Můj internetový vesmír

31. ledna 2011 v 10:42 | Mniška |  Internetový vesmír

Zde najdete všechny mé oblíbené stránky a spřátelené blogy

Oblíbené blogy
Není seřazeno podle "oblíbenosti", všem dávám pět hvězdiček oblíbenosti - dobře, nejsem sebestředná, takže jazyku našeho srdce dám jen tři. Co však můžu zaručit je to, že všichni blogeři zde uvedení jsou velmi milí a já jsem si k nim vytvořila velmi přátelský vztah a - teď se podržte - můžu říct, že je mám velmi ráda, což může být trochu překvapivé, když se známe jen z blogu.
Vendy a její Šeříkové bláznění
Velmi inspirativní a odpočinkový blog, najdete tu nejen recenze na knihy, filmy, ale i výstižné nebo moudré postřehy ze života, básně, tvorbu, není to zkrátka žádný tuctový bloček, nýbrž plnohodnotná bašta života.

Berry
Osobní blog jedné oslnivé bytůstky, ze které vychází světlo naděje a nevinné naivity, která však umí člověka pohladit na duši.

Polární Luné
(Ta)jemná kakaová na adrese http://tajemna-kakaova.blog.cz
Také Šeříková na adrese http://serikova-vila.blog.cz
Skutečně kouzelný blog, který potěší všechny poutníky snů. Oblaží jejich duši kouzlem slov, láskou ke světu. Přezdívka vznešené autorky dává tušit, že její magické články nebudete schopni slovy vůbec postihnout.

Lucie a Mé radosti a strasti :)
Kdo miluje Vánoce, je tento blog přesně pro něj! Zamilujete se totiž ještě víc. Šikovná a kreativní Lucie vám dodá moře inspirace, vždyť hýří velikou škálou nápadů a také vlastními a krásnými výrobky! A koho naopak začaly Vánoce ubíjet, i pro něj je určen tento blog, protože znovu najde novou chuť pro Vánoce! Velmi milý vánoční blog!

Airen Glider a její Never stop dreaming!
Ebolin na adrese http://jenom1.blog.cz
Poté Sedmikráska Fée na adrese http://fe-e.blog.cz a její Ristorante "U Sedmikrásky"
Dále Cielin zde: http://cielin.blog.cz
Blog jedné mladé slečny nejen o jejím životě. Najdete zde také extra vydařené básničky, kterým nechybí důvtip, trefnost a nápad. Sami budete překvapeni, jakou originalitou hýří její básničky a její dílka. I ona se narodila jako velmi milá osůbka, která umí potěšit.

Lucerna
Osvětlí den každého čtenáře. Místo, kde se především zasmějete, kde se poučíte a třeba i naučíte. Lucerna má skutečně zdravý pohled na život, kterému nic nedaruje zadarmo. Na blogu se občas také pochlubí svými krásnými obrázky, nakreslené pro kulíšky.

Ježurka a Bábinčino povídání
Příjemný blog nejen o životě kolem nás. Ježurka vás vítá u sebe doma na návštěvě, kde je velmi útulno a také napečíno, takže je o vás předem dobře postaráno. Je to správna babiččina komora, kde se lze cítitjako doma.

Amelie a její Autíček Jeníček
Blog Amelie věrohodně dokumentuje každým dnem život s autistou. Zaznamenává radosti, strasti i pokroky svého syna, který se narodil s autismem. Nelze jinak, než k Amelii cítit neskonalý obdiv, když do všeho co dělá, vkládá trpělivost a všechno, co má.

Dincie a její Říše JIL
Blog Dincie je jako kouzelná říše víl. Jako by jí samotné narostla motýlí křídla. Zve vás k sobě do pestrého světa magie a pohádek. Mimochodem, co si nemůžu odpustit, je skutečnost, že Dincie je opravdová čarodějka, která umí vykouzlit přenádherné layouty na blog.

Elisis
Elisis zaznamenává svůj život ve svém blogovém záznamníku. Stejně tak můžete obdivovat i její básnickou a literární tvorbu, doplněnou mnohými krásnými fotografiemi.

Pavel a Cestou
Pavel dokumentuje svůj život fotoaparátem, který má vždy při ruce, snad jako by se s ním i narodil, je vždy tam, kde má být a rozhodně se nestydí vyfotografovat kde co. Ale o to je to zajímavější :)

Sherylin Lee a její Dream of Fantasy a My Diary
Vstupte do čtenářského světa Sherylin Lee a vydejte se s ní po stezkách číslovaných stránek. Najdete zde trefné a zajímavé recenze, ale také vchod do její vlastní tvorby, která má u čtenářů velký úspěch. Sherylin je milá osůbka, sdílná, upřímná a má srdce na správném místě. Založila i svůj vlastní internetový deník na adrese: http://sherylinlee.blog.cz. V současné době však není funkční, její literární články však můžete sledovat zde: http://www.blog.sherylinlee.sk

Beatricia a Beatricia keeps a diary
Jestli je někdo, kdo dokáže z internetového blogu vytvořit místo plného pohybu a neobyčejných věcí, je to právě Beatricia, která si umí pohrávat s nejrůznějšími efekty a animacemi, s nimiž dokáže pokaždé překvapit. Věřím, že jednou bude schopná vytvořit si i vlastní animák.

Monica Otmili a Mezi Grónskem a Ithakou
Jak už název blogu sám napovídá, ocitáme se na pomezí dvou protikladných oblastí i jeho autorka tak může působit, nicméně v tom dobrém slova smyslu. Její zájem zahrnuje celkem široké pole, její názory jsou ovšem jasné a rozhodně stojí za jejich pomuchlání v mozku.

Akční blog je magazínem z blogového světa. Dozvíte se zde nejen vše o tom, co se na blogu děje a kde se co šustne, ale také zde pochytíte odkazy na soutěže a projekty, kterých se můžete zúčastnit také vy.

Taure a její Leknín zastíněný stromy
Taure je milá a mladá dívka, která má bezpochyby ráda přírodu. Najdete zde nejen překrásné fotky z přírody, ale také její deníček a dočtete se také něco o jejích zájmech. Její svět je místem fantazie, knih a hlavně přírody. Taure je jako malá druidka.

Helena a její Andělé, byliny a povídání
Tento blog je nejen pro ty, které zajímá mystika, andělé a bylinky. Můžete se zde však dovědět mnohé, o čem jste dosud vůbec nevěděli. Helena dokumentuje také svůj život, cestování, svou činnost a zkušenosti.

Čerf a Blog Petra Vápeníka
Čerf má optimistický pohled na svět a pokud chcete mít stále stejně dobrou náladu, navzdory tomu, že svět, jaký je, se může zdát mnohdy tak zkorumpovaný, až by bylo do čeho kopnout, naučíte se brát věci s nadhledem. Nechbí oblíbené nedělní miniglosy a fotohádanky.

Balú a její Nebe plné vzducholodí
Chcete-li se seznámit s novými mechanickými světy steampunku, je tato internetová říše otevřena právě vám. A znáte-li steampunk tak dobře, že se s ním "mazlíte" každý den, ani vy se zde neztratite. Naopak! Tady budete vždy v obraze a nic z toho steampunkového světa vám nemůže uniknout!

Annika a její Království Bílých Růží
Annika je milou a vznešenou paní ve svém království, které není utkáno pouze z bílých růží. Její blog je o jejím životě, koníčcích, anime a různých postřezích ze života. Špetku koření a vtipu zde nepostrádejte :)

Thalia
Milý blog, od kterého můžete očekávat články různého typu - básně, deníčky, tvůrčí psaní i nádherné kresby. Blog, který zkrátka potěší.

Eámanë a její Svět-Středozemě
Jak už název blogu napovídá, její autorka se zabývá především tolkienovským světem, který detailně rozebírá ze všech stran. Nenajdete zde informace jen o Středozemi, aletaké o Eragonovi, Hraničářově učni a také autorčinu tvorbu a její postřehy.

Petr Hynek a jeho Šesté slunce
Do světa Šestého slunce se slunce skutečně zabydlelo. Je to stránka, kde vládne optimismus, láska, hřejivá radost a moudrost. Zde vždy dojdete k poučení, Petrovy články vás donutí se zamyslet nad životem a prozářit ho sluncem. Takže mráčkům i sluníčkům doporučuji! Přijďte se sem nabýt pozitivní energií!

Zelený kavalír a Být sám sebou. V současné době je však blog z neznámých příčin smazán. Škoda!
Řekla bych, že Zelený kavalír jistě dostojí své přezdívky. Dozajista má rád přírodu a jako kavalír se také prezentuje. Jeho blog je taková všehochuť a z jeho článků koukají zajímavé myšlenky, které mají postřeh. Má rád také historii a zkouší nové recepty.

Liliana von der Heide a její Hrady a lesy tajemné, doby dávno minulé
Jak už Lilianina říše napovídá, děje se tu něco historického. Ano, Liliana je hrdou členkou historické šermířské skupiny Berendal a ráda o svých počinech informuje své čtenáře. Není to ale vše. I Liliana ráda tvoří: básně, obrázky, fotografie i dobré úvahy!

Signoraa a její Šeptání do vrby
Vejděte do království Signory a sdílejte s ní její zážitky i smysl pro její krásnou květinovou zahrádku. I zde lze hledat poučení ze života a zájem, neboť její zážitky a internetové výlety po přírodě či hradech a zámcích jsou neopakovatelné.

"Sdružení milovníků češtiny"
Pro zastánce češtiny a její nevadnoucí krásy. Najdete zde pravidla pro českou gramatiku, nové pojetí českého jazyka, výzvy k soutěžím...prober se! I čeština může být IN, tak se přidej!

Prodej, vyměň, kup! Knižní bazar na blogu!


Oblíbené internetové stránky:
Fandovské:
http://www.tmnt-net.estranky.cz
Ráj nejen pro fanatiky želvých nadšenců. Fenomén 90. let se vrací zpět a to v nové podobě. Zde naleznete vše o připravovaném filmu, klasického seriálu, ale i ninjů v současném kabátě, cokoli od informací, obrázků, přes MP3 a testů po stažení celých dílů jak klasického, tak i nového seriálu na jednom místě. Tato stránka vznikla pod taktovkou mé sestry, se kterou jí ovšem vypomáhám.Lépe řečeno, vypomáhala jsem. Je smutné, že to musím napsat, ale bohužel už jsme si asi rok nenašly čas na to aktualizovat tuto stránku. Proto, bude-li zájemce, předáme tyto, myslím vcelku podařené, stránky někomu zodpovědnému a samozřejmě jakémukoli milovníkovi želvích ninjů.
logo

http://www.ninjaturtles.com
Oficiální stránka pro fandy želvých ninjů, kompletní informace přímo od trvůrcu v americké angličtině.

logoI

Fantasy:
Přehled o tom, co se ve světě fantasy šustne - nová literatura, akce aj.

Obrázky:
http://www.elfwood.lysator.liu.se
Galerie nádherných, fantastických obrázků.

Počítačové hry
http://www.spellforce.com
Zde naleznete informace ke známé strategii + RPG Spellforce.

http://heroes.cz
Dlouhotrvající stránka o slavné strategii, jejíž název je všem znám. Tato stránka nabízí hlavní možnost k omrknutí 3. a 4. ságy hry.

http://www.heroes-centrum.com
Jak už název stránky napovídá, jedná se o Heroes-centrum, kde najdete nejnovější info k současnému vývoji Heroese V. ale i ostatních dílů.

http://nosgoth.wz.cz
Myslíte si, že znáte lidi? A co teprve upíry, potomky lidí. Troufám si říct, že takhle je ještě neznáte, takže vstupte do světa Kaina a Raziela, do Nosgothu, který čerpá sílu z devíti pilířů Nosgothu... Povedená česká stránka o 5 dílech upírské PC adventury.

Historie:
Jelikož jsem historik a války se v dějinách odehrávaly neustále, je mou povinností znát také něco z oboru vojenství. Z této stránky jsem načerpala několik užitečných informací.

Už název blogu mluví za vše, kdo miluje starověký Egypt, má zde šanci se naučit egyptským hyeroglyfům.

Kutilství:
Na těchto stránkách lze zakoupit různé korálky všech barev a velikostí. Kdo rád korálkuje, ocení široký výběr korálků, komponentů a pomůcek, které k tomuto malému uměleckému řemeslu patří a které zde můžete zakoupit.

Literární:
http://padajicihvezda.net
Projekt, do kterého se můžete zapojit i vy sami. Jen odvážní se mohou pokusit prolomit stereotyp a pokusit se vytvořit něco nového každý rok.

Ostatní:
Tento blog z autorského klubu mne zaujal především kvůli nemalým sbírkám drobných hraček z dětství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bastera Bastera | Web | 10. února 2011 v 13:36 | Reagovat

Děkuji za Tvá milá slova :)

2 (Ta)jemná kakaová (Ta)jemná kakaová | Web | 20. listopadu 2011 v 19:03 | Reagovat

Taktéž moc děkuju za tvá krásná slova. Pro mě je tvůj blog něco, co náleží duši podobající se elfskému rozumu, čarodějnické moudrosti a zároveň vílí lehkosti, což představuje dokonalou kombinaci, která vypadá jako oči noci, do nichž se ráda topím. Když jsem na tvém území, cítím se chráněná, nevím proč, asi něco z minulého života. Jedno je jisté, Mniško, ty nemůžeš být člověk!  Zbožňuju tvé psaní, anděli :)

3 Sherylin Lee Sherylin Lee | E-mail | Web | 10. července 2012 v 11:45 | Reagovat

Ani som netušila, že si takáto internetová maniačka! :D Fíha, však sa dobre pamätám s tým, že nemáš FB? :) No a aké ponaučenie z toho vyplýva? Kto nemá FB, nezabíja čas malichernosťami, ale objavuje zmysluplné stránky. (I keď ja sa musím priznať, že na FB strávim najviac času asi tým, keď klikám na vtipné a trefné obrázky :D).

Mimochodom, ďakujem pekne. Som dojatá :). A viac slov nemám, pretože som skutočne veľmi dojatá.

4 Thalia Thalia | Web | 10. února 2013 v 18:38 | Reagovat

Děkuji moc, vážím si toho! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama