Únor 2011

Obrázky ze hry Zaklínač

25. února 2011 v 17:53 | Mniška |  Obrázky ze hry Zaklínač

Let´s start...
Photobucket


Wyedzmin, The Witcher, Zaklínač

25. února 2011 v 17:36 | Mniška |  O hře Zaklínač


Dnes už zná příběh známého Geralta z Rivie téměř každý, ať už ze skvělých knih od Andrzeje Sapkowského, ze starého polského seriálu anebo z RPG, rovněž polské výroby, které obletělo snad celý svět. Jedno však Polákům nemůžeme upřít - jejich vytrvalost.

Reprezentační univerzitní ples UJEP

19. února 2011 v 21:14 | Mniška |  Pohledy do studánky


Tak, ptali jste se po fotkách z plesu UJEP, nebo spíš jen jeden konkrétní člověk. Když se na ně teď tak dívám, musím připustit, že je mi vcelku trapně, protože je jich málo, ale na většině z nich jsem já. Sama se sebou se nechci moc chlubit, koneckonců mě už vlastně většina z vás zná, takže se přiznám, že trochu váhám. Ale konečně, jsou to vcelku hezké fotky, což je opravdu co říct, že to říkám, protože většinou svůj xicht (opravdu to nemohu napsat jinak) podrobuji dost velké kritice. No, tak něco málo vám sem dám z toho mála, co bylo vytvořeno. Nerozprskávám je sem jen kvůli sobě, abyste věděli, já jsem totiž na všech fotkách kromě tří z nich. Moc jsem toho nefotila, protože si to řekněme narovinu. Nejsem suprový fotograf, takže vyfotit módní přehlídku za tmy se mi moc nepodařilo, hned jsem toho tedy nechala a pak už jsme jen podléhali zábavě a na foťáček jsme zapomněli.

Oko do nitra

13. února 2011 v 19:46 | Mniška |  Truhla
z mobilu 2

Díváme se na svět kolem sebe. Občas je toho k vidění tolik, že ani nevíme, kam se dřív podívat. Svět je plný krás, ale i hnusu, čím je však horší, tím zajímavější je se na něj dívat (no, ruku na srdce, občas to tak je, navíc nám to někdy více utkví v paměti). Díváme se nejen na přírodu, na města, ale také na lidi, které už od pohledu nějak soudíme, utváříme si na ně vlastní názor. Je ale čas podívat se do nitra, podívat se do sebe a podívat se našima očima na nás samé a soudit.

Moje kulturní prázdniny

12. února 2011 v 14:26 | Mniška |  Nový vítr
Avatar

Druhá půlka mého zkouškového období, tedy skoro asi měsíc, pro mě byla docela vegáč. Sice jsem se nevyhnula nějakému tomu čtení povinné četby do školy, ale i tak bych si troufla mluvit o tom, že jsem teď prožívala měsíční prázdniny, o kterých bych se chtěla zmínit, protože jsem v nich opět objevila kulturu, která mě nadchla ve své pravé, nestísněné kráse.

Smysl a život

7. února 2011 v 19:02 | Mniška |  Truhla
avatar

Věřím, že existuje. Smysl života. Každý z nás ho tajně nosí v nůši svého srdce. Věřím také, že jsou někteří lidé, kteří tím, že na smysl života nevěří, kteří si ho neváží (sebevrazi, vrazi aj.), svůj smysl života zahodili, ale měli ho v sobě ukrytý už odjakživa. Nechci přesně říct, co je oním smyslem života, protože jedna jediná pravá odpověď neexistuje. Nemůže být. My lidé jsme všichni jiní, každý máme jiná přání, jiné priority, a proto musí být i smysl života nejeden.

Eärendila

5. února 2011 v 11:15 | Mniška |  Tajemný altánekKdo by dnes neznal populární trilogii Pána prstenů podle kouzelného světa J.R.R. Tolkiena. Právě díky odvaze Petera Jacksona se otevřela dimenze všem ostatním filmařům, kteří začali produkovat fantasy filmy ve velkém. Ale ačkoli se dá o Pánovi prstenů mluvit opravdu zeširoka, omezíme se nyní jen na pár momentů z tohoto překrásného příběhu. I na něm se totiž dá najít prvek, který nám poslouží k tématu týdne o noční obloze.

Tajemství oblohy

4. února 2011 v 18:22 | Mniška |  Pergamen a brk


Nade mnou malou,
rozprostřels svůj plášť,
"jen jdi, hraj si, alou!
S každou z nich zvlášť."

Dech můj se mění
v oblaka mrazu,
přichází zatmění
stvořené pro krásu.

Každé to světýlko,
diamant oblohy,
rozkrývá znaménko
umělecké hodnoty.

Hvězdy mi vypráví
tajemný svůj příběh,
můj pohled naň tráví
předlouhý času běh.

Každá ta světluška
svůj symbol mající,
překrásná hádanka
v srdci jiný klíč tající.

Milion pohádek z nich
vyčíst se dá,
vždyť nikdo z nás v nich
nevíme, co každá z nich znamená.

Měsíci, vyprávěj o mléčné dráze,
jestli je opravdu skutečně z mléka,
řekni mi vše o vesmírné kráse
než usnu hned a mládí se svlékne.