Jen krátká technická

31. ledna 2011 v 12:53 | Mniška |  Nový vítr
Avatar

Od doby, co jsem na blogu. cz, objevuji stále více možností a je toho i více, čeho jsem se zde naučila. Skutečně to není tak jednoduché jako správa na sblogu, kde šlo opravdu téměř vše hladce. Když nepočítám útrapy s články, které neměly mít více než 10 000 znaků, omezený počet kategorií, nebo-li rubrik a omezenou výzdobu blogu, avšak tvořit rozcestníky, psát články a vše ostatní bylo záležitostí tak snadnou, že náročnější bylo dojít si do ledničky pro nějakou hami potravu. Navíc jsem sem vložila opět něco staršího, tak vysvětlím oč jde.


Za zvláštních okolností, kdy už ani pořádně nevím, jak se mi to povedlo, když mi to předtím vůbec nešlo, jsem do menu hodila konečně to počítadlo, jak jste si už mnozí z vás jistě všimli. Shout jsem zatím nechala spát, což mi ovšem připomíná, že už jsem se zase dlouho nesnažila o to, ze sebe udělat tajtrlíka a měla bych se o jeho vložení do menu opět pokusit.

Barevný avatar už je také dávno na svém místě, i když je mi záhadou, proč se mi místo něj občas znovu zobrazí oná "anonymní postava". Jistě jste si také všimli mého nového zvířátka, zatím v podobě vajíčka. Jestli se nepletu, až se vyklube, bude z něj fešný, silný gryf, takže mi ho také nezapomeňte krmit, abysme ho pak nemuseli nějak dokrmovat umělou výživou...

Jinak také nezapomeňte využívat také mé ikonky, které jsou v menu umístěny nikoliv jen tak na parádu, ale hlavně pro vás. Dovolím si také připomínku k rozcestníkům. Jejich tvoření na blogu.cz je vcelku docela na palici. Fííha! Tak mi to zamotalo mozkové buňky, že jsem si musela na papír nakreslit schéma, aby se mi konečně povedlo utvořit nějaký ten rozcestníček. Nakonec jsem ale ráda, že jsem to zvládla za jedno dopoledne a doufám, že na příště si to budu pamatovat. Jak se mi povedlo vypracovat rozcestník se můžete podívat v rubrice "Dovádění v PC krabici". Tak, a dneska už to stačilo, můj mozek si potřebuje odpočinout.

Odkazy na mé oblíbené nebo zajímavé stránky už jsou také na svém místě, doplněny o pár spřátelených bločků a komentářů.

A nakonec bych se snad jen zmínila o článku a obrázcích, kterými jsem si momentálně zahltila tak trochu blog. Říkám si, že vždy, když sem něco vložím ze svého starého "světa", je to taková trochu připomínka na starší časy (napsala jsem starší? Před čtyřmi roky už je taková doba? Asi ne, že...). Nicméně je to má "slavná" recenze na jednu z mých oblíbených počítačových her Blood Omen II., kterou vřele doporučuji milovníkům upírů a úžasných příběhů. Na této hře právě oceňuji její příběh, který však dále navazuje na další 4 díly ságy Legacy of Kain. Ani tak nezáleží na tom, že hra pochází z roku 2002, já se k ní přesto hrozně moc ráda vracím a hrála jsem jí nejméně 7x. Líbí se mi tam taková temnější atmosféra a samotná hlavní postava arogantního upíra Kaina, jehož arogance je, řekla bych, až skoro šarmantní. Takže znovu doporučuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 31. ledna 2011 v 23:21 | Reagovat

Přibývají články, rubriky, rozcestníky, navíc avatary... jsi šikovná, tyhle věci na svém blogu nemám. (Tedy, avatary nebo rozcestníky, a už vůbec ne různé streptokočky nebo vajíčko, které je třeba krmit... ) 8-)

2 Berry Berry | Web | 2. února 2011 v 17:10 | Reagovat

Šikovná. Pro mě je blog.cz taky bludným lesem neboli španělskou vesnicí :-D.

3 Mniška Mniška | E-mail | Web | 4. února 2011 v 18:29 | Reagovat

Dík, holčiny, snad ještě bude důvod a proč ještě chválit, abych pak nezpychla a nezůstala jen tady u toho :-D Snad ne...díky

4 Bastera Bastera | Web | 10. února 2011 v 13:43 | Reagovat

Koukám, jak jsi tady s tím vším krásně pohnula, šikulka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama