Mniškopis

25. ledna 2011 v 20:06 | Mniška |  Soukromá komnata
Co se týče mě samotné, mé povahy a charakteristiky, tentokrát nepovím mnoho. I když jste na můj celý profil mohli jeden čas narazit, pokud jste zabloudili na mé stejnojmenné webovky (ale to už mluvíme o časech za krále Klacka). Mám totiž ráda ucelené a uspořádané informace - když už něco, tak vše a když už, tak ať je toho co nejvíc, v lepším případě všechno. Také se o mně říká, že co nevím, to nepovím, což je ostatně pravda. Přesto jsem dospěla k závěru, že je mnohem účinnější a lepší, když si na člověka vytvoříte svůj vlastní názor a poznáte ho bez jeho pomoci sami. Nicméně bych to nebyla já kdybych na sebe něco neprozradila:


Co mám ráda
Tajemné lesy, mrtvé hřbitovy, záhady, mystiku, temnotu i světlo a tajemství spjaté s romantikou. Ostré čepele propojené nekonečnou fantazií středověkého či starověkého světa. Historie (od starověku po osvícenství) je pro mne zkrátka velmi zajímavá a ráda bych se jí zabývala i do budoucna, zejména dobou starověkého Egypta, královského a rytířského středověku a času osvícenství.
Téměř vše, co souvisí s melancholickou romantikou, prudký déšť, zamyšlený podzim a zachumlaná zima, bouře a zšedlá oblaka, noc místo dne posetou zářivými hvězdami, lunou místo slunce, zářící magickou mocí na cestu noci. Čarovná mystika přírody a její moc. Samozřejmě nejsem proti slunci, ani proti modrým letním oblakům i toto mne snadno nadchne. Jsem takový protiklad sám v jednom balení. Ačkoli však mám zalíbení ve věcech, které připomínají spíše gothic styl, jsem více dítě světla, které prostě přitahuje i stín. Vždyť světlo bez temnoty by nebylo ničím.
Miluji filozofii a otázky, na které musíte hledat odpovědi v sobě a nikde v učebnicích. Ráda se zabývám názory ostatních a studií toho, co je k jejich odpovědi dohnalo, z čehož vyplývá, že je mou zálibou filozofie a psychologie.
Ačkoli občas zahajuji protiútoky, jsem většinou diplomat, který věci detailně studuje a snaží se pochopit reakce ostatních.
Jak už jsem již napsala, mám ráda ucelené informace pěkně pohromadě, tudíž mám oblibu v knihách, hlavně naučných a fantasy.
Sbírám všechno, co je mi v praktickém životě vlastně nepotřebné jako např. ozdobné svíčky, krabičky z jakéhokoli materiálu, truhly a vůbec vše, co alespoň trochu souvisí s estetikou, kromě porcelánu a skla. Je ovšem pravda, že je-li krásná věc ještě k tomu užitečná, mám z ní mnohem větší radost.
Dále nalézám zálibu v počítačích hrách (adventurách, strategiích, RPG i ve střílečkách)
Co miluju na tomto světě asi nejvíc je vše stvořené matkou přírodou, které si dokážu vážit.
Radost mi činí také sbírání drahých kamenů, tedy nerostů či minerálů, kterých mám v současné době přes 350 a konec sběru rozhodně neplánuji.
Pokud to mohu říct, učím se šerm (zatím tedy s dřevěným mečem). Zatím ovšem celkem neaktivně :)
Nakonec bych snad uvedla má nejoblíbenější zvířata: koně a sovy. Fantasy "zvěř": Jednorožci, draci, gryfové a fénixové.

Co provádím a nejen za něčími zády
Mám ráda hudbu, a proto do ní i "dělám", donedávna jsem zpívala v kapele Enkláva, nyní docházím do dvou sborů, zabývajících se spíše klasikou a chrámovou hudbou. Jsem sopránová sólistka. Není mi ale cizí ani popový zpěv a tvrdší písničky. Hraji na flétnu a v nynější době se učím hrát i na kytaru.
Čemu se moc ráda věnuji je psaní zejména historických a fantasy románů, jinak vlastně téměř všeho - básně, popisy, úvahy aj. a jak sami vidíte i žvástů po internetu.
Byla zmínka o minerálech a tu ještě rozvedu. Minerály, drahokamy a polodrahokamy jsou mým předmětem fanatického sběratelství, zajímám se o ně nejen z důvodu jejich úchvatnosti, ale i jejich léčitelské moci, energii a "vnitřní duši".
Dále se ráda věnuji tanci, odjakživa tedy tanci modernímu, ale můj zájem se projevuje i u tanců klasických, kdy mé začátečnické způsoby bývají na zabití (mluvím teď o polce :)), nicméně ostatní styly mi tolik protivné nejsou.
Co se týče sportů, pak se zajímám víceméně o sporty bojové jako šerm a ai-kido (u kterého však umím pouze nicotné základy). Je to však můj pouhý zájem a když je kdy, není problém jít si zaplavat nebo zabruslit. Duší jsem ale spíše vědec a umělec (v rámci mezi :)) než sportovec, takže si mě určitě nepředstavujte v teplákách, jak každý den ráno provádím tréninky Tai Chi (ačkoli po ránu v sakurové zahradě by to nemuselo být špatné) a jak se potím při každodenních bězích, to, prosím vás ne. Většinu času trávím buď s propiskou v puse, jak se skláním nad papírem nebo u počítače (klávesnici už nekoušu) či nad knihami (nebo spíš pohřbená v haldě knih). A pěkně mě z toho bolí záda...

Co lahodí mému uchu a oku
Nejsem typ, co vyloženě poslouchá jen pop, přičemž neříkám, že je mi neznámý, ale rozhodně tolik nelpím na šlágrech dnešní mládeže. Blízké je mi pro začátek New Age (New Wave), které (v mnoha případech) uklidní a hlavně mne vrátí do starých středověkých dob, rozvíjí se při těchto písničkách i má fantazie a nápady a inspirace se jenom hrnou, takže např. Era, Enigma, Enya.
Co můžu velmi ráda je rock nebo hard rock, který si pustím při běžných činnostech např. u počítače pro uvedení příkladu třeba The Rasmus, Stanfour, Lordi a Lovex. Co je mi však hodně blízké je metal, který ráda poslouchám, když jdu městem, ve škole zkrátka všude např. Therion, Kamelot US, Rhapsody of fire - (tomu říkám fantasy metal), Nightwish, Deathstars, Delain a Within Temptation, Sirenia, v poslední době i Stormwitch. Je jich určitě víc a určitě to není jen gothic a symphonic, ale také speed, power, heavy, industrial (pravda, že vyřvávačky moc nemusím, melodie u mě vyhrává).
Ráda poslouchám také soundtracky k různým filmům i počítačovým hrám, které jsou stále - řekla bych - kvalitnější.
Co se týče filmů, jsou to pohádky (nj, mám ještě dítě v duši. Ale líbí se mi spíš starší pohádky), horory, SCI-FI, thrillery, zkrátka něco depresivního, strašidelného (pokud o něčem víte, hned mi to dejte vědět), ale i se špetkou fantasy nebo jen originálním příběhem, nejlépe, co souvisí jakkoli s historií. Např. Pod povrchem, Ospalá díra, Mumie, Piráti z Karibiku, trilogii LOTR, Faunův labyrint, Avatar atd.
Dále rozhodně neodmítám některé starší české filmy, které bývají povětšinou i nabyté vtipem (Jáchyme, hoď ho do stroje, Noc na Karlštejně, Marečku, podejte mi pero, Postřižiny apod.).
Zvlášť však musím jmenovat Posledního jednorožce vytvořeného dle stejnojmenné knihy, patří mezi mé nejoblíbenější filmy.


Odstavce, které jste teď měli možnost číst, jsou převzaty a jen mírně upraveny z mého domovského blogu, který spatřil světlo světa roku 2007. Lidé se ovšem stále mění, možná by tedy bylo vhodné doplnit mé představení o pár drobností, abych i já věděla, jak jde čas dál.(Stará aktualizace září 2011)
(Aktualizace 21.1. 2012 - tak přeci jenom jsem nakonec v odstavcích musela něco pozměnit, smazat, připsat, přepsat - to víte, člověk se neustále mění)
Vše předchozí neustále platí a já sama se divím tomu, že nemám potřebu cokoliv měnit, dokonce ani stylistiku textu, jsem spokojená s tím, jak krásně jsem sama sebe tenkrát dokázala vystihnout bez toho, abych měla dnes ty typické myšlenky, které přijdou, když se podívám na něco svého staršího: "Holka nešťastná, jak hloupě jsi to tenkrát psala?!" Často po sobě přepisuji a jsem ráda a překvapena, že tento text mému sebekritickému pohledu unikne.
Přestože jsem napsala, že o své povaze nechci mluvit, musím se k ní alespoň trochu vyjádřit. Na mé cestě životem jsem totiž posbírala pár vlastností, které mi dříve nebyly vlastní, např. podezíravost. Jsem podezíravá, nejsem za to ráda, ale můj život mi v tomhle nedává na výběr a ani nedal, proto se ke mně tato vlastnost přikradla jako postava utkaná z mlhy v černém plášti. Nemějte mi to, prosím, za zlé, když totiž potom uslyším upřímnou obhajobu, většinou jí uvěřím. Stezkou života jsem naopak ztratila domýšlivost, nebo spíš tendenci se svou domýšlivostí řídit. Samozřejmě je stále ve mně, ale už dříve jsem si uvědomila, že to pro mě byl problém a já často dělala ukvapené závěry. Zamakala jsem na sobě a naučila se své domýšlivé příběhy nechávat pro sebe a jednat až podle toho, co mi kdo řekne, nikoli svou vlastní domýšlivostí.
Dnes se každým dnem stávám postupně víc a víc historičkou, neboť studuji na vysoké škole UJEP v Ústí nad Labem obor historie, která mě nesmírně baví. Má volba této školy a oboru se řídila hlavně mou zálibou v historii, proto se mě neptejte, čím bych jednou ráda byla, protože jsem si podle toho školu nevybírala. Nevím. Historie je fajn a navíc fantasy se většinou odehrává ve starých dobách, i ona může za můj výběr. Dnes se mohu chlubit titulem Bc. - bakalářkou historických věd.
Jinak se zpěvu věnuji zhruba přes 10 let a já doufám, že jednou dostanu příležitost k tomu toho pořádně využít. Původně jsem přemýšlela o studiích muzikálového herectví, ale myslím, že zpěv bude nadále jen mým koníčkem, kterému sice věnuji skutečně mnoho svého času a nadšení, ale povoláním zpěvačka nejspíše nebudu.
Jak už jste jistě mnozí z vás poznali, jsem věřící člověk. Patřím ovšem k protestantskému odvětví, konkrétně se hlásím k baptistům. Musím ale říct, že jsem možná svého druhu zvláštní věřící, protože mám na některé věci svůj vlastní názor, konkrétně na homosexualitu, o které si myslím, že není úplně zvrhlá, nebo se přiznám, že co se týče zrození světa, přikláním se spíše k Darwinově evoluční teorii, samozřejmě, které dal ovšem podnět Bůh. Nejsem tedy moc velký dogmatik. Jestli je to ovšem důvod k tomu proč se snažím být lepším a dobrým člověkem a jak se mi to daří, to už si zjistěte sami.

Děkuji vám za pozornost :)

Kontakt: ICQ: 291709851
e-mail: tefohe@seznam.cz

Mniší

(Aktualizováno 21.9. 2011)
(Aktualizováno dále 18.1. 2012)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nebožka Nebožka | Web | 21. dubna 2011 v 12:09 | Reagovat

Působíš moc mile:)

2 ratuska ratuska | Web | 21. září 2011 v 6:49 | Reagovat

Těší mě :-). Moc se mi líbí, jak píšeš a jsi mi sympatická a svými zálibami.

3 Tigris Tigris | Web | 30. října 2012 v 18:48 | Reagovat

Zaujalo mě, že se zajímáš o "duchovno" apod., i když to je spíše vedlejší. "Být lepším člověkem" považuji za duchovní. :) Já k žádné církvi nepatřím, přesto v Boha věřím. Na některé Tvé záliby spokojeně zvedám palec jako gesto "Ano, já taky!" :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama