase mám věčné problémy s časem, jenže si tenhleten článeček prostě neodpustím, musím se na chvíli vrátit do své zvrácené minulosti, kterou představuje můj rodný sblog, který asi budu opěvovat ještě dlouho, jak se zdá.


Návrat z reality do reality

12. května 2011 v 18:13 | Mniška |  Nový vítr

Sice unavená, přesto zpět a doma. Jak jsem psala v předchozím článku, vydala jsem se se školou na pětidenní exkurzi na severní Moravu. Exkurze jsou pro nás povinné, přesto se předpokládá, že pokud už studujete historii, slovo "povinné" vás nebude trápit a vy vlastně pojedete dobrovolně, protože vás bezpochyby zajímají všelijaké památky, muzea a památníky...o tom přeci nemůže být pochyb. Jenže doba se mění hodně rychle a přestože je to několik desítek let, co lidé po studiu vydatně toužili, protože upřímně hladověli po znalostech, dnes už se ve většině případech vzděláním přímo pohrdá.