Jen drobné oznámení

30. dubna 2011 v 10:39 | Mniška |  Nový vítr


Jak už si mnozí z vás, mých stálých návštěvníků, všimli, opět jsem dnes vyhrabala ze svého starého blogu pár svých "pokladů". Musím říct, že jsem se opět začetla do mnohých svých starých článků, do svých příběhů a zážitků z mého života. Udivuje mě, co všechno se změnilo a co naopak zůstává stejné. Je škoda, že tefohe.sblog.cz visí v internetovém vesmíru tak osamoceně a už téměř nepovšimnut, ale myslím, že jsem udělala vážně dobře, že jsem se ho nepokusila smazat, protože je tam tolik vzpomínek, které mne fascinují; jaké starosti jsem tenkrát měla, s čím vším jsem měla potřebu se svěřit apod. Ráda se dívám do minulosti a vzpomínám, mívám po tom takový příjemný pocit. Nicméně dnes jsem vytáhla některé své úvahy. V poslední době "úvahuji" ve svém nitru velmi často, je pořád o čem přemýšlet, dennodenně mne nadchne něco nového. Nad čím se zamyslím dnes?


Je toho skutečně mnoho. Třeba včera jsem si na předmět "Filozofické problémy v anglickém jazyce" připravila prezentaci na Terryho Pratchetta a jeho Vědě na Zeměploše. Zpracovávat toto téma (byla to dobrovolná prezentace) mne moc bavilo, dala jsem si na něm záležet. A tak jsem se znovu s Terrym (mimochodem předvčerejškem slavil 63. narozeniny) zamyslela nad vznikem vesmíru, našeho světa a nás samotných.

Tyto hodiny filozofie jsou pro mě obrovským darem. Zbožňuji je! Člověk zapojí mozek hned 2x (když chce přemýšlet anglicky a ještě k tomu filozoficky). Naplňují mne především proto, že si odtamtud vždy odnesu nový poznatek, novou myšlenku a dobrý pocit z toho, že mé mozkové buňky se mnou pěkně spolupracovaly a nespaly.

I na této hodině jsme jednou řešily téma o konci světa v roce 2012 a učitelka nám řekla jednu zajímavou věc. Někdo prý totiž přišel s tím, že "konec světa" nemáme brát doslovně, ale jen jako určitý zlom, který spočívá v mentalitě lidí. Najednou prostě budeme přemýšlet jinak a dívat se na věci jinak, vnímat vše jinak. Přišel by nový začátek v myšlení lidstva. Samozřejmě je tohle jen pouhá domněnka a ne předložený fakt, nicméně se mi zdála zajímavá. A pokud by se tohle mělo skutečně stát, doufám, že by to vedlo jen k lepšímu.

Úvahami o životě a světě kolem nás bych ještě chtěla určitě mluvit, dnes už však ne. Je asi pravda, že jsem vás mohla úvodem trošku navnadit a nakonec vám toho moc nenapíši. Inu, čas mi hrozně kvapí. Dnes slavíme v Lovosicích pálení čarodějnic a naše kapela má vystoupení asi od pěti (proč asi? Protože je tam vždycky takových změn, že už v tom mám taky guláš). Už teď jsem trochu nervózní. Je to zvláštní. Vystupuji už asi osm let a já ještě stále bývám nervózní. Ještě bych vám chtěla oznámit, že příští týden jedu se školou na týdenní exkurzi na severní Moravu, kde samozřejmě (jelikož jsme historici) budeme navštěvovat muzea, zámky a hrady. Ono to na první pohled zní hezky, ale já se popravdě moc netěším, protože máme v plánu navštívit 4 objekty za den a bude to hrozný fofr. A já jsem tak nechutně pohodový člověk, který nesnáší ten nátlak "honem". Už to úplně vidím, jak si nic nestačím pořádně prohlédnout a nakonec stejně přijedu z exkurze s tím, že nic nevím, protože v tom budu mít akorát zmatek. Mně všechno prostě hrozně dlouho trvá a nemám ráda spěch. Inu, vlastně jsem vám tím jen chtěla říct, že po tu dobu budu neaktivní jak na svém, tak i na vašich blozích. Následně na to, jak přijedu už budeme psát první zápočtové testy, takže možná budu neaktivní trochu déle než týden :D uvidíme, třeba budu mít takovou touhu něco napsat, že bude tohle "varování" zbytečné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 30. dubna 2011 v 19:58 | Reagovat

Takže touhle dobou už někde zpíváš s kapelou, počítám... u nás je nějaké opékání selete, doufám, že nebude pršet.
K tomu konci světa - tohle byla zajímavá myšlenka. Asi všichni nezmění své myšlení během jednoho roku, ale možná se to nastartuje. V EZO mluvila jedna z poradkyň o éře křišťálových dětí, které se prý rodí v této době... jestli to znamená změnu v psychice, v myšlení a v jednání, uvidíme.
Hezký víkend a ne že skončíš v ohýnku! ;-)  :-D

2 Berry Berry | Web | 1. května 2011 v 21:01 | Reagovat

S tím koncem světa je to opravdu dost zajímavá myšlenka. A tož, Brnem projíždět nebudeš ;-)? Si nakonec užiješ, uvidíš ;-). Jsem nevěděla, že i na vysoké jsou exkurze, asi záleží na oboru, že?

3 Mniška Mniška | E-mail | Web | 12. května 2011 v 19:30 | Reagovat

[1]: Tak v ohýnku jsem nakonec neskončila, hlupáci na mně nic nepoznali :-D kouzelnou hůlku jsem schovala pečlivě.
[2]: Brnem jsme projížděli, ale opravdu jen projížděli, už jsem tam ale v minulosti párkrát byla :) ty jsi odtamtud? A ano, záleží na oboru, co já vím, exkurze nejsou na pedagogické fakultě a mám tušení, že je mají jen ti, kteří mají do dočinění se studií historie.

4 Berry Berry | Web | 12. května 2011 v 21:56 | Reagovat

[3]: No, tak nějak :-). No, tak to já studovat asi nebudu :-( :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama