Vítejte v novém v Novém...

1. ledna 2011 v 23:39 | Mniška |  Nový vítr

Vážení a milí, hlavně mí věrní čtenáři. V novém a Novém se vám hlásí Mniška, jejíž domovem byl dříve blog Tefohe.sblog.cz, který zůstane nadále funkční hlavně jako vzpomínka na mé počátky s blogem. Byla to úžasná cesta. Díky článkům, které jsem asi za tři, čtyři roky napsala, jsem si stále více uvědomovala, kdo a kým jsem. Poznávala jsem ale nejen sebe, ale i vás, moji milí čtenáři. A proto, třebaže mi sblog přestal stačit kvůli omezenému počtu kategorií, kvůli omezeným možnostem vzhledu, nechci být nevděčná, vždyť sblog mi toho tolik dal! Můj "rodný" blog mi tedy zůstane a snad vymyslím i nějakou sekundární funkci, kterou mu budu moci přiřknout, aby tam nezůstal chudák sám a ve starém viset v našem rozsáhlém internetovém vesmíru. Ale kdo ví, třeba mne blog omrzí, či zklame a já se opět vrátím ke své osvědčené kvalitce(?).

Něco málo o novém v Novém. Jak můžete vidět, tento překrásný layout jsem získala od profesionálnějšího výrobce layoutů Estel. Byla tak ochotná a darovala mi k němu svůj klíč. Kdo ví, třeba jednou taky nějaký svůj layout vytvořím, nicméně jsem na blogu nyní chtěla začít opravdu hezky a i s něčím hezkým, takže bych svým paskvilům moc nevěřila. Už je to ale déle, co jsem sháněla nový design pro svůj nový blog. Původně jsem se snažila si někde nechat vyrobit layout na přání a přála jsem si magický les s jednorožci. Bohužel ale byla taková blogařka, která se mi ani nenamáhala vůbec odpovědět, ani to jednoduché "omlouvám se, nepůjde to," nebo prostě jen "nepůjde to!". Dlouho jsem se tedy poohlížela po novém zimním kabátku až jsem našla. No, není krásný? Myslím, že se tak trochu hodí k mé osobnosti. Inu, musela jsem oželit jednorožce, nikde totiž není k dostání, ale nevadí, jednou ho tu snad zase uvidíte, aspoň běžet, dívat se, cválat nebo jen stát. Musím ale uznat, že jen přestěhovat sem ten design mi dalo dost zabrat.

Co se týče rubrik, doufám, že vás nebudou tolik mást. Snažila jsem se o něco originálního, o atmosféru, která by mohla dokreslit tento layout. O něco mystického. Ještě to není v úplně konečné verzi, ale abyste porozumněli hned zpočátku: "Magický les" bude rubrika pro fantastické tvory (hned jak zjistím, jak se tu dělají rozcestníky), "Nový vítr" je jiný název pro "novinky". "Internetový vesmír" jsou jinak "odkazy", "Odraz života" pak "fotky", "Pergamen a brk" zase "z mého archivu", "Truhla" je "co pro nás život přichystal" a "Turnaje" jsou "soutěže".

Myslím, že to tu bude celkem těžké, neboť se zde asi nebudou moc dobře vyjímat dlouhé články. Bude to snad vypadat ještě hůř než na mém bývalém blogu. Inu, doufám, že se s tím buď smíříte anebo si toho ani nevšimnete. Protože počítat s tím, že budu psát kratší spisy, to se ani neopovažujte. Jinak, aby vás to tolik nepřekvapilo, hodlám sem přestěhovat i některé články a obrázky, které jsou pro mne buď důležité nebo je tu prostě budu chtít mít, tak se nepodivte, uvidíte-li tu něco povědomého.

Všechno nejlepší do Nového roku v novém blogu vám přeje Mniška! Nejen mým stálým čtenářům, ale i novým hostům!

P.S. Pomoc a případné rady ohledně blogu přijímám :D (konkrétně vkládání perexů a rozcestníků), díky!
Zápatí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 keri.H keri.H | Web | 7. ledna 2011 v 15:28 | Reagovat

ten design je úžasnej :) jinak přeju hodně štěstí na tvém novém blogu :)

2 Bastera Bastera | Web | 7. ledna 2011 v 22:40 | Reagovat

Ahoj, krásný kabátek, moc Ti sluší. S blogem Ti klidně ráda pomůžu a když přežiješ, že jsem amatér, tak bych Ti design zkusila udělat :) Kdyžtak mi napiš na mail-bastera@seznam.cz a poradím vše co budu vědet :)

3 Bastera Bastera | Web | 8. ledna 2011 v 20:32 | Reagovat

Bylo, ale snažím se inspirovat lidmi z blogu, kteří se snaží si udržet dobrou náladu, takže se snažím nepoddávat špatným věcem :) A moc děkuji Mniško... :)

4 Vendy Vendy | Web | 9. ledna 2011 v 22:29 | Reagovat

Vítám tě na Blogu a doufám, že se ti tady bude dařit, jak se články, tak s fotkami, případně s nějakým tím videjkem.
Rubriky máš pěkně pojmenované. Už se těším na obsah...
Ještě by mě zajímala ta druhá stvořitelka layoutů, která ti neodpověděla - doufám že se nejednalo o Dincii? Tohle mi na ni nesedí, Dincie s lidmi komunikuje.
Máš krásný blog. Estel neznám, ale dělá opravdu parádní layouty. Zdá se mi, že v záhlaví se tak nějak vyjímá devět obrysů postav? Že by Sauronova devítka? Nebo je to něco jiného a já tomu jen přisoudila podobu Prstenových přízraků?
Co se týká delších článků, stačilo by možná rozšířit stránku. Tedy, jestli to jde s nastaveným layoutem, nevím...
Takže - pěkné blogování na blogu! :-D

5 Vendy Vendy | Web | 9. ledna 2011 v 22:35 | Reagovat

P.S. - s rozcestníkem by ti mohla poradit Labanda (adresu k ní najdeš u mě) a perex je jednoduchý - když píšeš článek, máš nahoře políčka. Počíná to označením pro silné nebo šikmé písmo, pokračuje zarovnáním bloku a za zarovnáním do bloku je taková jedna vodorovná čárka. To je právě perex a na ten klikneš v místě, kde chceš oddělit text úvodní od pokračování. (Je to asi třetí "chlívek").
Jinak, pokud jsi neoslovila Dincii pro výrobu layoutu, zkus se k ní podívat. Myslím, že by zvládla i tvého oblíbeného jednorožce. Kdybych si chtěla nechat vyrobit layout, tak u ní, ona je fakt čarodějka. (Adresu k ní bys taky našla u mě, pod jménem Dincie.) :D

6 Mniška Mniška | E-mail | 10. ledna 2011 v 9:53 | Reagovat

Chci vám všem moc poděkovat za vaše milé ohlasy! Jsem moc ráda, že se vám můj nový blog líbí, ovšem, momentálně se ještě nad něčím rozmýšlím, totiž již zmíněná Estel teď vytvořila krásný layout s elfy, který se mi líbí snad mnohem víc než tenhle, takže ještě zauvažuji, jestli si o něj řeknu. Jinak děkuji, Vendy, za typ, koukala jsem k Dincie a skutečně tvoří kouzelné layouty, takže do budoucna si asi o nějaký řeknu. O Dincie jsem jinak nemluvila, mluvila jsem o Cirila Riannon, jestli to píši teď správně. Basteře také děkuji za nabídku, uvidíme, jak to teď dopadne s konečnou fází :) Chci vám tedy všem moc poděkovat. A zároveň se omluvit, že teď nemám moc času k vám teď chodit na návštěvy, protože mám teď zkouškové období a je toho na mě víc, jak obvykle.

7 Přítel Přítel | 10. ledna 2011 v 20:37 | Reagovat

Ano i když zase pozdě tak se přikláním k tomu, že to máš tu krásné. Tak nějak více tajmené a mystické :-) Nuže nechť se ti daří

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama